Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Trzeźwomyślcie

Dawniej na wsiach ludzie jedli ziemniaki, pili mleko od krowy, żyli po 90 lat, a teraz jakieś mleka bezlaktozowe, diety bezglutenowe i świrowanie. Czy tylko mnie to IRYTUJE???

Polecane posty

Gość Trzeźwomyślcie

A i tak nie macie szans tyle dożyć co ci ludzie żyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Akurat ziemniaki nie zawierają glutenu ale chciałam pokazać ogólny absurd tego wszystkiego. Dziecko idzie do przedszkola, już ma dietę ustawioną, wierzycie w to że wszystkie te dzieci mają zdiagnozowaną nietolerancje glutenu? Bo ja nie. raczej wymysł chorych mamusiek co mają za dużo czasu i im się w głowach pier//y//doli. ROBOTY DZIADÓWOM TRZEBA NADAĆ, to im się piertolenia na blogach fit-eko odechce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Akurat ziemniaki nie zawierają glutenu ale chciałam pokazać ogólny absurd tego wszystkiego. Dziecko idzie do przedszkola, już ma dietę ustawioną, wierzycie w to że wszystkie te dzieci mają zdiagnozowaną nietolerancje glutenu? Bo ja nie. raczej wymysł chorych mamusiek co mają za dużo czasu i im się w głowach coś lęgnie. Roboty im trzeba nadać, to im się chrzanienia o dooopie marynie na blogach fit-eko odechce. Denrwuja mnie te celebrytki oderwane od rzeczywistosic, jedna złapała bogatego meza aktora to i ma czas na filozofie na blogach, chrzanienie o dietach, jarmużach, wyciskaniu bio soku z eko buraka. Nie mam co robic tylko hodowac swoje zarcie i miksowac co chwila soczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

A już największym hitem jest pierdzielenie o tym jaki to cukier niedobry. Ok, niedobry ale w nadmiarze. Ale taka przeginka pały w druga stronę, że ona raz na ruski rok dziecku jogurtu z cukrem nie poda...Boże...na łeb się wam rzuca. Ciekawe czemu mężuś taki gruby na tych jej dietach cud.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie też to denerwuje, gluten, to jest moda każdy pij mleko jadł sery itp a teraz każdy uczulony nagle chore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vvvv

Tylko pszenica jest zupełnie inna niż kilkadziesiąt lat temu. Nabiału też spożywało mniej, bo składniki mleczne są w wielu produktach, a kiedyś(w czasach dorastania naszych dziadków) było to trochę mleka, trochę masła, biały ser bez miliona deserków, jogurcików, słodkości pełnych mlecznych dodatków. Takie ilości nabiału jakie niektórzy spożywają na pewno nie są dobre.  A potem zdziwienie skąd ciągly katar (kazomorfiny z mleka sa bardzo mocno śluzotwórcze) sztywne stawy u trzydziestoletniej osoby.

A ci dziadkowie jedli mniej nabiału, świeższego (nie mleka uht), chleb był zupełnie innej jakośc i pewnie nie tak biały jak teraz, ale więcej było zup i lokalnych owoców w diecie jak tylko był sezon. Raczej nie zyli sama pszenica i przetworami mlecznymi

Osobo wyżej: Tobie też nikt nie bronił złapać bogatego męża i mieć czas na takie głupoty jakie chcesz. Ty piszesz na kafe, inni szukają przepisów na bio smoothie. Widze, ze boli ze inni maja za duzo czasu, a Ty ciagle musisz pracowac :)

Ja się interesuję tym co jem i suplementuję, choćby dlatego, że wiem jaki to ma wpływ na moje zdrowie psychiczne. Tylko niekoniecznie jem wszystko idealnie bio eko i zdrowe, ale pilnuję pewnych kwestii. Kogoś może bawić, że nie mam co robić jak oglądac wykładów medycznych o powiązaniu żywienia, stanów zapalnych i problemów z psychiką, ale mnie to wiele dało.

Ci inni ludzie, którzy to nie mają zajęcia też mogą próbować rozwiązań żywieniem problem- z tarczycą, początkami cukrzycy, bólami głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja bym powiedziała, że właśnie jedli dużo nabiału, ale nie jedli przetworzonej sztucznie żywności. Nie było tyle soi w jedzeniu, tyle konserwantów i innych świństw. 

Ja wierzę w te nietolerancje pokarmowe na gluten. Poczytaj autorko o kandydozie, czym to paskudztwo się żywi i jakie wywołuje objawy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja bym powiedziała, że właśnie jedli dużo nabiału, ale nie jedli przetworzonej sztucznie żywności. Nie było tyle soi w jedzeniu, tyle konserwantów i innych świństw. 

Ja wierzę w te nietolerancje pokarmowe na gluten. Moze nie u wszystkich, ale wiele osób ma. Poczytaj autorko o kandydozie, czym to paskudztwo się żywi i jakie wywołuje objawy. Oczywiście, że te celebrytki to świry po prostu. Nastała na coś moda, to się na tym kasę robi, proste. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość 1111

Miał ktoś torbiel w śródpiersiu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Ja też dbam o to co jem, bo teraz niestety tyle syfu w jedzeniu, że masakra... ale rozumiem co masz na myśli, bo u mojej córki w przedszkolu większość dzieci ma 5 lat i matki twierdzą, że nigdy nie jadły słodyczy. Ja swoim też nie daję w nadmiarze, ale sama lubię sobie osłodzić życie więc daje też od czasu do czasu dzieciom. Raczej zwracam uwagę na skład żywności, a nie jaka dieta aktualnie jest w modzie. Generalnie niech każdy robi jak uważa, tylko wkurza mnie jak matki wmawiają, że od kostki czekolady dziecko dostanie raka, będzie otyłe i nie wiadomo co jeszcze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4 godziny temu, Ciekawska555 napisał:

Mnie też to denerwuje, gluten, to jest moda każdy pij mleko jadł sery itp a teraz każdy uczulony nagle chore 

No widzisz. Moja mama całe życie mleko piła, bo pili wszyscy. Fakt, że ją później wzdymało i czuła się fatalnie ale mleko musiało być. Dopiero dzięki "modzie" na produkty bezlaktozowe odkryła, że czuję się o wiele lepiej gdy mleka z laktozą nie pije. Tak samo moja ciotka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

To nie na gluten ludzie są uczuleni tylko glifosat zawarty w randapie, a jak wiadomo zboża są randapowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marawstala

Malo kto dożywal takiego wieku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ulazkolla

Też mnie to zawsze irytowało.Miesiąc temu zupełnie przypadkowo podczas gastroskopii padło podejrzenie celiakii.Wycinki,badania no i jest.Mając 35 lat dowiedziałam się że jestem chora a moje jelito cienkie jest w fatalnym stanie.Do końca życia dieta bezglutenowa.Dodam,że nie miałam żadnych objawów tej choroby,podobnie jak większość niezdiagnozowanych dorosłych w Polsce.Choruje około 400tyś polaków a zdiagnozowanych jest tylko 5%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Melka

Ja mieszkam na podlaskiej wsi. Mozecie wierzyc lub nie ale są tu 100letnie babcie. Malo ktora ma męża,ale oni po prostu zapili sie. Co drugi zmarl na marskosc wątroby. Babcie do dzis jedza słoninę,ale taka ktora same sobie zrobią.

Ja tez mam swoje mieso,warzywa,mleko a z tego masło,twarogi i jogurty naturalne. Uwielbiam to! 

I to jest fakt ze zarcie bylo kiedys inne,wiec nie dziwie sie tym eko psychofanką!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Akurat żyli 90 lat !!! Średnia życia była około 40, umierało co drugie dziecko. Tylko nieliczni dożywali sędziwego wieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

A mnie tam wszystko jedno. Jem to, co mi smakuje, a nie to, co nakazują reklamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość e-wii
4 godziny temu, Ciekawska555 napisał:

Mnie też to denerwuje, gluten, to jest moda każdy pij mleko jadł sery itp a teraz każdy uczulony nagle chore

Denerwuje cię, że każdy nagle jest uczulony? Takie są fakty. Jest coraz więcej ludzi z alergiami. Różnymi. Efekt zycia w "sterylnym" otoczeniu po prostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość e-wii

Jest jeszcze jedna bardzo istotna różnica pomiędzy nami, a naszymi dziadkami czy pradziadkami. Oni mieli zdecydowanie więcej ruchu na co dzień. Nie prowadzili tak siedzącego trybu życia jak my.

Jednak mimo wszystko statystyki  mówią same za siebie. Średnia wieku rośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość e-wii
1 godzinę temu, Gość gość napisał:

Ja też dbam o to co jem, bo teraz niestety tyle syfu w jedzeniu, że masakra... ale rozumiem co masz na myśli, bo u mojej córki w przedszkolu większość dzieci ma 5 lat i matki twierdzą, że nigdy nie jadły słodyczy. Ja swoim też nie daję w nadmiarze, ale sama lubię sobie osłodzić życie więc daje też od czasu do czasu dzieciom. Raczej zwracam uwagę na skład żywności, a nie jaka dieta aktualnie jest w modzie. Generalnie niech każdy robi jak uważa, tylko wkurza mnie jak matki wmawiają, że od kostki czekolady dziecko dostanie raka, będzie otyłe i nie wiadomo co jeszcze....

Z tym rakiem przesadzają, ale tak właściwie to po co karmić dzieci słodyczami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilll

Ludzie żyli dłużej ok.ale to zaczyna się od życia prenatalnego. Ile autorko zjadłaś suplementów i luteiny w ciazy? Myślisz ze twoja babka ja jadła? Chory noworodek umierał. Przeżywały tylko silne jednostki- selekcja naturalna. Ile karmiłaś piersią? Twoja babka cyckiem karmiła później dawała mleko prosto od krowy a nie z kartonu. Ludzie nie byli uczelni na laktozę? Byli. Tylko ciotka Maryśka po mleku miała wzdęcia i biegunkę a teraz to ma po prostu nazwę. Chleb był chlebem nie z białej maki. Ta maka z młyna nigdy nie była bielusienka. Teraz kupujesz chleb z płatkami ziemniaczanymi. Który gospodarz karmił świnie antybiotykami? Albo krowy mieszankami modyfikowanymi? Żaden? Wyprowadzał krowę na pastwisko rano zgarniał wieczorem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość e-wii
13 minut temu, Gość Lilll napisał:

Ludzie żyli dłużej ok.ale to zaczyna się od życia prenatalnego. Ile autorko zjadłaś suplementów i luteiny w ciazy? Myślisz ze twoja babka ja jadła? Chory noworodek umierał. Przeżywały tylko silne jednostki- selekcja naturalna. Ile karmiłaś piersią? Twoja babka cyckiem karmiła później dawała mleko prosto od krowy a nie z kartonu. Ludzie nie byli uczelni na laktozę? Byli. Tylko ciotka Maryśka po mleku miała wzdęcia i biegunkę a teraz to ma po prostu nazwę. Chleb był chlebem nie z białej maki. Ta maka z młyna nigdy nie była bielusienka. Teraz kupujesz chleb z płatkami ziemniaczanymi. Który gospodarz karmił świnie antybiotykami? Albo krowy mieszankami modyfikowanymi? Żaden? Wyprowadzał krowę na pastwisko rano zgarniał wieczorem. 

A co złego jest w płatkah ziemniaczanych? Kupuję chcleb razowy i w skladzie są płatki ziemniaczane. Są szkodliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lill

Pewnie nic. Tylko uważasz ze kiedyś ludzie piekli chleb z płatkami? Nie. Z reszta skoro chleb ma być chlebem to na kij tam ziemniak???? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość e-wii
Przed chwilą, Gość Lill napisał:

Pewnie nic. Tylko uważasz ze kiedyś ludzie piekli chleb z płatkami? Nie. Z reszta skoro chleb ma być chlebem to na kij tam ziemniak???? 

Pieczono chleb z ziemniakami. Tylko, że z prawdziwymi ziemniakami a nie z płatkami. Są takie przepisy.

Skoro płatki nie są szkodliwei są naturalnym konserwantem czy "polepszaczem" to może nie ma co popadać w paranoje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kakakak

Ludzie zyli dluzej dokladnie kiedy? W XIX wieku z gruzlica? W czasie wojen? W latach 70? Srednia zycia w Europie rosnie nieprzerwanie, nigdy ludzie nie zyli tak dlugo jak teraz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 godzin temu, Gość gość napisał:

A już największym hitem jest pierdzielenie o tym jaki to cukier niedobry. Ok, niedobry ale w nadmiarze. Ale taka przeginka pały w druga stronę, że ona raz na ruski rok dziecku jogurtu z cukrem nie poda...Boże...na łeb się wam rzuca. Ciekawe czemu mężuś taki gruby na tych jej dietach cud.

A po co przyzwyczajać dzieci do słaodyczy i słodzić im jogurty? Przecież naturalne mają bardzo dobry smak, Można dodać do nich np. świeżych owoców i jest super.

Nie wiem po co ludzie przyzwyczajają dzieci do słodkiego i słonego. Niesłodkie i niesłone produkty, naturalne smaki sa super, tylko że dzieci nie będą w stanie się o tym przekonać jak od maleńkości zostaną rzyzwyczajone do tego, że wszystko musi być albo dosładzane albo dosalane. Głupota!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
10 minut temu, Gość Gość napisał:

A po co przyzwyczajać dzieci do słaodyczy i słodzić im jogurty? Przecież naturalne mają bardzo dobry smak, Można dodać do nich np. świeżych owoców i jest super.

Nie wiem po co ludzie przyzwyczajają dzieci do słodkiego i słonego. Niesłodkie i niesłone produkty, naturalne smaki sa super, tylko że dzieci nie będą w stanie się o tym przekonać jak od maleńkości zostaną rzyzwyczajone do tego, że wszystko musi być albo dosładzane albo dosalane. Głupota!

Warzywo, owoc jasne, ale mięsa bez odrobiny soli nie umiem zjeść 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lejdi Srejdi

u mnie za płotem jest taki Maluch 2 letni umie powiedzieć mama tata daj baba i  jedno całe wyraźne zdanie:Cukier to biała śmierć😂😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

Warzywo, owoc jasne, ale mięsa bez odrobiny soli nie umiem zjeść 🙂

Bo jesteś przyzwyczajona, że mięso musi być słone. A dziecko nie jest. I mogłoby jeść bez tej soli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Danka

Wszystko w nadmiarze szkodzi a 2 latek rozumie co go mamusia nauczyła taaa jasne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×