Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Paulina

Potrawy Wielkanocne

Polecane posty

Gość Bee
1 minutę temu, Gość Paulina napisał:

O co Ciebie to obchodzi? Barszcz faktycznie kojarzy się ze świętami Bożego Narodzenia, a Wielkanoc bardziej z Barszczem Białym, Żurkiem czy zupą chrzanową. Kaczka jest normalnym daniem to samo czemu nie podać śledzi na Wielkanoc? Same jajka mamy jeść może według Ciebie? I z takim zachowaniem po co obchodzisz święta? Taki z Ciebie katolik? 

Ze wszystkim się zgadzam, tylko nie z ostatnimi dwoma zdaniami. Ja o chodzę święta bo dla mnie to tradycja rodzinna i poprostu ją lubię. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nendndnxnx

Serio chce wam się odstawiać ten cały cyrk z malowaniem jajek i świecieniem kiełbasy??? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bee
1 minutę temu, Gość Nendndnxnx napisał:

Serio chce wam się odstawiać ten cały cyrk z malowaniem jajek i świecieniem kiełbasy??? 

Tak chce mi się. Uwielbiam malować jajka i układać wszystko w koszyczku. Lubię atmosferę przy śniadaniu i juz nie mogę się doczekać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola

śniadanie: barszcz biały, sałatka gyros, sałatka z serowym tortelini, jajka z majonezem,  pieczone mięsa na zimno, pasztet z cukinii a na ciepło kiełbasa i leczo warzywne

obiad: rosół, bitki wołowe w sosie z czerwonego wina, roladki z indyka z suszonymi pomidorami w sosie serowym, kopytka, surówki

ciasta: mazurek, szarlotka

kolacja, śniadanie i obiad w drugi dzień świąt- to, co zostało z pierwszego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alka

To ja od barszczu i piernika 😄

Tak jemy, bo tak lubimy i zapewniam was, że Jezus zmartwychwstanie nawet jeżeli zjemy krewetki. To z czym się komu święta kojarzą to siedzi tylko w naszych głowach. Na całym świecie chrześcijanie jedzą różne rzeczy na Wielkanoc i co? świat się kończy? 

Przecież to tylko jedzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
56 minut temu, Gość gość napisał:

hahaha trzeba być pier/dolniętym zdrowo żeby bożonarodzeniowe potrawy uskuteczniać na Wielkanoc. Weź się kobieto ogarnij barszcz z uszkami? kaczka w pomarańczach? piernik? śledzie? Weź jeszcze choinkę ubierz kret/ynko 😄

w punkt!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ula

Ale tylko w Polsce swieci się  kiełbasę i inne jedzenie. Nigdzie na świecie nie przygotowuje się koszyczków. Ale w Polsce wszystko się swieci: ludzi, zwierzęta, kiełbasę, jajka, samochody, domy, drogi, pola, łąki. Kazda okazja jest dobra żeby klecha przyszedł i kase zebrał a głupi lud to łyka jak pelikan 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bee
2 minuty temu, Gość alka napisał:

To ja od barszczu i piernika 😄

Tak jemy, bo tak lubimy i zapewniam was, że Jezus zmartwychwstanie nawet jeżeli zjemy krewetki. To z czym się komu święta kojarzą to siedzi tylko w naszych głowach. Na całym świecie chrześcijanie jedzą różne rzeczy na Wielkanoc i co? świat się kończy? 

Przecież to tylko jedzenie

Dokładnie. Ale jak ktoś chce to do wszystkiego się doczepi. U mnie na święta nie gotuję się obiadów, tylko cały dzień jemy kto co chce ale nie pisze, że kogoś poj/ebało, że serwuje rosół na obiad w święta. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ula
59 minut temu, Gość gość napisał:

hahaha trzeba być pier/dolniętym zdrowo żeby bożonarodzeniowe potrawy uskuteczniać na Wielkanoc. Weź się kobieto ogarnij barszcz z uszkami? kaczka w pomarańczach? piernik? śledzie? Weź jeszcze choinkę ubierz kret/ynko 😄

Ty to będziesz jadła, ze tak się podniecasz niezdrowo? Po uj zaglądasz innym do talerza? Lepiej zajmij się tym, co naprawdę przynoszą święta wielkanocne bo widać ze dla ciebie poza kuchnia nic już nie istnieje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bee
1 minutę temu, Gość Ula napisał:

Ale tylko w Polsce swieci się  kiełbasę i inne jedzenie. Nigdzie na świecie nie przygotowuje się koszyczków. Ale w Polsce wszystko się swieci: ludzi, zwierzęta, kiełbasę, jajka, samochody, domy, drogi, pola, łąki. Kazda okazja jest dobra żeby klecha przyszedł i kase zebrał a głupi lud to łyka jak pelikan 

A zmusza cię ktoś do święcenia czegokolwiek? W sobotę rano przychodzi do twojego domu i przystawia ci pistolet do głowy karzac iść z koszyczkiem do kościoła? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bbb
33 minuty temu, Gość Ula napisał:

Ale tylko w Polsce swieci się  kiełbasę i inne jedzenie. Nigdzie na świecie nie przygotowuje się koszyczków. Ale w Polsce wszystko się swieci: ludzi, zwierzęta, kiełbasę, jajka, samochody, domy, drogi, pola, łąki. Kazda okazja jest dobra żeby klecha przyszedł i kase zebrał a głupi lud to łyka jak pelikan 

Zwyczajnie przeplatamy naszą wiarę z naszą pierwotną wiarą słowiańską i obrzędami pogańskimi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

"Ale tylko w Polsce swieci się  kiełbasę i inne jedzenie. Nigdzie na świecie nie przygotowuje się koszyczków. Ale w Polsce wszystko się swieci: ludzi, zwierzęta, kiełbasę, jajka, samochody, domy, drogi, pola, łąki. Kazda okazja jest dobra żeby klecha przyszedł i kase zebrał a głupi lud to łyka jak pelikan "

No i ? Nie chcesz nie idziesz od Kościoła z koszyczkiem . Ja , maz i córka idziemy . Moi rodzice tez ida z koszyczkiem .  Dla mnie to ważne i tak lubie malowanie jajek , szykowanie koszyczka , pieczenie babki itd itd 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bebvevs
7 godzin temu, Gość Bee napisał:

A zmusza cię ktoś do święcenia czegokolwiek? W sobotę rano przychodzi do twojego domu i przystawia ci pistolet do głowy karzac iść z koszyczkiem do kościoła? 

Rozwścieczona fanatyczka religijna już się odezwała 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

"Rozwścieczona fanatyczka religijna już się odezwała "

Ona ma racje . Nikt nikogo nie zmusza do chodzenia z   koszyczkiem do Kościoła wiec po co te głupie komentarze i obrażanie ludzi wierzących  ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Figa
11 godzin temu, Mala_Mi napisał:

 

 

11 godzin temu, Mala_Mi napisał:

 

Kurki musisz sparzyć wrzątkiem, mrożone bedą gorzkie jezeli tego nie zrobisz, dalej smażę cebulkę potem dodaje kurki a następnie śmietanę , sól i świeży pieprz do smaku, polędwice zwyczajnie najpierw smażę podaje osobno czyli nie mieszam z sosem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×