Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ciekawska

Praca na produkcji tylko dla kobiet Bielsko-Biała

Polecane posty

Gość Ciekawska

Szukam pracy na produkcji na terenie Bielska -Białej 

Jestem zainteresowana tylko i wyłącznie zakładami typowo kobiecymi-gdzie montaż wykonują tylko kobiety

Nie chcę pracować w ciężkich zakładach w wielkich halastrach z mężczyznami

Nie chcę też zakładów łączonych -że pracują zarówno kobiety i mężczyźni 

Proszę napiszcie mi nazwy firm na terenie Bielska ,Wilkowic lub ewentualnie Żywca gdzie pracują same kobiety 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Bardzo mało jest takich zakładów 

Wiem o czym piszesz bo jak jesteś wrażliwsza to w takich męskich środowiskach można się wykończyć 

Typowo damskim zakładem była forma ANTARES -która na początku była w Apenie potem za sarnim Stokiem a teraz znowu mają ją gdzieś przenosić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

ASK jest też typowo kobiecym zakładem -był kiedyś w Bielsku-Białej w 2 miejscach na Wyzwolenia i podwalu a teraz jest w Wilkowicach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość irokez

ELTEK był typową produkcją kobiecą 

Była na Komorowickiej a teraz przenoszą go do Wapiennicy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość giru

Czy jeszcze są jakies typowo kobiece zakłady na terenie Bielska ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciekawska

Proszę dawajcie jakieś pomysły -jakie są zakłady typowo kobiece ?

Powstaje teraz masę zakładów głównie na obszarze Wapienicy ale są to typowe mordownie-ciężkie zakłady dla mężczyzn 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciekawska

Czy już nie powstają sympatyczne zakłady dla kobiet  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gir

Ja też nie chcę pracować w tych wszystkich Fiatach,Grammerach  

Też szukam sympatycznego zakładu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

ANTARES to był super zakład-małe zarobki ale lekka praca tylko teraz przejeli to Ukraińcy  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kali

ASK to jest praca taśmowa a Eltek to są chemiczne wtryskarki ale fakt typowo kobiece produkcje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

A czy Philips nie jest kobiecą firmą ?

Bo jeśli chodzi o pracę to chyba przypomina ANTARES -montaż podzespołów ale tam chyba też pracują meżczyźni 

Tylko oni chyba są jakoś oddzieleni od kobiet ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

TO co tylko macie ANTARES ASK ELTEK i ten Philips ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gdyby kobiety garnęły się do techniki to w firmach produkcyjnych powinny pracować przy UTRZYMANIU RUCHU CIĄGŁEGO SAME KOBIETY na stałych etatach, jako 

elektryczka

mechaniczka

hydrauliczka 

a kobiet w takich zawodach BRAK , nadal z tego powodu jesteś i będziesz skazana na facetów przy utrzymaniu ruchu ciągłego

i wszelkich napraw na produkcji ,

faceci od wielu lat ubolewają nad tym, że nie ma kobiet w zawodach technicznych , gdyby istniały takie kobiety 

to życie by było łatwiejsze dla technika i inżyniera - kobieta techniczna posiada wyobraźnię 

a kobieta na produkcji poszukuje przyjaciółki lub lesbijki ,

coś tam dla lesbijek podobno otwierają jakiś zakład produkcyjny na terenie Czechowice-Dziedzice 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciekawska

Hej AMbROŻY

 

Dzięki za odpisanie -natomiast źle mnie zrozumiałeś 

Nie chodzi mi o to,żebym ja była totalnie odcięta od facetów -mogą być mechanikami,elektrykami,kierownictwem,inżynierami itd 

Tylko szukam zakładu/fabryki której specyfikacja produkcji jest stricte dla kobiet -dzieje się często tak jak dotyczy to drobnych elementów-np przy montażu podzespołów

Np w zakładzie Antares -był to ręczny montaż podzespołów (bardzo małe elementy -małe sprężynki,cewki,kondensatory itd itp ) i w takiej sytuacji produkcja jest tylko i wyłącznie kobieca -tylko kobiety zajmują się produkcją -a że na terenie zakładu kierownik będzie mężczyzną czy magazynier to już nie jest problem 

Niestety takie prace są bardzo mało płatne -ale dla mnie zawsze ważna była atmosfera pracy i w takiej przestrzeni lepiej się czułam 

Podobnie jest w Elteku-produkcją zajmują się tylko kobiety -nawet jak są tam wtryskarki 100 stopni celcjusza to też są przeznaczone tylko dla kobiet bo wkłada się małe elementy

Pytanie dotyczyło czy są jeszcze na terenie Bielska takie zakłady których specyfikacja produkcyjna zatrudnia tylko kobiety na monterki/operatorki produkcji

Nie chcę za bardzo rozpisywać się dlaczego ?

Po prostu mi taka produkcja bardziej odpowiada a właściwie to tylko taka typowo kobieca wchodzi w grę 

...Nie chodzi mi o zakłady łączone np,że w takim Fiacie powiedzmy też pracują kobiety -i np na jakim dziale pracują 3 kobiety i 3 mężczyzn razem -coś takiego kompletnie odpada 

 

Jeżeli wiecie o takich zakładach typowo kobiecych -to proszę dajcie znać -chodzi mi o nazwę zakładu -W B-B 

 

Z góry dzięki 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciekawska

...żeby ten temat nie obwijał się wokół rzeczy niepotrzebnych -nie jestem lesbijką i nie szukam przyjaciółek -no jedynie żeby ktoś się naprawdę fajny trafił 🙂

Założyłam ten temat pod siebie -miałam okazję pracować na produkcji łączonej - i dla mnie psychicznie nie jest to do udźwignięcia,fizycznie tak

To jest mój punkt widzenia -bo inna kobieta może uważać odwrotnie

Małe elementy -też nie są dla wszystkich kobiet -były kobiety który nie były wstanie nawet złapać np małej sprężynki -bo mają np za grube palce ,czy nie mają takiego sprytu manualnego

Jeśli chodzi o atmosferę -też dla innej kobiety praca z facetami to raj na ziemi-żarty itd -dla mnie nie 

Jeżeli ktoś wie co mam na myśli-to mnie zrozumie i nie muszę tego bardziej wyjaśniać -ale obawiam się ,że takich zakładów stricte kobiecych jest naprawdę mało

Philiphs -na pewno dotyczy małych elementów ,ale tak też chyba pracują normalnie jak pracownicy produkcji mężczyźni -więc to już też nie jest typowo kobiecy zakład-ale może się mylę 

 

 

Nie chodzi mi,żeby zaczynać dyskusję ,że kobiety też są wredne -oczywiście ale w moim przypadku wolę same baby

Dla innej np praca w LEnko -przy olbrzymich krosnach ,wielkich balach i tysiącach facetów-będzie rajem na ziemi ,dla mnie nie 

 

Jeżeli macie jakieś info o takich zakładach dajcie znać

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

No duży tych zakładów po Bielsku ale większość to faktycznie takie mordownie jak wspominasz ....Chyba jeszcze TEXLINE jest w miarę kobiecy ale czy tylko dla kobiet to nie wiem -tylko to już specyfikacja pracy dla tkaczek bo to zakład włókienniczy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tituritu

Jak lubisz małe elementy to Philiphs na pewno ma małe ale chłopy też tam pracują -poza tym PHILIPHS jak każdy zakład z centrum Bielska za chwilę wy...ą na obrzeża czyli albo Wapienica albo Wilkowice za Bielskiem bo tam też sobie znaleźli poletko pola pod uprawę niewolików

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciekawska

Nie chodzi o żaden feminizm 

Po prostu mam doświadczenie w zakładach typowo kobiecych i męskich w których również pracują kobiety

Dla mnie tam gdzie są same kobiety jest lżejsza atmosfera 

..i tego szukam

Czy wypowie się ktoś nie na temat zjawiska ,tylko wymieni konkretne kobiece firmy które istnieją -mam nadzieję,że istnieją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Też poszukuję takich firm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciekawska

Szkoda,że to forum nie dociera do ludzi z Bielska ...bo niestety do Łodzi się nie przeprowadzę 

Chociaż możesz podać nazwy bo może mają swoje oddziały w Bielsku 

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciekawska

Dzięki za odpowiedź 

Jednak szukam pracy stricte produkcyjnej przy małych elementach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciekawska

Nie wiem jak zrobić,żeby to forum dotarło do ludzi z Bielska Białej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PolskaAuschwitz

Znajdź forum Bielska Białej, tam napisz.

Rozumiem Cie, jestem facetem i chciałbym pracować ale jedyne co mi proponują to jakieś dzwiganie i inne ciężkie prace a ja nie mam na to sił by dzwigać 30-50kg ciężary, a skoro mam zarobić tyle co kobieta czyli 2250 to też chciałbym lekką pracę, niestety nie w tym parszywym kraju. Pozostaje mi bezrobocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciekawska

Tylko nie ma niestety stricte forum na Bielsko Biała  😞

i to forum nie dociera do kobiet/dziewczyn z Bilska które myślą tak jak ja

 

to 2250 to tak ładnie napisałeś -a to jest brutto czyli na rękę -teraz jakieś 1700 ,w zeszłym roku było 1600 zł

A nawet te 2250 to nie są pieniądze żeby żyć 

Na szczęście nie ma rodziny,dzieci,nikogo na utrzymaniu

Prawda jest taka,że najniższa krajowa powinna być 5000 -tak po prostu-żeby był sens wychodzić z domu do pracy

To co się dostaje to jest jałmużna

 

Tylko niestety tak działa świat -albo jest się przedsiębiorczym i się kręci światem albo ten świat kręci Tobą  -i to co Ci rzuci to masz jeszcze za to dziękować

Tylko ten mój post nie miał być o filozofii

Bo ja chcę pracować -tylko psychicznie nie udźwignę takich mordowni pełnych facetów,ich głupich żartów itd i w ogóle tych typowo męskich fabryk

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krystian

Zależy wszystko od firmy i zakresu obowiazków, u mnie w Zakładzie Grudziądzu Warma, tez pracowala raz pewna kobieta, ale dobrze sobie radziła 😉 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×