Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Berrywhite

Wazektomia -czy to dobry pomysł?

Polecane posty

Gość Berrywhite

Mam 26 lat i blizniaki. Niestety z powodu ryzka pęknięcia macicy następna ciąża może być dla mnie ryzykowna. Dotąd brałam tabletki, ale ostatnio jednej zapomnialam i cała jestem w stresie, że będzie z tego ciąża. Spiralki mnie nie przekonują, a gumek chyba nikt nie lubi. Chciałam powiązać jajniki, ale w Polsce nikt mimo medycznych wskazań nie chce przeprowadzic mi takiego zabiegu (pytałam kilku ginekologów). Słyszałam, ze da się coś takiego "załatwić" zagranicą, ale zbyt się boję jechać sama do obcego kraju na zabieg medyczny. Mąż zaproponował, że to on podda sie wasektomii, bo można ją praktycznie od ręki zrobić w naszym mieście. Tylko  ja boję się czy go tym nie skrzywdzę. Czy taki zabieg wpływa na życie seksualne? Albo na psychikę? Czy ktoś z Was lub Waszych partnerów sie poddał zabiegowi? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wazektomia to nic złego, jeśli na pewno nie możecie mieć więcej dzieci to na pewno facetowi krzywdy tym nie zrobisz. Zabieg jest chyba dość prosty, szybko go przeprowadzają. Faceci nie mają potem żadnych problemów z życiem seksualnym, w widoczny sposób nic się nie zmienia. Tylko pamiętaj, że tego się nie da już cofnąć. On zapewne też jest taką młodą osobą jak Ty. Medycyna idzie do przodu, może za te 5-7 lat jeszcze będziesz chciała i lekarz da szanse na kolejnego malucha? przemyśl to dobrze. Mam znajomą co od lat miała powtarzane że nie może mieć dzieci bo ciąży nie przeżyje znalazł się jednak lekarz który ją bezpiecznie poprowadził i ma zdrową córkę. A tabletki nawet jak zapomnisz to potem jak się będziesz dodatkowo zabezpieczać to się nic nie stanie. Ja biorę belarę i uważam mocno by brać regularnie. A jak nie wyjdzie i mam jakieś opóźnienie to sięgamy po gumki zawsze. Na wszelki wypadek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klaudyna

Wazektomia w 80% jest odwracalna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Klaudyna w teorii tak, ale to już ciężki i skomplikowany zabieg to odwracanie, z tego co ja czytałam mało specjalistów się tego podejmuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rozpierduszka

Mąż jest ponad pół roku po zabiegu. Wygody jaką nam dał, nie da się opisac. Jestem w podobnej sytuacji, jesteśmy młodzi, mamy dwoje dzieci. Ja przy kolejnych ciążach mogę mieć nieodwracalne powiklania neurologiczne. Hormonalna antykoncepcja jest niemożliwa. 

Mąż jedynie co odczuwa po zabiegu to większy popęd więc siłą rzeczy uprawiamy seks częściej niż przed wazektomia, bez stresu! 

Polecam Ci publikacje dr Siwika. Robił zabieg, wszystko wyjaśnił, omówił szczegóły przed i po zabiegu. Jesteśmy przed 30, mamy ustabilizowane życie i nie musimy się martwić o wpadkę. Ja polecam! 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inez

Wiesz to  bardzo konkretne rozwiązanie ale też ingerencja w organizm... może  antykoncepcja bez hormonów kontrolowana za pomocą Cyclotest MyWay ( komputer cyklu) byłaby lepszym rozwiązaniem. Komputer ułatwia określać płodne dni ma tryb antykoncepcji, nie wymaga wiele - bo jedynie Twojej pamięci, a nic nie musisz zmieniać w ciele ani Ty ani mąż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Berrywhite

Dziękuję za odpowiedzi. Przeszukaliśmy internet i się zdecydowaliśmy. Jesteśmy zapisani na sobotę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Berrywhite

Helio niestety boimy się ryzykować. W czasie poprzedniego porodu z bliźniakami omal nie umarłam a teraz kiedy je mam nie chcę ryzykować życia. Jestem im potrzebna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rozpierduszka

Hej. Jak po zabiegu? 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yes

Ciekawe, ze sporo osób nie myśli o tym, że jak się ma dzieci to trzeba myśleć o nich. Paradoksalnie wazektomia chroni te już narodzone dzieci przed np. utratą matki z powodu komplikacji przy kolejnym porodzie.

 

Gratuluję decyzji 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Berrywhite

świetnie!!! Mąż mówi, że nic nie bolało, 15 minut i po sprawie!! 🙂 Trzeba poczekać jeszcze do 3 miesięcy po zabiegu i zrobic test nasienia, ale juz teraz jestem pewna, że dobrze zrobiliśmy. Mąż jest wręcz z siebie dumny, że "ratuje mi życie". 🙂 Mówi, że podoba mu się, że wziął odpowiedzialność za ten ważny aspekt życia. Jakoś tak emocjonalnie się między nami poprawiło, mam wrażenie, że obydwoje bardziej się staramy - wiem, że zrobił to dla mnie i bardzo to doceniam, to wielkie potwierdzenie jego miłości. Czuje się troche teraz jak on po porodzie. 🙂

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Berrywhite

Yes najgorsze jest to, że lekarze też nie myślą. Po porodzie mogli po prostu wyciąć tą cholerną macicę, ale zamiast tego zszywali ją 3 godziny po to tylko żeby powiedzieć, żebym wiecej nie zachodzila w ciążę. 😕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×