Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość niezdecydowana

Co myślicie o imieniu Namir?

Polecane posty

Gość niezdecydowana

Jest to imię starosłowiańakie. Podoba mi się, mężowi też, ale nie wiem czy nie udziwniam za bardzo... A innych propozycji brak, albo któreś z nas stanowczo protestuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Mi sie bardzo podoba, ale ogolnie lubie imiona z czlonem -mir.  Podoba mi sie rowniez Nadar, ale Namir jest ladniejszy.  Jezeli obydwojgu Wam podoba sie to imie to nie przyjmuj sie niczym.  Pelno teraz Alanow, Frankow, Ignasiow, Nikoli itd.  Kazdy daje na imie tak jak im sie podoba.  Wlasnie tak jest dobrze i przynjamniej jest roznorodnosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Nieładne, w dodatku brzmi arabsko (jak Samir, Tamir etc.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gostka

Namir jest fajny i bardzo prosty w pismie i wymowie takze nawet za granicam by sie sprawdzil.  Kiedy ma sie dzidzius urodzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jesu weź przestań. Co to za imię pierwsze słyszę. Dzieci będą się z niego śmiały na bank. Puknijcie sie w łeb . Namir ale wymyślacie jprd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gostka
Przed chwilą, Gość Gość napisał:

Jesu weź przestań. Co to za imię pierwsze słyszę. Dzieci będą się z niego śmiały na bank. Puknijcie sie w łeb . Namir ale wymyślacie jprd

Nastepna ignoranka.  Napisala, ze to imie czysto polskie.  Naucz sie troche histori i jezyka.  Z kazdego imienia mozna sie smiac i z kazdego imienia smialy sie dzieci.  Jezeli nie znalazlo sie takie imie, ktore by wszystkim dogodzilo.  Lepiej poducz sie o histori sowjego kraju i zabierz sie za wychowanie swoich dzieci, zeby sie nie smialy z innych.  Ewka konewka, Alan anal, Maryna do mlyna, Zosie od dlubania w nosie itd.  Wymien chodz jedno imie, ktore sie wszystkim podoba.  Podaj z jakich imion smiejesz sie ty i twoje dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezdecydowana

Podoba mi się i mężowi, ale zdrobnienia już mniej. Ostatnio mąż świrował, że będą mówić na małego Mirek. Wg słownika zdrobnienie to Naszko. 

Arabskim brzmieniem mnie straszy mama i twierdzi, że każde inne będzie lepsze. Słuchać się jej nie będę, ale szlag mnie trafia jak przy kazdym spotkaniu dopytuje o imię i podrzuć swoje typy, mówiąc wprost, że Namir jest złym pomysłem 😛

Mały ma się urodzić w maju, więc czas się powoli kurczy... ;} 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
8 minut temu, Gość Gostka napisał:

Nastepna ignoranka.  Napisala, ze to imie czysto polskie.  Naucz sie troche histori i jezyka.  Z kazdego imienia mozna sie smiac i z kazdego imienia smialy sie dzieci.  Jezeli nie znalazlo sie takie imie, ktore by wszystkim dogodzilo.  Lepiej poducz sie o histori sowjego kraju i zabierz sie za wychowanie swoich dzieci, zeby sie nie smialy z innych.  Ewka konewka, Alan anal, Maryna do mlyna, Zosie od dlubania w nosie itd.  Wymien chodz jedno imie, ktore sie wszystkim podoba.  Podaj z jakich imion smiejesz sie ty i twoje dzieci?

Z takich cebulek jak Ty tłumoku. Jestem po filologii i w żadnej literaturze nie spotkaĺam się z takim imieniem pusty łbie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gostka
9 minut temu, Gość niezdecydowana napisał:

Podoba mi się i mężowi, ale zdrobnienia już mniej. Ostatnio mąż świrował, że będą mówić na małego Mirek. Wg słownika zdrobnienie to Naszko. 

Arabskim brzmieniem mnie straszy mama i twierdzi, że każde inne będzie lepsze. Słuchać się jej nie będę, ale szlag mnie trafia jak przy kazdym spotkaniu dopytuje o imię i podrzuć swoje typy, mówiąc wprost, że Namir jest złym pomysłem 😛

Mały ma się urodzić w maju, więc czas się powoli kurczy... ;} 

 

No tak Naszko brzmi srednio.  Akurat jezeli juz to arabskie imiona brzmia jak nasze na moj rozum.  Ten czlon -mir jest pewnie pozostaloscia z indoeuropejskiego jezyka, ktore utrwalilo sie wsrod nich w czasie wedrowek ludow.  Maja tylko kilka takich imion, ale o Namirze nigdy nie slyszalam.  Podoba mi sie kilka wspobrzmiacych imion. Sprawdzaliscie listy z imionami takimi jak Tomir, Skamir, Kalmir tak dla przykladu?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gostka
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

Z takich cebulek jak Ty tłumoku. Jestem po filologii i w żadnej literaturze nie spotkaĺam się z takim imieniem pusty łbie. 

TO siegnij po slownik onomastyczny tepaku, ale poczytaj sobie o polskich imionach tepa marysko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Tak Kalmar najlepiej. Unikat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gostka
4 minuty temu, Gość Gość napisał:

Z takich cebulek jak Ty tłumoku. Jestem po filologii i w żadnej literaturze nie spotkaĺam się z takim imieniem pusty łbie. 

Napewno nie jestes po polskiej filologi, bo musialabys przespac polowe studiow, zeby nie znac rodzimych imion Polakow.  Nadal czekam az sie pochwalisz imieniem, ktore wszystko uwielbiaja fantastko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

No Kalmar 😄 cebulo pusta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
Przed chwilą, Gość Gość napisał:

No Kalmar 😄 cebulo pusta

Masz racje uwielbiam imie Kalmir i rowniez nie wyobrazam sobie, zeby jakikolwiek Polak jego nie lubil.  DObry wybor.  Nie tak jak Madzia Kadzia czy Wikta dykta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gostka
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

No Kalmar 😄 cebulo pusta

Pani filolog nie moze podac zadnego imienia, ktore usatysfakcjonuje wszystkich?  No nie, po takich waznych studiach i nic?  Szkoda jak jezyka zabraknie pani od jezyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gostka

Nie martw sie Niezdecydowana.  Od takich kapustek to uslyszysz czy nazwiesz dziecko Antos czy Brajan.  Tego prostactwa i ograniczenia nie wytepisz chyba nigdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezdecydowana
17 minut temu, Gość Gostka napisał:

No tak Naszko brzmi srednio.  Akurat jezeli juz to arabskie imiona brzmia jak nasze na moj rozum.  Ten czlon -mir jest pewnie pozostaloscia z indoeuropejskiego jezyka, ktore utrwalilo sie wsrod nich w czasie wedrowek ludow.  Maja tylko kilka takich imion, ale o Namirze nigdy nie slyszalam.  Podoba mi sie kilka wspobrzmiacych imion. Sprawdzaliscie listy z imionami takimi jak Tomir, Skamir, Kalmir tak dla przykladu?  

Ja się przekonałam przez chyba wszystkie imiona jakie można znaleźć w internecie. Tyle, że to już było dość dawno i większość mi z głowy wyparowała od razu po przeczytaniu. Z racji braku akceptacji ze strony mojej lub męża. Te które wymieniaś też mi nie pasują... Myślisz, że będą jakieś zdrobnienia alternatywne przy podobnie brzmiących imionach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezdecydowana

Nie martwię się nic a nic 😄 zbyt długo podczytuję kafeterię. Wręcz podoba mi się tak ożywiona dyskusja na moim temacie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brzmi straaasznie arabsko, w dobie imigrantów-zasiłkowców czy terrorystów, radykalnych islamistów źle się kojarzy. Chcesz, by syn otrzymywał pytania o to, czy ojciec arab pozwala matce wychodzić z domu albo inne takie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
52 minuty temu, Gość gość napisał:

 brzmi arabsko (jak Samir, Tamir etc.).

Tez od razu mialam takie skojarzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Napewno.  Kajmir to Kaj, Kajek, Kajko, Kajczyk itd.  Tomir to Tomis i tym podobne wiadomo.  Koncowka jest -mir, ale poczatek jest inny wiec bedza inne zdrobnienia.  Jest jeszcze jedno rozwiazanie.  Pani, ktora ma Ziemowita pieszczotliwe zwraca sie do niego Ziemek i Ziemiaczek poniewaz jest maly.  Nadar jest Nadkiem, Nadarkiem, ale moze byc tez podarkiem.  Namir moze byc Namiarek itp.  Takze moze byc inne spieszczenie kojarzace sie z jakims slowem, moze byc smieszne jak ten Ziemiaczek lub Nadarek- Podarek (od losu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kyktyk

Nie powinno się wynajdować dziwacznych słów i nadawać jako imię, choćby gdzieś się znalazło bardzo stare, choćby "starosłowiańskie" znaczenie. 

Znaczenie, kontekst kulturowy takiego słowa już dawno zanikło a słowo nie tylko pozostaje jako dziwaczny wymysł, z pretensjonalnym zadęciem, to PRZEDE WSZYSTKIM jest bardzo prawdopodobne że takie imię będzie w jakimś języku oznaczało coś obraźliwego, tudzież pojawi się np marka prezerwatyw o takiej nazwie czy coś równie żenującego. Albo gorzej... powstanie trend, bo ludzie podłapią, ale ci z nizin społecznych i wkrótce chłopak będzie miał masę imienników wśród patologii (przykłady znamy, tak się stało np z lansowanym imieniem Alan).

Gdy słowo już nie funkcjonuje jako imię - jest zagadką jakie skutki przyniesie nadanie go jako imienia.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
8 minut temu, Gość niezdecydowana napisał:

Nie martwię się nic a nic 😄 zbyt długo podczytuję kafeterię. Wręcz podoba mi się tak ożywiona dyskusja na moim temacie. 

To dobrze, ale powinnam sie byla domyslic sama.  Malo osob wybiera wyjatkowe imiona od serca i nie kieruje sie opiniami innych 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezdecydowana

Wiem, że imię może się komuś arabsko kojarzyć. Jednak w połączeniu z bardzo slowiańską urodą (taką ma córka) i ewidentnie polskim nazwiskiem raczej prześladowań nie wywoła... Nie nazwę syna Osama 😛

Zresztą nie popadajmy w paranoję... 

Tak abstra...ąc od imienia to mam nadzieję, że nastroje antyislamskie będą się raczej wygaszać, a nie nasilać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezdecydowana
7 minut temu, Gość kyktyk napisał:

Nie powinno się wynajdować dziwacznych słów i nadawać jako imię, choćby gdzieś się znalazło bardzo stare, choćby "starosłowiańskie" znaczenie. 

Znaczenie, kontekst kulturowy takiego słowa już dawno zanikło a słowo nie tylko pozostaje jako dziwaczny wymysł, z pretensjonalnym zadęciem, to PRZEDE WSZYSTKIM jest bardzo prawdopodobne że takie imię będzie w jakimś języku oznaczało coś obraźliwego, tudzież pojawi się np marka prezerwatyw o takiej nazwie czy coś równie żenującego. Albo gorzej... powstanie trend, bo ludzie podłapią, ale ci z nizin społecznych i wkrótce chłopak będzie miał masę imienników wśród patologii (przykłady znamy, tak się stało np z lansowanym imieniem Alan).

Gdy słowo już nie funkcjonuje jako imię - jest zagadką jakie skutki przyniesie nadanie go jako imienia.

 

 

Ale Namir to jest imię. A nie słowo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gostka
1 minutę temu, Gość niezdecydowana napisał:

Ale Namir to jest imię. A nie słowo. 

Nie przetlumaczysz.  Tylko Namir bedzie znaczyl cos obrazliwego w jakims jezyku i mamy sprawdzic wszystkie jezyki swiata zanim nadamy imie, zeby przypadkiem kiedys w Papui nie wyladowal i nie bylo obrazliwie.  Nie wiem tez czego nie rozumiec w imieniu z koncowka -mir.  Kazdy chyba wie co to oznacza w kulturowo naszych krajach, a jezeli nie to powinien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gostka

Dziewczyno jestem w ogole pod wrazeniem, ze podalas swoj wybor w kafateri poniewaz jakkiekolwiek odmienne imiona sa tutaj zzerane przez intelektualistki (tak zwane).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezdecydowana
14 minut temu, Gość Gosc napisał:

Napewno.  Kajmir to Kaj, Kajek, Kajko, Kajczyk itd.  Tomir to Tomis i tym podobne wiadomo.  Koncowka jest -mir, ale poczatek jest inny wiec bedza inne zdrobnienia.  Jest jeszcze jedno rozwiazanie.  Pani, ktora ma Ziemowita pieszczotliwe zwraca sie do niego Ziemek i Ziemiaczek poniewaz jest maly.  Nadar jest Nadkiem, Nadarkiem, ale moze byc tez podarkiem.  Namir moze byc Namiarek itp.  Takze moze byc inne spieszczenie kojarzace sie z jakims slowem, moze byc smieszne jak ten Ziemiaczek lub Nadarek- Podarek (od losu).

Całkiem zabawne i bardzo ciepłe są te zdrobnienia, które wymieniłaś 🙂

W sumie to zdrobnienie zawsze wychodzi "w praniu". Córę albo nazywam pełnym imieniem, albo zdrobnieniami zupełnie niezwiązanymi z jej danymi osobowymi 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gostka
Przed chwilą, Gość niezdecydowana napisał:

Całkiem zabawne i bardzo ciepłe są te zdrobnienia, które wymieniłaś 🙂

W sumie to zdrobnienie zawsze wychodzi "w praniu". Córę albo nazywam pełnym imieniem, albo zdrobnieniami zupełnie niezwiązanymi z jej danymi osobowymi 😉

Dokladnie.  Bardzo podoba mi sie imie Domarad.  Oficjalne zdrobnienie to Domasz wiec nie jest zle, ale bez jakis zachwytow specjalnych.  Natomiast calkowicie rozbraja mnie moja interpretacja znaczenie "radosc w domu".  Takze jezeli sie Wam obojgu bardzo podoba to bardzo szybko mysle, ze znajdziecie zdrobnienie dla maluszka, ktore bedzie pasowac.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezdecydowana
6 minut temu, Gość Gostka napisał:

Dziewczyno jestem w ogole pod wrazeniem, ze podalas swoj wybor w kafateri poniewaz jakkiekolwiek odmienne imiona sa tutaj zzerane przez intelektualistki (tak zwane).

Póki co dyskusja się toczy. I to znacznie bardziej sensowna niż mogłam się spodziewać! Kafe jest pewnym wyznacznikiem polskich opinii, zawsze warto poznać różne perspektywy 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×