Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Karolina

18 letnia mama. Jak jako młoda mamy dałyscie sobie radę?

Polecane posty

Gość Karolina

Czy są tu jakieś mamy które urodziły swoje dziecko bardzo wcześnie? Mam 18 lat za 1,5 miesiąca zostane mamą na codzień spotykam się z negatywną opinią,plotkami, wyzwiskami. Wiele ludzi z otoczenia nazywa mnie ,,... " ale czy tak można nazywać dziewczynę która jest od 3 lat z jednym chłopakiem, chcą razem wychować swoje dziecko najlepiej jak tylko będą potrafili, ponoszą odpowiedzialność za swoje czyny?  nie wydaje mi się jednak ja się tym nie przejmuje wiem że dam sobie radę i będę najlepszą mamą dla swojego synka . Mam ogromne wsparcie w ojcu dziecka a także w rodzicach z obu stron, mam również możliwość skończenia ostatniego roku szkoły i to zamierzamy zrobić. Jednak wiem że nie każda z młodych mam jest lub była w tak dobrej sytuacji jak ja. Jak wy mlode mamy radziłyscie sobie ? Co było dla was najtrudniejsze ? Prosze o wypowiedzi tylko te z Was które były w takiej sytuacji. Jakiekolwiek hejty innych osob oraz kazania i pouczenie darujcie sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ejja

Ja nie mam dzieci. Nie mozesz narzucac komus, czy moze sie wypowiadac.

Popelnilas blad, wczesnie zaczelas wspolzyc, nie zabezpieczylas sie. Ale kto nie popelnia bledow?

Moze bedziesz miec wsparcie rodzicow czy partnera. A jesli dziecko urodzi sie zdrowe (pewnie tak bedzie) to czeka Cie pare miesiecy wielkiej niewygody, potem mniejszej, potem relacja z calkiem juz kontaktowym i fajnym czlowiekiem, a w moim wieku odchowane dorosle juz dziecko.

A ja moge juz nie zdazyc z dzieckiem.

Tak wiec czasem tak jest lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Studiuje zaocznie pedagogike i na 17 osob jest 7 młodych mam. Wydaje mi się że dobrze sobie radzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Moja mama została mamą w wieku 19 lat. Jej mąż miał stałą pracę, mieszkanie. Na pewno było ciężko, ale pogodziła wychowanie mnie z pracą, nauką zaocznie. Nawet studia skończyła. Tyle, że ona wyszła za mąż w wieku 18 lat. Ja zostałam mamą w wieku 25lat i szczerze podziwiam ją. Dziecko to wiele wyrzeczeń i zmiana życia. Z perspektywy czasu myślę, że mogłam jeszcze kilka lat zaczekać. Jeżeli Twoim jedynym problemem jest opinia ludzi, którzy nie dają Tobie na chleb to nie wiem czym ty się przejmujesz. Zależy jakie życie miałaś przed urodzeniem dziecka, czy rozrywkowe, imprezowe, czy raczej spokojne. Jak spokojne to dużo zmian jeżeli chodzi o życie towarzyskie nie zmieni się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Jeżeli Twoim jedynym problemem jest opinia ludzi, którzy nie dają Tobie na chleb to nie wiem czym ty się przejmujesz

Obawiam się, że opinią ludzi, którzy dają jej na chleb też się nie przejmuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goosc

Hej ja zaszłam w ciążę w wieku 19 lat urodziłam w wieku 20, wzięłam ślub, to był mój pierwszy chłopak, byliśmy razem prawie 5 lat przed ślubem. On miał firmę i zarabiał a ja mogłam w domu zająć się dzieckiem. Później poszłam ja studia. Dziś mam 33 lata i stała państwowa pracę, dom na kredyt ale jest, odchowane dziecko i czuję że żyje 🙂

Niedługo planujemy rodzeństwo 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mila

Młoda mama to bardzo ogólne pojęcie. Ja urodziłam mając 23lata( tak jestem młoda mama). Nie jest łatwo, partner pracuje za granicą. Ja sama z dzieckiem. Mogłam mieszkać z rodzicami czy teściami bo wygodniej, ale prawdziwe życie zaczyna się na swoich wiec tak wybraliśmy. Budujemy dom, od października wracam na magisterkę. Radzę sobie świetnie :) są trudne chwile, ale dzięki nim czuje się silniejsza :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie podam

18 lat to nic. Wczoraj znalazłam na yt dziewczynkę, która urodziła w wieku 14 lat 😊 prowadzi kanał gdzie pokazuje jak się opiekuje dzieckiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ja zaszlam w ciążę mając 19 lat, przez 1 semestr szkolny chodziłam do szkoły (technikum ekonomiczne) ale nie po to by tylko tam siedzieć, co dzień pisałam jakieś sprawdziany i kartkówki, żeby zrobić cały rok w jeden semestr, udało się na bardzo dobrych ocenach, później poszłam na egzaminy pomimo że karmiła piersią, mama została z córką. Teraz mam 28 lat i spodziewam się 3 dziecka, zatrudnienie mam cały czas u mojego partnera, ale nie chodzę do pracy, nigdy nie pracowałam tam w realu, tylko na papierze. Życie zawsze miałam bardzo dobre, dziecko mi nigdy nie przeszkadzało, moi rodzice jak i teściowie chętnie zostają z dziećmi gdy ja z partnerem chcemy gdzieś wyjść sami , albo mamy coś do załatwienia,  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karline

Dasz sobie rade 🙂 Gratuluje, wczesne macierzyństwo ma wiele plusów, masz teraz wiele siły i będzie dobrze 🙂 Jestem 10 lat starsza i nie tak łatwo było zmajstrować malucha, pomógł dopiero komputer Cyklu Cyclotest MyWay ( polecam też na przyszłość do antykoncepcji ma dwa tryby 😉 Wszystko da się ogarnąć, tylko nie zapominaj o sobie, a ludźmi mi się nie przejmuj jesteś dorosłą kobietą, takie czasy, że trzydziechom się przypomina o dzieciach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×