Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Olka

Ania i Diana dla blizniaczek. Co myslicie

Polecane posty

Gość Olka

J.w. jak myślicie? Anna to moje ulubione żeńskie imię i nawet jak nie planowałam bycia w ciazy, wiedziałam, że tak dam na imię corce. Teraz jestem w ciazy i, jakby to polonista powiedział, rodzaj żeński liczba mnoga :-). Jeszcze podoba mi sie imie Eliza, als nie bardzo będzie brzmieć z nazwiskiem (zaczyna się na Za...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nieeee imiona zbyt podobnie brzmią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

A mi się baaaardzo podoba takie połączenie. Bardzo ładne imiona i pasują do siebie 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klucha

Dla mnie skojarzenie jest jedno - Ania z Zielonego Wzgórza i jej najlepsza przyjaciółka Diana Barry, ona nawet miała bliźniaczki o tych imionach :) Dla mnie urocze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rilla Ford
42 minuty temu, Gość Klucha napisał:

Dla mnie skojarzenie jest jedno - Ania z Zielonego Wzgórza i jej najlepsza przyjaciółka Diana Barry, ona nawet miała bliźniaczki o tych imionach 🙂 Dla mnie urocze.

Oj, bliźniaczki o tych imionach? Ania miała Nan (Helenę, pewnie od Heleny Gray, do której ogrodu chodziła ) i Dianę. A Diana miała córeczkę Anię Kordelię.

Ale mi się też z nimi te imiona kojarzą.  Emilka i Ilza też fajnie, hihi.

Miło spotkać fanki L.M.Montgomery na Kafe:) Serdecznie pozdrawiam 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klucha
46 minut temu, Gość Rilla Ford napisał:

Oj, bliźniaczki o tych imionach? Ania miała Nan (Helenę, pewnie od Heleny Gray, do której ogrodu chodziła ) i Dianę. A Diana miała córeczkę Anię Kordelię.

Ale mi się też z nimi te imiona kojarzą.  Emilka i Ilza też fajnie, hihi.

Miło spotkać fanki L.M.Montgomery na Kafe:) Serdecznie pozdrawiam 🙂

Nan i Di to Anna i Diana, nie Helena :) pozdrawiam też!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RillaFord

Hm, wydawało mi się, że - przynajmniej w tłumaczeniu, które posiadam - Nan jest Heleną, ale czytam teraz w necie i wychodzi, że nie. Cóż, człowiek się uczy przez całe życie. Czyli Ania miała córkę Anię, a potem jeszcze synka Shirleya. Ech, nie wysiliła się pani Montgomery na imiona :D
Tym bardziej pozdrawiam raz jeszcze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Nie moja bajka.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Zbyt podobnie brzmia jakby zaciela sie plyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćiu1

Diana to psie imie :x a skoro Anna podobała ci się tak bardzo, jak wybierzesz której z dziewczynek dać to imie? Jedna bedzie całe życie miała przewagę nad druga? Ja bym zrezygnowała z Anny albo wyszukała imiona które będą miały jakiś przedrostek np joANNA albo hANNA, adriANNA, zuzANNA wówczas będzie sprawiedliwie 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ania, to takie okropne pospolite imię. Sama tak mam na imię i go nie cierpię. Już wolałabym jakieś pretensjonalne, ale oryginalne albo nawet obciachowe. A rodzeństwo ma normalne imiona.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
13 godzin temu, Gość Gość napisał:

Nieeee imiona zbyt podobnie brzmią...

Anna i Diana podobnie brzmią? Przecież to nie Anna i Hanna, Anna i Joanna, Adriana i Diana.

7 minut temu, Gość gośćiu1 napisał:

Diana to psie imie :x a skoro Anna podobała ci się tak bardzo, jak wybierzesz której z dziewczynek dać to imie? Jedna bedzie całe życie miała przewagę nad druga? Ja bym zrezygnowała z Anny albo wyszukała imiona które będą miały jakiś przedrostek np joANNA albo hANNA, adriANNA, zuzANNA wówczas będzie sprawiedliwie 😛

Jaka przewaga? W czym przewaga? Diana psie imię, no cóż. Sama bym tak dziecku nie dała, bo mi się nie podoba, ale daleka byłaby od stwierdzenia, że to psie imię zwłaszcza, że pojawiło się wśród angielskiej arystokracji. Powiedziałabym, że zbyt angielskie i nadmuchane, ale psie?  Taa Zuzanna i Adrianna i wokół buhahaha. Nie dość, że zabawne, to jeszcze dwa z bardziej oklepanych imion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
6 minut temu, Gość Gość napisał:

Ania, to takie okropne pospolite imię. Sama tak mam na imię i go nie cierpię. Już wolałabym jakieś pretensjonalne, ale oryginalne albo nawet obciachowe. A rodzeństwo ma normalne imiona.. 

Niby tak. Jest na pierwszym miejscu jeśli chodzi o liczbę posiadaczek tego imienia, ale wśród małych dziewczynek jest w tej chwili rzadsze. Zawsze możesz przedstawiać się drugim, ja już tej możliwości nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niezdecydowanaaaa

Mam 3mc coreczke Dianke i slysze czesto ze imie jest ladne. Czy psie? Ostatnio slyszalam jak ktos wola psa Kuba. Co sie komu podoba..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niezdecydowanaaaa

Mam 3mc coreczke Dianke i slysze czesto ze imie jest ladne. Czy psie? Ostatnio slyszalam jak ktos wola psa Kuba. Co sie komu podoba..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
9 godzin temu, Onkosfera napisał:

A może NaDia i DiaNa? Co Wy na to kafeterianki?

Pasuje bardzo slicznie.  Ja rowniez uwazam imie Anna za bezbarwne.  Zawsze mam wrazenie, ze to imie nadaja rodzice, ktorzy nie maja pomyslu na zadne imie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja bym dała Nina i Anna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Tak Anna i Adrianna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaaa

Anna i Hanna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Anna i Diana mi się podoba. Można jeszcze połączyć np. Anna i Alicja, Anna i Laura, Anna i Klara, Anna i Helena, Anna i Kamila, Anna i Marta, Anna i Emma. Właściwie to chyba jest imię, które pasuje do wszystkich innych imion 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Anna i Joanna, Anna i Adrianna, Anna i Marianna, Anna i Marzanna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Nadia. Co wy macie z tymi ruskimi imionami? A może od razu Nadjeżdża? Co do tego typu imion, to mam podobne odczucia jak do tych "hamyerykańsko" brzmiących.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hshsjk

Moim zdaniem nie pasują do siebie po Ania jest tak popularnym imieniem że bardziej nie można a Diana bardzo rzadkim.. Diana i Eliza na przykład byłoby ok. 

Co do nazwiska ile razy przedstawiany się tym imieniem i nazwiskiem, w codziennym życiu mówię że jestem Eliza i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Gość gość napisał:

Nadia. Co wy macie z tymi ruskimi imionami? A może od razu Nadjeżdża? Co do tego typu imion, to mam podobne odczucia jak do tych "hamyerykańsko" brzmiących.

Raczej chodziło mi o żart słowny, taki anagram, bo Nadia i Diana składają się takich samych sylab, tyle że przestawionych😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

A może Anna i Maria?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Mi też się bardzo podoba Eliza. Dałabym Ania i Eliza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×