Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Juz nie wiem

Czy na pewno dobrze karamię 10 miesieczne niemowle

Polecane posty

Gość Juz nie wiem

Ok 7.30 piers.

Ok 10 kasza jaglana płatki jagkane owsianka platki ryżowe na wodzie z owocem czesto ze skoika lub tubka pasta jajeczna jacznica 

13 obiad 

16 jogurt z owocem. Serek z owocem. Owocem 

Po 19 kasza na mm 7 zbóż bobovita 

Od jakiegoś czasu nie ma piersi na żądanie chce go odstawić. Piers tylko w nocy. Martwię się ze mało je po południu? Nie mało mleka? Mm tylko wieczorem. 

Proszę pomóżcie 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Możesz w między czasie dać jakieś owoce jeszcze, ale nie wydaje mi się, żeby było za mało. Dawaj dużo płynów, najlepiej wody, ale soki maja kalorie, zawsze coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Pięć posiłków jest ok. A przecież jeszcze dojada w nocy. Jeśli dobrze przybiera, to znaczy, że jest dobrze 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juz nie wiem

Dzięki. Może za długi czas od obiadu do deseru i potem do kaszy na mm? Ostatnio ta kasze aż połyka bardzo szybko je widze ze jest bardzo głodny. 

W miedzy czasie pije wodę z odrobiną soku bo inaczej nie chce. Je chrupki kukurydziane. Czasmi naleśnika w miedzy czasie tak jak np. Wczoraj jadł pieroga z kasza i serem. Ale dziś nic nie podjadal i jak jadł ta kasze to aż mi go szkoda było 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juz nie wiem

Piers w nocy na kiedy chce ale nie zawsze dużo je pi za tym myślę że mam co raz mniej pokarmu. 

W miedzy czasie podać np tubkę? 

Po skonczone 10 miesięcy. Co mogę mu podawać jeszxze na śniadanie? Podwieczorek? Na podwieczorek je też jabłko może mu za mało 1-1.5 jabłka i potem po 19 kasza ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ggg

Mój ma 8 mcy i je więcej i częściej. Po 3 godzinach twój maluch musi być już piekielnie głodny, zwłaszcza że pewnie nie zawsze zjada pełnowymiarowe porcje i napełnia brzuszek. Każde dziecko jest inne, ale powinno ci dać do myślenia, że on się rzuca na jedzenie.. Skoro odstawiasz pierś, to powinnas wprowadzić mm. Do 12 mca mleko powinno dominować w diecie. Na twoim miejscu wprowadziłabym dodatkowo 1-2 butelki mm (nawet niepełne) w ciągu dnia pomiędzy inne posiłki. Automatycznie skrócą się przerwy między nimi. Taki maluch nie powinien być doprowadzany do uczucia głodu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
10 minut temu, Gość Ggg napisał:

wprowadziłabym dodatkowo 1-2 butelki mm (nawet niepełne) w ciągu dnia pomiędzy inne posiłki. Automatycznie skrócą się przerwy między nimi. Taki maluch nie powinien być doprowadzany do uczucia głodu. 

Owszem, uczucie głodu jest zdrowe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ikio

Nie wiem czy nie za zadko je ,moja ma ponad rok i więcej mleka je zawsze zagęszczanego kasza , jakaś bułkę albo coś mu daj , musy moze owocowe , chrupki to może cała paczkę zjeść i się nie naje , lepiej jakas bułkę lub chleb z samym masłem nawet na poczatek , mleka możesz dawać mniejsze porcje ale częściej taki maluch jeszcze mleka potrzebuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ggg
4 minuty temu, Gość Gość napisał:

Owszem, uczucie głodu jest zdrowe. 

No tak, a regularnie odczuwany głód dostarcza niemowlęciu substancji odżywczych, kalorii, witamin, białka, błonnika i komfortu psychicznego... Dziecko należy regularnie karmić a nie głodzić. Ale to nie moje dziecko będzie miało zaburzenia odżywiania, bo mama wydzielała mu jedzenie jak na wojnie 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juz nie wiem

O boże głodze dziecko 😞 ja juz go nie odstawie od piersi będzie miał dalej na żądanie. 

Jezu aż się poryczalam 😞

dokładnie nie zawsze zjada wszystko boże jak mi jest źle. Mój kochany biedny synek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olp

Małe dziecko nie powinno czuć głodu przecież ono rośnie , głód jest niedobry dla niemowlaka , jak rośnie potrzebuje dużo kalorii i cieplych posiłków zwłaszcza mleka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juz nie wiem

Ggg co ile godzin mam mu dawać jeść? Boże czuje się okropnie strasznie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juz nie wiem

Boże jedyny wcześniej dostawal piers na żądanie i nie widziałam żeby był głodny tylko od jakiegoś czasu zauważyłam że coś jest nie tak. 

Jeśli na żądanie będę podawać piers będzie ok? Czy mimo to powinnam coś zmienić? Kiedy podawać mm? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ggg

I serio autorko, z czego wynikają tak długie przerwy między posiłkami i mala ilość mleka w jego diecie? Nie chce ci się gotować? Czekasz aż zacznie mówić i sam powie że jest głodny? Żałujesz kasy na mleko? Masz za daleko do kuchni? Daj mu czasem pół awokado, banana, albo je zblenduj razem, też super smak. Ugotuj na parze brokuła, batata, dynie, marchewkę. No i zupki w każdej możliwej kombinacji warzywnej powekuj sobie w sloiczkach po koncentracie, pyk podgrzewasz i posiłek gotowy bez stania przy grach. Może rozdziel obiad na 2 części z przerwą 1,5h, oddzielnie zupka, oddzielnie drugie i już będzie wiecej posiłków. Ale nie zapominaj o mleku, bo aż szkoda malucha, że dla ciebie rezygnacja z KP jest równoznaczna z odcięciem małego od mleka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
15 minut temu, Gość Ggg napisał:

No tak, a regularnie odczuwany głód dostarcza niemowlęciu substancji odżywczych, kalorii, witamin, białka, błonnika i komfortu psychicznego... Dziecko należy regularnie karmić a nie głodzić. Ale to nie moje dziecko będzie miało zaburzenia odżywiania, bo mama wydzielała mu jedzenie jak na wojnie 🙂

Zapytaj jakiegokolwiek specjalistę od zaburzeń karmienia. Teraz dzieci są przekarmiane i najczęściej nie odczuwają głodu. To właśnie prowadzi do zaburzeń odżywiania w przyszłości, bo dziecko nie rozpoznaje swoich potrzeb. No ale to nie moje dziecko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
6 minut temu, Gość Ggg napisał:

Z czego wynikają tak długie przerwy między posiłkami 

Tzn. jakie? 3 h? Idealnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ggg

Przepraszam autorko, że tak ostro. Każdy popełnia błędy. Ja nauczona doświadczeniem wolę czasem dać jedzenie dziecku które nie jest głodne i odmówi, niż czekać aż zglodnieje. Ja mojego karmie średnio co 2 godz, w dzień 3 - 4 posiłki stałe, reszta posiłków w dzień i w nocy na żądanie pierś. Jeśli nasz chęć i możliwość to karm nadal piersią. Jeśli podjęła decyzję że rezygnujecie z piersi to w to miejsce wstaw mm. Przynajmniej na pierwsze miesiące. Jeśli masz problem z rozplanowanie posiłków idź do lekarza pediatry i spytaj jakie są teraz zalecenia. Ja się wymadrzam na podstawie dwójki dzieci. U ciebie może być inaczej. Pamiętaj tylko, że lepiej żeby dziecko odwróciło głowę i dało ci znać że jeszcze nie chce jeść, niż żeby rzucało się na łyżkę z głodu. Robisz dla niego wszystko co najlepsze, szukasz podpowiedzi, to jest super! 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ili

Zobacz na tabelce mm które dajesz jaka jest norma dzienna mleka , możesz najpierw spróbować dawać mniejsze porcje częściej i zagęszczać  kaszka bemleczna albo jakims kleikiem bardziej syte będzie , jak za mało dorobisz , lepiej wprowadzić najpierw mieszane karmienie jak pokarmu masz coraz mniej , ja już karmie tylko mm i np. rano i wieczorem daje bardziej sycące bo daje 3 łyżeczki mm i 3 łyżeczki np.kaszki mlecznej z HiPP z herbatnikiem , spróbuj dawać więcej jedzenie jak wszystkiego nie zje to nic , po trochu zmodyfikujesz wielkości porcji , gorzej jak wszystko zjada i mu za malo, moja jak za małe są porcje i np. mleko się skończy to płacze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ggg
12 minut temu, Gość Gość napisał:

Tzn. jakie? 3 h? Idealnie. 

Idealnie dla kogo? Znasz to dziecko? Wiesz ile waży? Jakie ma nawyki? Na jakim jest etapie rozwoju? Ja nic o nim nie wiem i też bredzę, ale nie można zakładać że 3h są super i trzeba się ich trzymać skoro sama autorka czuje ze coś jest nie tak. Jeden dzieciak jest głodny po 1,5 h bo właśnie uczy się chodzić, a inny i po 2,5 ma pełny brzuch bo się objadl zboża i nie ma ochoty na żadną aktywność. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 minut temu, Gość Ggg napisał:

Idealnie dla kogo?

Ja piszę to co powie Ci specjalista od zaburzeń karmienia. I to, że dzisiaj zdecydowanie częściej dzieci się nakłania do jedzenia niż głodzi 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamusia

A mój synek ma 11 miesięcy i je w sumie tylko mleko i kaszki. Nie chce nic innego, czasem przekąsi jakiś owoc albo warzywo ale generalnie mleko i kaszki. Do picia ma wodę i soki odpowiednie do jego wieku. Jest zdrowy, jeszcze nigdy mi nie chorował!  Prawidłowo przybiera na wadze i dobrze się rozwija. Ma sporo energii, a od tygodnia sam chodzi więc wydaje mi się, że kwestia żywienia to indywidualna sprawa każdego dziecka i rodzica 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ggg
13 minut temu, Gość Gość napisał:

Ja piszę to co powie Ci specjalista od zaburzeń karmienia. I to, że dzisiaj zdecydowanie częściej dzieci się nakłania do jedzenia niż głodzi 🙂

Obie skrajności są złe, to oczywiste. Ale tu mówimy jeszcze o niemowlaku, który nie jest uzależniony od cukru i glutaminianu. 10 miesięczny niemowlak prędzej odwróci głowę, gdy brzuszek będzie pełny niż da się futrować jak prosiak. Ja karmie częściej niż autorka, a i tak moje dzieci bywają głodne, bo takie jest życie, że każdy dzień jest inny. Tyle że córka prawie 3 letnia sama przychodzi i mówi że chce coś zjeść, jeśli czuje głód. Synek niemowlak nie mówi, więc nie czekam aż zacznie ryczeć z głodu i wyprzedzam to jeśli mogę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
8 minut temu, Gość Ggg napisał:

. Ja karmie częściej niż autorka, a i tak moje dzieci bywają głodne,

No a moja nie bywa głodna właściwie zawsze 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iga

Lepiej jak dziecko je mniejszej porcje a częściej niż duże ,u dorosłych tak samo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juz nie wiem

Nie mogę spać nier mogę przestać o tym myśleć. 

W nocy ma zawsze piers na żądanie w dzień tez miał ale od ponad tygodnia starałam się już nie dawać. Myślicie że wtedy też był głodny? Tez go tak karmiłam w zasadzie od początku po epo woli. Myślałam że co 3 godziny to jest ok. 

Teraz padałam mu pi piersi mm wypił 70 ml. Boje się ze pokarm mi zanika nie chce juz przestawić karmić. Chce dalej karmić mojego synka. 

Czy o 17 powinnam podać mm? Czas między posiłkami o ile powinnam skrócić? 

Co mogę podawać o 16? Zamiast samego owoca? Czy jogurtu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamusia

Musisz po prostu wybadać kiedy potrzebuje jeść i nie przejmuj się tym jak długa jest przerwa między posiłkami. Na to nie ma reguły, jak dziecko będzie głodne to będzie płakać i się dopominac. Zobaczysz że samo za jakiś czas sie unormuje. Ja też kiedyś co chwile przedstawiałam do piersi bo myślałam że dziecko jest głodne ale w pewnym momencie powiedziałam stop, zanikal mi pokarm i zaczęłam podawać mleko modyfikowane według tego co pisze na opakowniu. Synek sie najadał i przerwy między posiłkami się wydłużyly co nie znaczy że byly regularne bo tak ja pisalam, na to nie ma reguły. Teraz ma rok i je o 9.00 kaszke, o 13.30 i 16.30 pije po 180ml mleka, o 18.30 kaszka i przed 21.00 mleko 210ml na noc. Czasami zje cos między posiłkami ale rzadko i budzi sie koło 6.00 rano na mleko ale też nie zawsze. Jeżeli masz jakieś wątpliwości to najlepiej porozmawiaj z lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juz nie wiem
6 godzin temu, Gość Mamusia napisał:

Musisz po prostu wybadać kiedy potrzebuje jeść i nie przejmuj się tym jak długa jest przerwa między posiłkami. Na to nie ma reguły, jak dziecko będzie głodne to będzie płakać i się dopominac. Zobaczysz że samo za jakiś czas sie unormuje. Ja też kiedyś co chwile przedstawiałam do piersi bo myślałam że dziecko jest głodne ale w pewnym momencie powiedziałam stop, zanikal mi pokarm i zaczęłam podawać mleko modyfikowane według tego co pisze na opakowniu. Synek sie najadał i przerwy między posiłkami się wydłużyly co nie znaczy że byly regularne bo tak ja pisalam, na to nie ma reguły. Teraz ma rok i je o 9.00 kaszke, o 13.30 i 16.30 pije po 180ml mleka, o 18.30 kaszka i przed 21.00 mleko 210ml na noc. Czasami zje cos między posiłkami ale rzadko i budzi sie koło 6.00 rano na mleko ale też nie zawsze. Jeżeli masz jakieś wątpliwości to najlepiej porozmawiaj z lekarzem.

A gdzie obiad? Je samo mm? 

I mi chyba zanika pokarm. Dziś rano  opróżnil 2 piersi odbiło mu sie ale stwierdziłam ze zrobię mm wypił 150 ml. 7.30

Teraz spi jak się obudzi dam płatki ryżowe gotowane na wodzie z tubka  jabłko morela

200ml wody + 2 łyżki płatków ryzowych + pol lub więcej tubki.

Później dam chrupka 3x trochę bułki .

Po 2.5h od płatkow  podam obiad 

 piers z indyka dynia marchew ziemniak por w formie zupki. 200ml 

2.5 po obiedzie 1.5 jabłka  z herbatnikiem. 

I co nam podać po jabłku? Może tutaj dam ta bułkę czy mm? Ile po deserku ? 

Spać chodzi po 20 wiec kasza musi być przed 20. 

Nie wiem już czy pisałam ale synek je piers w nocy. Dziś ok 2 dałam mm wypił 70 ml. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juz nie wiem

 U nas oczywiście nie zawsze obiad jest o 13 nie raz śpi i jest ok 14 -15  tak samo śniadanie myślę że dziś zje grubo po 10. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamusia
6 minut temu, Gość Juz nie wiem napisał:

A gdzie obiad? Je samo mm? 

I mi chyba zanika pokarm. Dziś rano  opróżnil 2 piersi odbiło mu sie ale stwierdziłam ze zrobię mm wypił 150 ml. 7.30

Teraz spi jak się obudzi dam płatki ryżowe gotowane na wodzie z tubka  jabłko morela

200ml wody + 2 łyżki płatków ryzowych + pol lub więcej tubki.

Później dam chrupka 3x trochę bułki .

Po 2.5h od płatkow  podam obiad 

 piers z indyka dynia marchew ziemniak por w formie zupki. 200ml 

2.5 po obiedzie 1.5 jabłka  z herbatnikiem. 

I co nam podać po jabłku? Może tutaj dam ta bułkę czy mm? Ile po deserku ? 

Spać chodzi po 20 wiec kasza musi być przed 20. 

Nie wiem już czy pisałam ale synek je piers w nocy. Dziś ok 2 dałam mm wypił 70 ml. 

Mój synek nie ma obiadu, a przynajmniej nie takiego jaki powinien być. Mleko o 13.30 i 16.30 mu wystarcza . A po jabłku podaj mu może trochę kaszki, a na noc przed spaniem mleko modyfikowane. U mnie tak działa, kaszka to kolacja ale przed samym snem ciepłe mleczko o śpi jak zabity do rana. Wydaję mi się że twoje dzieciątko na prawde dobrze je i na pewno nie będzie głodne. Je więcej i zdrowiej niż mój synek, a ten jest na prawde bombą energii i prawidłowo sie rozwija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juz nie wiem

Rozszerzając dietę sugerowałam się bobovita. I niby się zgadza 5 posiłków ale...

1 posiłek mleczny rano 

2 wieczorem kasza na mm 

3 piers na żądanie w nocy plus piers po południu w dzień albo kiedy chce ale ostatnio juz jej w dzień nie było a nawet jak była to może śladowe ilości? Jak sprawdzić ile mam pokarmu?

Byłam pewna że jest ok.

Ok 1.5 miesiąca temu synka wysypalo pediatra stwierdziła że za dużo mleka w jego diecie. Mislam ja ssma odstswic nabial i jemu ograniczyc. nic nie zmieniłam nie posłucham sie. Bo podejrzewałam truskawki ale do pediatry poszłam żeby poleciła jakiś krem czy coś. Teraz ma ładną skórę a ja jem normalnie nabiał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×