Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Boję się proszę wejdzcie

Polecane posty

Gość gość

Pracuję 1,5 m-ca i jestem w ciąży, nieplanowanej. Boję się teraz powiedzieć pracodawcy i iść na zwolnienie. Jest to taka praca , że w ciąży nie można pracować. Boję się też, że ZUS będzie mnie sprawdzał, tyle sie tego słyszy. A tak chciałam tę pracę. Bardzo się stresuje.  Co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Jesli w ciazy pracowac nie mozna to bym powiedziala zayczajnie, ze wlasnie sie dowiedzialam o ciazy, ze to nieplanowane i zapytala pracodawcy co robimy dalej, jak on to widzi. Poszlabym na zwolnienie, dobro maluszka najwazniejsze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Normalnie na zwolnienie.Nie masz czym się stresować. Za ciążę nie idzie się do więzienia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość gość

A co ma ZUS do tego???

To jego zakichany obowiązek płacić kobiecie w ciąży za l4. Przecież nie symulujesz:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaz

Pracujesz faktycznie to nic ci nie zrobią nawet jak będzie kontrola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest to praca, której nie można wykonywać w ciąży, to po prostu idź na zwolnienie. Oczywiście żeby być w zgodzie z sumieniem powinnaś porozmawiać z pracodawcą i wyjaśnić sytuację. Generalnie zasadą jest, że kobiety w ciąży nie da się "wyrzucić", a pracodawca ma obowiązek zwolnienia Cię z obowiązku świadczenia pracy, ale całkowicie dopuszczalna jest sytuacja wskazania Ci innego stanowiska, które z ciążą kolidowało nie będzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iubire

Może pracodawca jest w stanie Ci zapewnić zmianę stanowiska na bezpieczne z punktu widzenia bhp. Przepisy to regulują. U mnie w pracy tak było, wszystkie ciężarne szły do biura na czas ciąży i wykonywały proste prace pomocnicze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Idź na l4 i się nie stresuj. Nikt Ci nic nie zrobi. Po co niepotrzebny stres? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×