Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ewik

Wyspać się w ciąży

Polecane posty

Gość ewik

Ciąża niby młoda (3,5 miesiąc), brzuszka praktycznie nie ma i snu również nie ma. Chodzę jak zombi, może macie jakieś praktyczne rozwiązania na spokojny sen ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Dziwne, bo ja w obu ciążach miałam odwrotnie, ciągle spałam. Postaraj się nie pić przed snem, żebyś potem nie wstawała kilka razy w nocy. Mi te nocne wycieczki do łazienki najbardziej przeszkadzały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Tez mam problem ze snem,a jestem już na końcówce ciazy.Polecaja pic melisę przed snem albo spacer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Dla mnie też dziwne te problemy na początku.  Pozniej rozumiem, jak trzeba przerzucić brzuch, zgaga, kręgosłup,  ogolnie wszystko boli i trudno się ułożyć. I wycieczki do wc. Moze po prostu emocje? Jak teraz sie nie wypisz,  to bedzie tylko gorzej. Moze ogolnie na dobe za duzo śpisz? Pierwszy okres sennosci minął, ja od tego czasu śpię jakieś 7 godzin,  wstaję w tym czasie do starszych dzieci.  Czasem uda mi się położyć w dzień na pół godziny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Znam to. Obecnie 38 tc a od 19 tc nie przespalam całej nocy. Jak już zasnę o tej 3 - 4 to pośpię może do 8. Koszmar. W domu grzeczny czterolatek a i tak pospać nie mozna. Jeszcze trochę i będzie po wszystkim ❤ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety bylo podobnie, okolo 4 nad ranem, w pierwszym trymestrze sen się dla mnie kończył :). Nie bylo zadnych specjalnych dolegliwosci, ale majtalałam się jak głupia w lozku. Ja starałam się lapac drzemki popoludniu, bo i tak ok. 16 czułam, ze wyłączono mi baterie. Wiec jak masz wolna chwile na sen, nawet w ciagu dnia połóż  się, odpocznij. Jak sen nie przychodzi wziąć jakaś nudna książke i postarać się wyciszyć. Nie ma rady, trzeba przetrwac. Mi troche pomagałay cwiczenia relaksacyjne przed snem, tzn. znacznie szybciej dzieki nim zasypiałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Godc

Jestem w 2 ciąży i to i 2 raz to samo. Budzę sie o 2-4 od początku prawie. Leże po 3h zanim znow. staram się chodzić spać późno, ale niestety 23 to mój max. I tak zwykle to bywa -22 bo padam na twarz.  Tak w ciąży juz jest. Po porodzie znowu pobudki w nocy.. ale wtedy to się zasypia w 2 sekundy 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 12 tydzień

Miała któraś z was tak że spała codziennie 12-16 godzin, to normalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Wyspisz sie jak urodzisz. Przynajmniej ja tak mialam. Znaczy, haha, w szpitalu nie tylko w domu. I pod warunkiem, ze nie bedziesz karmic piersia tylko butelka jak ja. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

u mnie to im bliżej rozwiązania tym mniej snu było, i tak sobie pomyślałam że chyba organizm podstępnie przygotowuje się do zarwanych nocek, bo po urodzeniu dziecka to nocki były w większości nieprzespane niestety, szczególnie przez pierwsze 3 miechy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zolza

Ja 30 tc i dzisiaj od 3 do 5 nie moglam spac bo maluch kopal jak opetany. Jak leze na praeym boku kopie w lewy jak na lewym leze to wali w prawy. Jak o 5 sie uspokoil to zasnelam, problem w tym ze snily mi sie koszmary ze rodze podlaczona do setki kabli. Albo inne koszmary ze karmie piersia a cycki nabrzmiale sine z wystajacymi zyłami dziecko placze a mleko nie chce leciec. Na plecach spac nie moge ogolnie wstaje bez humoru jest mi coraz gorzej. Od 8 na nogach i czuje sir jak zombi. A to dopiero poczatek najgorszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja

A może powinnaś sięgnąć po stare metody ułatwiające zasypianie np. kubek gorącego mleka lub kakao. Moja położna zza ściany poleca jeszcze produkty z dużą ilością magnezu, oprócz ww kakao, migdały, wiśnie, banany, do tego wywietrzony pokój i "gorąca" kąpiel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
38 minut temu, Gość Gosc napisał:

Wyspisz sie jak urodzisz. Przynajmniej ja tak mialam. Znaczy, haha, w szpitalu nie tylko w domu. I pod warunkiem, ze nie bedziesz karmic piersia tylko butelka jak ja. 

Dokładnie, u mnie przy pierwszym było tak samo. Teraz druga ciąża a męża już uprzedziłam, że jak urodzę to nocka przy małej jego a ja odsypiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bogna

Na stronach szkół rodzenia (prenalen, mamo to ja, przed porodem, bebi program itp.) znajdziesz podpowiedź jak radzić sobie z tym problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość terka

Moją metodą to książka, kilkanaście lub kilkadziesiąt stron i ramiona Morfeusza robią swoje. Co prawda budzę się w nocy i muszę "przenieść" brzuszek na drugą stronę, ale nie dopuszczam do siebie myśli i szybko zasypiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula

Są specjalne poduszki-rogale do spania dla kobiet w ciąży, może ona pomoże (pomocne gdy brzuszek jest większy). A może powinnaś się trochę zmęczyć, wysiłek fizyczny jak najbardziej jest wskazany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena

Proponuję rozmowę z osobą prowadzącą ciążę, na pewno coś polecą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lejdi Srejdi

Za jakieś 6 lat się wyśpicie, zleci😁 no chyba że będzie następne😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość Lejdi Srejdi napisał:

Za jakieś 6 lat się wyśpicie, zleci😁 no chyba że będzie następne😁

Nie pier.dol 😂😂😂 kolejna co straszenie innym dowartosciowuje siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joly

Ruch na świeżym powietrzu, lekkostrawna dieta, wyciszenie i dobre towarzystwo to powinno pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ferka

Rozmowa z położną powinna pomóc, one znają i mają swoje sztuczki na bezsenne noce 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niewyspana

Mam to samo od początku ciąży. Ginekolog poleciła melisę w tabletkach. Pije jedna po południu, druga wieczór, troszkę pomaga. Jeszcze 6 tygodni... W poprzedniej ciąży miałam to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelina
4 godziny temu, Gość Gość napisał:

Nie pier.dol 😂😂😂 kolejna co straszenie innym dowartosciowuje

4 godziny temu, Gość Gość napisał:

Czy ktoś tu kogoś straszy nie sądzę a to chyba normalne że dzieci nie zawsze śpią nie znam takich rodziców których dzieci zawsze słodko spały

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewik

Dziękuję za porady, na pewno któraś pomoże 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×