Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marzenka

500 plus i niemiecki zasiłek jednocześnie

Polecane posty

Gość Marzenka

Drogie mamusie. Jako ze koniec mojej ciazy się zbliża wielkimi krokami chciałam się zapytać czy wiecie może czy należą mi się dwa zasiłki jednocześnie. Dodam ze nie pracuje zawodowo. Mąż pracuje w Niemczech na budowie. Czy zatem jeśli urodzę, należą mi się dwa zasiłki? Z polski 500 plus a z Niemiec prawie 800zl? To byłoby razem 1300 zł. Czy może któraś mamusia już takie pobiera i może mi dać pare rad jak to zrobic żeby pobierać dwa zasiłki na raz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Na szczęście nie. Dostajesz 500+ ale z Niemiec ewentualnie wyrównanie do Kindergeld.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Albo dostajesz w Polsce Albo w Niemczech, nie Mozesz brac rownoczesnie dwoch, zreszta jeden Jak i drugi urzad To sprawdza. Na twoim miejscu bralabym ten niemiecki😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AgniessszkaBristolllllll

Ale zlodziejka z Ciebie autorko.

ja mieszkam w UK I nie dostajemy na dziecko zadnego dodaktu/zasilku, bo pracujemy I mamy dobre dochody,powyzej progow na tjakies tam zaislki ,a Tobie tylko socjal w glowie.   I czego Ty nauczysz te Twoje dzieci?  Chyba kominowania I wyludzania kasy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Następny leniwy pasożyt 🤬

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzenka
5 godzin temu, Gość AgniessszkaBristolllllll napisał:

Ale zlodziejka z Ciebie autorko.

ja mieszkam w UK I nie dostajemy na dziecko zadnego dodaktu/zasilku, bo pracujemy I mamy dobre dochody,powyzej progow na tjakies tam zaislki ,a Tobie tylko socjal w glowie.   I czego Ty nauczysz te Twoje dzieci?  Chyba kominowania I wyludzania kasy??

A ty czego uczysz swoje dzieci? Oceniania innych mimo ze nie maja do tego prawa? I bezpodstawne obrażanie ludzi? Ty możesz nie brac ani grosza a nawet możesz się biczować co dzien coby nie mieć za lekko, ale ja jak mi się należy to biorę co moje! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 minuty temu, Gość Marzenka napisał:

ale ja jak mi się należy to biorę co moje

Boże, jakie to polskie 😥

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość go123

Jeżeli nie masz niemieckiego obywatelstwa, a dziecko urodzisz po polskiej stronie granicy, to żadnego niemieckiego zasiłku nie dostaniesz.

Jeżeli urodzisz w Niemczech, to dziecko automatycznie dostanie niemieckie obywatelstwo, ale wtedy jest ryzyko że ci je odbiorą (takich przypadków jest wiele).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, go123 napisał:

Jeżeli nie masz niemieckiego obywatelstwa, a dziecko urodzisz po polskiej stronie granicy, to żadnego niemieckiego zasiłku nie dostaniesz.

Jeżeli urodzisz w Niemczech, to dziecko automatycznie dostanie niemieckie obywatelstwo, ale wtedy jest ryzyko że ci je odbiorą (takich przypadków jest wiele).

Co za bajki... Jedno z rodziców musi mieć udokumentowany co najmniej osmioletni pobyt w DE, w dodatku nie moze pobierac zasilkow socjalnych. Wtedy po porodzie dziecko dostaje niemieckie obywatelstwo.

Normalnym ludziom nikt nie zabiera dziecka. Z patologią różnie bywa. A przypadków jest wiele, na potrzeby tv polskiej i propagandy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 minuty temu, go123 napisał:

Jeżeli nie masz niemieckiego obywatelstwa, a dziecko urodzisz po polskiej stronie granicy, to żadnego niemieckiego zasiłku nie dostaniesz.

Jeżeli urodzisz w Niemczech, to dziecko automatycznie dostanie niemieckie obywatelstwo, ale wtedy jest ryzyko że ci je odbiorą (takich przypadków jest wiele).

Bzdura na bzdurze bzdurą pogania!!! 

Autorko mój mąż pracuje w Niemczech, ja w Polsce z dziećmi. Pobieram Kindergeld, jednak wtedy 500 plus się nie należy. Wystarczy, że założysz wniosek, pójdzie on do sprawdzenia, pójdzie pismo do Niemiec i dostaniesz decyzję 500 plus negatywna. Jeżeli dzieci są w Polsce, mąż Pracuje w Niemczech a ty nie pracujesz, należy się Kindergeld. Jeżeli mąż w Niemczech a ty byś pracowała w Polsce, pobierasz 500 plus, a w Niemczech dostaniesz wyrównanie, bo jednak Kindergeld jest wyższy. Ale obu zasiłków nie będziesz pobierać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość go123

Możliwe. Nie mam dzieci, nigdy nie pracowałem w Niemczech i ogólnie się na tym wszystkim nie znam.

Żonaty też nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzenka

Dzięki za odpowiedzi dziewczyny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×