Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gosc

Czy można zachorować na cukrzycę ciążowa w 32 tyg ciazy?

Polecane posty

Gość Gosc

Nigdy nie miałam cukrzycy , w 2 ciazach cukier ok , teraz jestem w 3 ciazy  pierwsze badanie cukru ok, w 28 tyg ciazy miałam zrobić test glukozie, wynik na czczo 85,43 Po 45 min zwymiotowalam więc test oblany, po czterech tyg mialam zrobic znowu, pechowo moja corka dostala racuchy od babci i wieczorem lezaly wiec nie wytrzymalam i je zjadlam z duza iloscia cukru pudru, wiem moja glupota totalna, zjadlam 4 sztuki to byla godz ok 20 , o 7 rano bylam na glukozie na czczo wynik 96,20 po godz 152,75 nastepnie 113,62 to byl 32 tydz ciazy, wlasnie bylam u lekarza, 34 tydz i powiedzial ze mam cukrzyce ciazowa, od ostatniej wizyty czyli przez 4 tyg przytylam pol kilo z czego dziecko z wagi 1373 ma teraz 2158 , w tym czasie jadłam dużo i słodkiego też, lody i ciasto, no żadnej diety nie stosowalam , dodam że ciśnienie cały czas też normalne nigdy nie miałam żadnego nadciśnienia , czy to naprawdę może być cukrzyca? Czy wynik mogłam sobie sfałszować tym nieszczęsnym cukrem pudrem...?zaraz oszaleje... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

N8c się nie stanie,  jak będziesz pod dodatkową opieką.  Teraz jest więcej cukrzyc ciazowych, bo normy się zmieniły z 100 na 90 na czczo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

U mnie wykryto cukrzyce w 36tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
27 minut temu, Gość Gosc napisał:

U mnie wykryto cukrzyce w 36tc

I jak się to zakończyło? Jaki poród? W terminie czy wywolywany predzej?Czy z dzieckiem wszystko ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ehhh

Ja jestem dopiero w 14 i od 2 tygodni jestem na cudownej diecie cukrzycowej. Nie zazdroszczę Ci, ale ciesz się że to już 34 tydzień. Ja się będę męczyć pół roku 🙄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
2 godziny temu, Gość Gosc napisał:

I jak się to zakończyło? Jaki poród? W terminie czy wywolywany predzej?Czy z dzieckiem wszystko ok?

Poród wywoływany w 39tygodniu ciazy,najpierw dali mi prepidil na szyjkę macicy,nic nie poszło,później cewnik voleya nic nie dało,jeszcze raz cewnik voleya i zaraz po wypadnięciu przebili mi pęcherz i podali oxycotyne.Porod trwał 13godzin,miałam pełne rozwarcie ale po skończonej ostatniej dawcę oxycotyny skurcZe ustały i poród się zatrzymał,skończyło się cc.Corka urodziła się zmęczona,dostała 7pkt w skali apgar,na szczęście nie była niedotlenione,neonatolog  bardzo się zdziwiła.Ponadtto miała owinięte nóżki pępowina.Mysle,ze ta moja wykryta cukrzyca w 36tygodniu to wina tego,ze dzień prędzej o 23 zjadłam polowe czekolady z orzechami,a o 4 zabierali mnie na krzywa cukrowa(byłam w szpitalu akurat)Obecnie jestem w drugiej ciazy,krzywa robiłam dwa razy i cukrzycy brak..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
2 godziny temu, Gość Gosc napisał:

I jak się to zakończyło? Jaki poród? W terminie czy wywolywany predzej?Czy z dzieckiem wszystko ok?

Corka ma obecnie 2lata i 3miesiace potrafi liczyć do 20,po angielsku do 12,kolory po pl i angielsku.Jest bardzo mądrym i bystrym dzieckiem.Bardzo dobrym obserwatorem..Jak jesteśmy na placu zabaw to inne dzieci poucza,ze bie wolno tam wchodzić,bo za wysoko,ze ma uważać,bo może spaść.Duzo mówi,tworzy zdania..Nie stresuj się,wszystko będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×