Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kama

Ruchy dziecka

Polecane posty

Gość kama

Jestem w 20 tc i do tej pory nie wyczuwam ruchów dziecka, według lekarza wszystko jest w porządku, ale z tyłu głowy coś mi nie pasuje, zwłaszcza, że u koleżanek pierwsze ruchy występowały już w 15-17 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nie masz przypadkiem łożyska na przedniej ścianie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aza

To sprawa indywidualna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ramtamtam

Ja poczułam pierwsze ruchy w 22 tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nattka

Nie potrzebnie zamartwiasz się, każda kobieta jest inna i inaczej znosi ciążę. W mojej pierwszej ciąży "motylki" poczułam dopiero 23-24 tc a teraz już w 19 tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renia

Położna z prenalen ciekawie omawia fizjologię ciąży , warto posłuchać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość janinka

U mnie pierwsze ruchy pojawiły się dopiero w 24 tyg. i przez następne tygodnie dzieciątko nadrobiło rozpychanie 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
Dnia 14.03.2019 o 04:53, Gość kama napisał:

Jestem w 20 tc i do tej pory nie wyczuwam ruchów dziecka, według lekarza wszystko jest w porządku, ale z tyłu głowy coś mi nie pasuje, zwłaszcza, że u koleżanek pierwsze ruchy występowały już w 15-17 tyg.

Ja pierwsze ruchy poczulam w 18-tym tygodniu, ale powiedzieli mi, ze to bardzo wczesnie wiec troche sie dziwie, ze twoje kolezanki czuly ruchy przed koncem czwartego miesiaca.  Ja sie bardzo zdziwilam poniewaz byla pierwsza ciaza i myslalam, ze jeszcza kilka tygodni potrwa zanim poczuje, a tutaj motylek w polowie 5 miesiaca.  Takze ja spodziewalam sie tego po 20 tc.  Przeczytalas jakies ksiazki na temat ciazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
15 minut temu, Gość gosc napisał:

Ja pierwsze ruchy poczulam w 18-tym tygodniu, ale powiedzieli mi, ze to bardzo wczesnie wiec troche sie dziwie, ze twoje kolezanki czuly ruchy przed koncem czwartego miesiaca.  Ja sie bardzo zdziwilam poniewaz byla pierwsza ciaza i myslalam, ze jeszcza kilka tygodni potrwa zanim poczuje, a tutaj motylek w polowie 5 miesiaca.  Takze ja spodziewalam sie tego po 20 tc.  Przeczytalas jakies ksiazki na temat ciazy?

Ja czuję od 16tc, w 18 tc już było widać przez brzuch jak się córka rozpycha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia

U mnie pojawiły się około 22 tyg. takie świadome, może wcześniej coś było, ale nie podciągałam tego pod brykające dziecko, bo myślałam, że to bulgotanie w żołądku 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie masz się czym martwić wszystko zależy od ułożenia dziecka. Poczekaj cierpliwie a z pewnością wkrótce poczujesz pierwsze ruchy maleństwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta

Położna twierdzi, że pierwsze ruchy dziecka pojawiają się pomiędzy 15 a 20 tygodniem ciąży, ale oczywiście to sprawa indywidualna. Zapewne już za kilka dni poczujesz pierwszego "kopniaka".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka

W mojej pierwszej ciąży poczułam ruchy dopiero w 21 tygodniu, też zamartwiałam się, ale położna prowadząca ciążę (na marginesie cudowna kobieta)tłumaczyła i rozmawiała, że każdy człowiek jest inny i ma prawo do innego zachowania. Ty też jesteś jedyna w swoim rodzaju, czyli musisz poczekać, a jest na co. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kama

Doczekałam się swoich motylków, co prawda na razie są niewinne i delikatne, ale wyczuwalne. Wspaniałe uczucie :). W moim przypadku pierwsze ruchy prawie w 22 tyg. ciąży. Dziękuję za zrozumienie i słowa otuchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×