Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Higienistka19

Higienistka Stomatologiczna egzamin czerwiec 2019

Polecane posty

Gość Gość

I jeszcze 1 ostatnie pytanie. Jak uzupełnić kartę. Pobranie wycisku pod naprawę aparatu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kuki

Karta była wypełniona. Do wpisania tylko zlecenie do protetyka. Druga tabelka to następna wizyta. Potem zalecenia do aparatu i wpisanie w diagram z legendy gdzie są wypełnienia, gdzie żeby usunięte. Na k9niec obliczenie wskaźnika PUWz. Koniec do wpisywania. :)) Potem ręka do góry i jak egzaminator powie to można zaczynać część pokazowa. Wziąć rzeczy że stolika, które potrzebujemy. Przygotować "fotel". Rzeczy dla siebie i dla lekarza. Mieszanie masy i nakładanie na łyżkę. Potem odłożyć ja na lignina, bo w poleceniu nic nie ma, żeby robić wycisk. Na koniec pokazać na modelu metodę szczotkowania. No I sprzątanie stanowiska. Mycie rąk oczywiście i dezynfekcja i zmiana rękawiczek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanko
30 minut temu, Gość Kuki napisał:

Karta była wypełniona. Do wpisania tylko zlecenie do protetyka. Druga tabelka to następna wizyta. Potem zalecenia do aparatu i wpisanie w diagram z legendy gdzie są wypełnienia, gdzie żeby usunięte. Na k9niec obliczenie wskaźnika PUWz. Koniec do wpisywania. :)) Potem ręka do góry i jak egzaminator powie to można zaczynać część pokazowa. Wziąć rzeczy że stolika, które potrzebujemy. Przygotować "fotel". Rzeczy dla siebie i dla lekarza. Mieszanie masy i nakładanie na łyżkę. Potem odłożyć ja na lignina, bo w poleceniu nic nie ma, żeby robić wycisk. Na koniec pokazać na modelu metodę szczotkowania. No I sprzątanie stanowiska. Mycie rąk oczywiście i dezynfekcja i zmiana rękawiczek. 

dwa pytanka :] co mamy wziąć dla tego lekarza? 

jak już skończymy masę, odkłądamy ją na ligninę i bierzemy się za sprzątanie stanowiska czyli wycieramy miske, wszystkie rzeczy do koszy, dezynfekcja stolika, myjemy ręce zakładamy rękawiczki i zgłaszamy się do szczotkowania? A po pokazaniu dezynfekcja szczoteczki, przyłbicę i wyrzucamy maseczkę wraz z rękawicami...??? Tak aby z 5 razy zmienić rękawice??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skąd się bierze informacja o przygotowaniu ochrony indiw dla lekarza?  

Higienistki nigdy nie szykowały lekarzowi,tylko dla siebie i pacj 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kuki

Ja przygotowałam dla lekarza, jak było w kluczu? Tego nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kuki

Ja myślałam, że najpierw pokazać szczotkowanie na modelu. A potem dopiero sprzątać jak już "pacjent" pójdzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Gość Kuki napisał:

Ja myślałam, że najpierw pokazać szczotkowanie na modelu. A potem dopiero sprzątać jak już "pacjent" pójdzie. 

Też tak uważam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kuki

Nie pamietam jak zrobiłam:O Ale chyba można już bez, tylko umyć ręce. 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytanie o egzamin

Jakie proporcje masy I wody daliscie na wyciski  gorny, a jaki na dolny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kuki

W arkuszu była instrukcja jak zrobić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już po 🙂 Wiem, ze teraz łatwo mi mówić, ale nie ma się co stresować! 😄 Wierzcie lub nie, ale trafił nam się naprawdę bardzo łatwy i przyjemny egzamin w tym roku! 🙂 Jeśli macie pytania, to śmiało 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Gość Pytanie o egzamin napisał:

Jakie proporcje masy I wody daliscie na wyciski  gorny, a jaki na dolny

Bez różnicy, czy góra czy dół: dajesz dwie miarki proszku, a potem lejesz dwie miarki wody 🙂 NAJPIERW PROSZEK 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kama1005 napisał:

A instruktaż pokazujemy "ubrane "?

Jak już nałożysz masę i położysz łyżkę na ligninie, to egzaminator każe ci posprzątać. Po uprzątnięciu stanowiska, kiedy powyrzucasz środki ochrony do worków, powycierasz i zdezynfekujesz blat itp. itd., umyjesz ręce i wtedy już bez maseczki, okularów, rękawiczek pokazujesz metodę 🙂 Jak będzie fajny egzaminator, to możliwe, że każe wam już tak nie myć ciągle tych rąk, może też powiedzieć, że chce tylko pokazanie szczotkowania szczęki... To zależy 🙂 Jak zobaczy, że kapujecie o co chodzi itp. to od razu zalicza 😄 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kama1005 napisał:

Skąd się bierze informacja o przygotowaniu ochrony indiw dla lekarza?  

Higienistki nigdy nie szykowały lekarzowi,tylko dla siebie i pacj 

Jest na początku polecenia, żeby dla lekarza i higienistki 🙂 Jest to napisane 🙂 Naprawdę 🙂 Ale wystarczy tylko maseczka, rękawiczki i okulary/przyłbica dla lekarza. I to sobie tam gdzieś z boku może leżeć. Reszta normalnie dla pacjenta i ciebie 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Gość pytanko napisał:

dwa pytanka :] co mamy wziąć dla tego lekarza? 

jak już skończymy masę, odkłądamy ją na ligninę i bierzemy się za sprzątanie stanowiska czyli wycieramy miske, wszystkie rzeczy do koszy, dezynfekcja stolika, myjemy ręce zakładamy rękawiczki i zgłaszamy się do szczotkowania? A po pokazaniu dezynfekcja szczoteczki, przyłbicę i wyrzucamy maseczkę wraz z rękawicami...??? Tak aby z 5 razy zmienić rękawice??

Dla lekarza 3 rzeczy: maseczka, rękawiczki i okulary (lub przyłbica- zależy co tam będziesz miała na stanowisku, ale to bez różnicy) 🙂 

 

Jak skończysz nakładać masę to odkładasz na suchą ligninę i bierzesz się za sprzątanie stanowiska (wycieramy miskę, wszystkie rzeczy do koszy, dezynfekcja stolika, myjemy ręce). Zgłaszasz, że już- egzaminator podchodzi i każe ci szczotkować, a w tym czasie jeszcze sobie sprawdza worki, czy dobrze posegregowałaś, czy w wanience jest zestaw i Ci podziękuje, a potem sobie pójdzie 🙂 Po szczotkowaniu możesz jeszcze zerknąć do dokumentacji, a jak już masz wszystko wypełnione w arkuszu, to zgłaszasz, a ktoś podejdzie i zabierze arkusz 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Gość Gość napisał:

I jeszcze 1 ostatnie pytanie. Jak uzupełnić kartę. Pobranie wycisku pod naprawę aparatu?

W arkuszu nie było do wypełnienia karty 🙂 Jedyne rzeczy, które trzeba było uzupełnić to:

- zlecenie do pracowni protetycznej -> ,,Naprawa aparatu ....'' i wpisać dzień oraz godzinę, kiedy technik ma to przywieźć (w treci będziesz miała napisane na kiedy umówić pacjenta, więc technik ma przyjechać w tym dniu, ale trochę wcześniej. Jeśli pacjent ma być umówiony za 5 dni na 12:00 (taka informacja będzie w treści zadania), to piszesz, że technik ma oddać pracę za 5 dni (musisz sobie policzyć, który to będzie dzień licząc od daty egzaminu, o 11:00 np. Może być pół godziny wcześniej, dwie godziny... Jak tam chcesz, byle by przed pacjentem)

 

-termin i cel następnej wizyty pacjenta -> cel będzie podany w treści zadania, termin też 🙂 

 

-zalecenia dla pacjenta dotyczące higieny aparatu ruchomego ( nie było podane ile trzeba napisać. Pisz tyle, ile wiesz 🙂 ) 

 

-zaznaczyć na diagramie próchnicę, wypełnienia, zęby usunięte (były wypunktowane zdania- chyba ok. 6 zdań- , np. pierwszy górny trzonowiec prawy wypełnienie) i poniżej tylko obliczyć PUW zębowy 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Gość Kuki napisał:

Płyny dezynfekcyjne bierzemy od razu że sobą czy jak?

Będą na stanowisku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

 Resztki MASY z miski czerwony czy niebieski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja ci mowie
20 minut temu, Gość Gość napisał:

 Resztki MASY z miski czerwony czy niebieski

czerwony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Gość Gość napisał:

 Resztki MASY z miski czerwony czy niebieski

Czerwony 🙂 W niebieskim tylko pakiety 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gościówa

Jak to rozpisać Puw ja patrzę na diagram i widzę ile jest ale jak to rozpisać?? Do niebieskiego idą tylko pakiety, reszta do czerwonego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basia123

Czy mogłaby któraś z was napisać mniej więcej krok po kroku od rozpoczęcia tej pokazowe części co trzeba robić,wraz ze zmianą rękawiczek . Bardzo mi zależy ,ponieważ wszystko mi się zaczęło mylić teraz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia /hig

Nie mogę znaleźć kiedy oficjalne wyniki egzaminów... Jeśli któraś wie ale na 200% to proszę napiszcie 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jaka metoda szczotkowania była na 16 ?. I jako Wam wyszedł wskaźnik PUWz? 🙂 Pozdrawiam .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Na 16 fones 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Namberone

Wyniki chyba 30 sierpnia tak na stronie CKE było przynajmniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marag

Wyniki w ostatni piątek sierpnia czyli 30 godz.10.

Dziś rano była płytka Howleya, łyżka górna  i Roll. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×