Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tempera

Dziecko nie czuje głodu???

Polecane posty

Gość Tempera

Witam,

jak w temacie. Córka ma rok i osiem miesięcy, ale problem trwa od początku właściwie.

Ona jakby nie odczuwała w ogóle głodu. Jeśli ma jeść sama, to trwa to jakieś 3-5 minut. Coś tam podniesie do ust i mam wrażenie, że jak tylko organizm dostaje sygnał, że COŚ jest zjedzone, to natychmiast koniec posiłku. Nie boję się bałaganu. Pozwalam "doświadczać" jedzenia.

Pediatrzy nic, neurologopeda nic, neurolog nic. Wszystko ok. Wyniki badań ok.  

Ale mam pytanie, czy może któraś z Was ma lub miała takie dziecko jak było małe? Może coś z doświadczenia podpowie? Może czyjeś dziecko z tego wyrosło? Już mnie tak irytuje to wydziwianie z karmieniem…przegłodzenie nie działa. Leci z wagi po 2-3 dniach pod hasłem „nie, to nie”. Oczywiście nie jest to dziwne, bo jest bardzo aktywna i tych kalorii jednak potrzebuje.

U kogoś to minęło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tempera

Podbijam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tempera

Do trzech razy sztuka 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga

Tak. Moja córka tak miała, niby jadła jak zaczęłam wprowadzać zupki itp ale przez jakieś 2 miesiące i koniec. I tak do około 2.5 roku. Dramat... Ani po prośbie ani po groźbie. Wyniki ok więc lekarz twierdził, że nie ma co szukać ale aż miałam wyrzuty sumienia kiedy przy niej jadłam a ta nic. Kiedyś w nerwach rzucałam miskami do zlewu, bo to zupka taka to siaka, na słodko, słono...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga

Acha a pije mleko? Bo moja akurat choć tego mleka i soku wtedy, bo inaczej bym się wogole załamała

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tempera
7 minut temu, Gość Aga napisał:

Acha a pije mleko? Bo moja akurat choć tego mleka i soku wtedy, bo inaczej bym się wogole załamała

Mleko tylko rano. Później staram się bardziej pożywne posiłki podawać, żeby niedużo, ale chociaż pełnowartościowo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga

To dobrze, zawsze to troszkę ale zdrowo. Może po prostu nie potrzebuje dużo jedzenia. U nas z czasem bylo lepiej, choć stawałam na głowie by jadła... Chodziłam za nią po domu z łyżką by jej coś przemycić. Teraz ma prawie 5 lat i je ale ma bardzo ubogie menu. W przedszkolu prawie nic nie je wiec nadrabiamy w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proponuję metodę nagród i kar przez to dziecko uczy się że jeżeli coś zrobi to coś wzamian dostanie nagrodę. Najgorszą karą jest brak wynagrodzenia. To jest moje prywatne zdanie na tej zasadzie wychowałem 5 dzieci. Życzę powodzenia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tempera
17 minut temu, Gość Aga napisał:

Może po prostu nie potrzebuje dużo jedzenia. 

Tylko jak odpuszczam jedzenie, to spada wagowo 😕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abc

Mam takie dziecko ma 13 lat.Nie czuje głodu do tej pory. Ciężko coś doradzić, udało się przeżyć. Teraz nie trzeba już pilnować, dostanie talerz i je.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×