Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciekawość

Co lubicie, a czego nie w krajach, do których wyjechaliście?

Polecane posty

Gość gość
Dnia 7.03.2019 o 10:55, Gość baddera napisał:

Ciekawe  co niektorzy maja na mysli piszac o normach obywatelkich. Zgadzam sie z pania XXX. Bywam czesto u znajomych we Francji, bo Francja to kraj z cudownymi zabytkami i krajobrazami, nie wspomne o winach i serach. No i wlasnie  tez mnie to zaskoczylo ze jest peln kloszardow- czyli bezdomnych. A wszyscy bez wyjatku to Polacy. Nawet rozmawialam z kilkoma, maja jakies mentne teorie, bo prace jakby  chcieli to by znalezli; Odpowiada im to. Zreszta w Polsce tez pelno bezdomych a ten z gory tu pisze o muzulmanach bo pojecia nie ma co i jak wyglada w rzeczywistosci. He, he i to ze w Turcji kobiety jak Europejki- znalazl sie don juan europejski, pewnie wyglada jak typowo zapity poslki facet. 

 

Pamiętam, że kiedyś sobie chodziłam po francuskich ulicach a tam... polskie disco polo xD Jakiś bezdomny sobie dorabiał i płyty sprzedawał.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slslls

Dobrze ze dorabial, bo generalnie to zebrapolaczki za granica i chlaja- wstyd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bruum

Polacy za granica sa rozni, a nie tylko jak pisze "Slslls" - widocznie w takim towarzystwie sie obraca. Za granica mieszka mnostwo ludzi wyksztalconych, ze swietna praca i swietnymi zarobkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w Belgii. Uwielbiam w niej to, że ludzie są tu bardzo sympatyczni i otwarci. Lubię swoje miejsce pracy. Lubię całe belgijskie wybrzeże (chociaż ma tylko 64 km). Podoba mi się to, że oprócz wypłaty dają jeszcze specjalne karty na wyżywienie, którymi można płacić w niektórych restauracjach lub za zakupy w sklepach. W każdym miejscu pracy są pielęgniarki i lekarz, do których można przyjść ze wszystkim. Ogólnie kocham ten kraj, jest bardzo bliski mojemu sercu.

Nie lubię natomiast tego, że aby cokolwiek załatwić, trzeba wypełniać papierologię na kilometry. Biurokracja jest momentami straszna 😄 podatki są wysokie, ale do tego można przywyknąć, bo w Polsce też takie niskie nie są. Nie zawsze lubię też pogodę, niby zimą cieplej niż w Polsce (ok. 10°C różnicy), ale często pada deszcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.03.2019 o 10:55, Gość baddera napisał:

Ciekawe  co niektorzy maja na mysli piszac o normach obywatelkich. Zgadzam sie z pania XXX. Bywam czesto u znajomych we Francji, bo Francja to kraj z cudownymi zabytkami i krajobrazami, nie wspomne o winach i serach. No i wlasnie  tez mnie to zaskoczylo ze jest peln kloszardow- czyli bezdomnych. A wszyscy bez wyjatku to Polacy. Nawet rozmawialam z kilkoma, maja jakies mentne teorie, bo prace jakby  chcieli to by znalezli; Odpowiada im to. Zreszta w Polsce tez pelno bezdomych a ten z gory tu pisze o muzulmanach bo pojecia nie ma co i jak wyglada w rzeczywistosci. He, he i to ze w Turcji kobiety jak Europejki- znalazl sie don juan europejski, pewnie wyglada jak typowo zapity poslki facet.

W Brukseli też jest pełno bezdomnych, nawet się nie kryją, śpią na ulicach. Ale nie mam pojęcia czy to Polacy czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga

Mieszkam od 10 lat we Francji. 

Co mnie denerwuje :

-Murzyni

-Arabowie

-Bezdomni pod każdym sklepem, bankomatem, w metrze, wyciągający tylko rękę po kasę,

-Francuzi traktują Polki jak dzi.wki, nienawidzą Polek, większość myśli, że przyjeżdżamy tutaj tylko po to, żeby znaleźć bogatego faceta i dostać obywatelstwo, tak naprawdę uważają Polki za brzydkie sz.maty nadstawiające tyłka za mieszkanie czy torebkę Chanel (przepraszam ale taka jest prawda)

-Francuzi przypieprzający się do tego, że masz wschodni akcent

-niskie zarobki, wysoki czynsz (Paryż)

-biurokracja, dużo formalności (np. związanych z wynajęciem mieszkania)

 

Co mi się podoba:

-architektura, zabytki, język

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×