Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gosc

Normy cukru

Polecane posty

Gość Gosc

Czy ktoś mnie oświeci jakie są normy cukru po glukozie na czczo, po 1 godz i po 2 godz? Bo na każdej stronie internetowej są inne informacje , po 75g? Tak bo takie są sprzedawane w aptekach i ja miałam mieć swoją bo w laboratorium nie dają . Czy może ktoś jest kto robił test około 28 tyg ciazy z 50g? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Robi się z 75g. Normy to <90/<180/<152. Jesli chociaż jeden punkt przekroczy to cukrzyca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Normy, które mam podane na wynikach z laboratorium, po zrobieniu krzywej po 75g glukozy (robiłam w tym roku):

na czczo: 70-99 mg/dl

po 1 godz.: <200 mg/dl

po 2 godz.: <140 mg/dl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

Normy, które mam podane na wynikach z laboratorium, po zrobieniu krzywej po 75g glukozy (robiłam w tym roku):

na czczo: 70-99 mg/dl

po 1 godz.: <200 mg/dl

po 2 godz.: <140 mg/dl

To są normy nie dla ciężarnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klucha

Dla ciężarnych na czczo poniżej 90, po godzinie poniżej 140.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
42 minuty temu, Gość Gość napisał:

To są normy nie dla ciężarnych.

Dzięki za informację, nie wiedziałam. Zwykle normy, które mam na tych wydrukach są dostosowane dla ciężarnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bubu

Jeżeli będziesz mieć stwierdzona cukrzycę to, przy diecie cukrzycowej, na czczo powinnaś mieć przy pomiarze z rana poniżej 90, a godzinę  po posiłkach poniżej 120. Jeżeli będziesz regularnie przekraczać te normy to diabetolog powinien zalecić insulinę. Z cukrzycą ciężarnych nie ma żartu, bez jej kontrolowania i diety, niezdiagnozowana, źle prowadzona, może być niebezpieczna dla dziecka. Nie wolno jej lekceważyć, a jeżeli wasz diabetolog to robi to poszukajcie innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×