Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ninna

Ciąża a jazda samochodem

Polecane posty

Gość ninna

Wczoraj dostałam mandat za nie zapięte pasy :(. Tłumaczenie, że jestem w ciąży i nie muszę ich zapinać nic nie dało. Jak to jest z tymi przepisami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaz

A który to tc? Ciąża widoczna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja zapinalam pasy do dnia porodu tak jest bezpieczniej. Jeśli chcesz jeździć bez to z tego co się orientuję musisz mieć kartę ciąży 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
41 minut temu, Gość ninna napisał:

Wczoraj dostałam mandat za nie zapięte pasy :(. Tłumaczenie, że jestem w ciąży i nie muszę ich zapinać nic nie dało. Jak to jest z tymi przepisami ?

To jednak za glupotę się płaci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Ja zapinałam do końca. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Ja zapinałam do końca. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninna

Ciąża widoczna 5 miesiąc, a czy głupota to nie wiem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka

Obowiązek korzystania z pasów bezpieczeństwa nie dotyczy kobiety o widocznej ciąży, tak mówią przepisy kodeksu drogowego, a jeśli chodzi o mandat to może policja dostała nakaz zebrania konkretnej kwoty bo im brakuje w budżecie. Czasami tak mają mundurowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja używałam adaptera do pasów dla kobiet w ciąży i pasy zapinalam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość ninna napisał:

Ciąża widoczna 5 miesiąc, a czy głupota to nie wiem? 

Głupota? No skądże znowu... Przy wypadku pozabijasz tylko innych pasażerów swoją dryfującą głową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość ninna napisał:

Ciąża widoczna 5 miesiąc, a czy głupota to nie wiem? 

Głupota? No skądże znowu... Przy wypadku pozabijasz tylko innych pasażerów swoją dryfującą głową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klucha

Ja zapinalam do konca wiec nie mialam takich problemow. Martwa dziecka nie urodze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Roznie bywa. Nie chodzi o to czy autorka jest glupia czy nie. Tylko o to, ze dostala mandat za nie zapiecie pasow a wg mnie nie powinna! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Trzeba było nie przyjmować mandatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
22 minuty temu, Gość Klucha napisał:

Ja zapinalam do konca wiec nie mialam takich problemow. Martwa dziecka nie urodze. 

Jestem tego samego zdania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośćgosc
2 godziny temu, Gość ninna napisał:

Ciąża widoczna 5 miesiąc, a czy głupota to nie wiem? 

Oczywiście, że głupota i to skrajna! Nie wiem, jak można ryzykować życiem własnym i dziecka. Miałam gigantyczny brzuch przez wielowodzie, do końca zapisałam pasy i nie był to żaden problem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izka

Według Kodeksu Drogowego kobieta w widocznej ciąży nie ma obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa, jednak jest to tak naprawdę wybór pomiędzy komfortem a bezpieczeństwem. Osoba nie przypięta pasami bezpieczeństwa nie jest w żaden sposób chroniona w razie wypadku, w przypadku Pań w ciąży - źle zapięte pasy bezpieczeństwa są równie niebezpieczne. Aby pasy odpowiednio chroniły zarówno mamę jak i maluszka należy:
➡ część ramieniową pasa poprowadzić między piersiami i z boku brzucha,
➡ część biodrową pasa poprowadzić pod brzuchem, na kościach miednicy.
Jeśli pas bezpieczeństwa pod brzuchem sprawia kłopoty zsuwając się, przyszła mama może skorzystać ze specjalnych adapterów, które przytrzymają tę część pasa w odpowiedniej pozycji.

wg prenalen

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość finka

Każdy odpowiada za siebie a ty dodatkowo za dziecko. Przepisy jasno mówią, że nie musisz zapinać a policjant powinien lepiej znać przepisy. Ja bym nie płaciła i wyjaśniła na komendzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość śnieżek

Kiedyś zapinanie pasów nie było obowiązkowe i statystycznie było mniej wypadków. Wmówili nam ,że zapięte pasy uchronią nas przed niebezpieczeństwem. Włączcie myślenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość śnieżek napisał:

Kiedyś zapinanie pasów nie było obowiązkowe i statystycznie było mniej wypadków. Wmówili nam ,że zapięte pasy uchronią nas przed niebezpieczeństwem. Włączcie myślenie.

Jaka sobie teraz robisz 😂😂 8 lat temu zaliczyłam dachowanie, wyszlam prawie bez szwanku. Ciekawe jakby wyglądała moja sytuacja gdybym pas od nie miała 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Przed chwilą, Gość Gość napisał:

Jaja sobie teraz robisz 😂😂 8 lat temu zaliczyłam dachowanie, wyszlam prawie bez szwanku. Ciekawe jakby wyglądała moja sytuacja gdybym pas od nie miała 🤔

Poprawka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klucha

Kiedy konkretnie to było? Ile wtedy było samochodów na osobę? Jakie miały parametry? Od pasów jest więcej wypadków? Pasy nie uchronią przed wypadkiem  ale zwiększają szanse przeźycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabka

Przez całą ciążę nie zapinam pasów  bo uwierają mnie i "duszą" (może wyda się śmieszne, ale takie uczucie towarzyszy mi w czasie jazdy samochodem). Próbowałam specjalnego adaptera, ale to też nie sprawdziło się. Nie uważam, aby kobiety ciężarne nie zapinające pasów były głupie i nieświadome.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

A z jaką prędkością poruszacie się po mieście 100, 150 km na godz.? Według co niektórych najlepiej byłoby abyśmy mieli na wszystko nakazy, zakazy ,normy i ustawy, a swoje myślenie wyłączyli. Brawo, społeczeństwo ...ieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość co
28 minut temu, Gość gabka napisał:

Przez całą ciążę nie zapinam pasów  bo uwierają mnie i "duszą" (może wyda się śmieszne, ale takie uczucie towarzyszy mi w czasie jazdy samochodem). Próbowałam specjalnego adaptera, ale to też nie sprawdziło się. Nie uważam, aby kobiety ciężarne nie zapinające pasów były głupie i nieświadome.

Nie, są wybitnie mądre  i odpowiedzialne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
42 minuty temu, Gość Gość co napisał:

Nie, są wybitnie mądre  i odpowiedzialne

Nic tylko brać przykład ❤

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marianka

Przepisy ruchu drogowego mówią wprost, że można nie zapinać i decyzja należy do ciężarnej kobiety. Chyba nie ma sensu obrażać i wyzywać od głupich te kobiety, które to czynią. Trochę kultury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Na szczęście rzadko muszę jeździć samochodem.

Ja zapinałam do końca siódmego miesiąca. Mam specjalny adapter do pasów, ale i tak brzuch jest już na tyle duży, a ja ogólnie niewysoka do tego i nawet przeprowadzanie pasów w adapterze przestało spełniać swoją funkcję i pasy uciskają mi brzuch. Nie lubię jazdy bez pasów, ale aktualnie w pasach już nie daję rady. Dlatego też mocno ograniczam wyjazdy samochodem tylko do tych najpilniejszych, a co się da załatwiam na miejscu, żeby niepotrzebnie się nie narażać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×