Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

Ocieplenie poddasza

Polecane posty

Gość gość

Czym najlepiej ocieplić poddasze ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Izolacja dachu poszła u mnie amerykańską pianką QuadFoam 500. Przewaga płyt OSB ogólnie, więc adhezja w tym przypadku wzorowa. Właściwości techniczne najwyższe z możliwych, a tabele produktu (certyfikowane na marginesie) zgadzają się z rzeczywistością. Dystrybutor, jedyny na kraj tej amerykańskiej pianki doskonalaizolacja.pl/. Mają też listę zaprzyjaźnionych wykonawców, więc pod region ci prawdopodobnie coś doradzą. Stronkę zostawiam w celach poglądowych. Jest jeszcze kalkulator doskonalaizolacja.pl/kalkulator/, więc od razu ocenisz, co i jak w kwestiach budżetowych. Oczywiście kalkulator poglądowy, ale mniej więcej daje obraz inwestycji. O tyle ciekawe, że w minusowych temperaturach leją piankę, bez utraty wartości. Gwarancja dożywotnia, lekko ograniczona, ale zawsze. Wiem z dobrego źródła (od zaprzyjaźnionej ekipy budowlanej), że faktycznie dotrzymują. Komfort psychiczny 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z czego masz zrobione podbitki? Jak nadal szukasz materiału to sprawdź sobie płyty kompaktowe MPB. Samo wykonanie podbicia dachowego z tego materiału uszczelni i wyizoluje Ci dom przez co temperatura będzie znacznie wyższa. A dlaczego MPB? Ja wybrałem ze względu na parametry - jest b. wytrzymała i ma certyfikaty trudnozapalności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poddasze najlepiej ocieplać wełną. My tak robiliśmy i badanie termowizyjne nie wykazało żadnych mostków cieplnych. Wełnę zasugerowano nam już w markecie budowlanym KABEX i zaufaliśmy im. O płytach słyszałam różne opinie, być może to też zależy od techniki układania ich. W każdym razie z płyt koleżanka nie jest zadowolona, ale nie znam szczegółów. W KABEX mówili nam, że niby ciężko zasłonić dokładnie szczeliny, których na poddaszu jest mnóstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×