Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Izabela

Mój pierwszy tort urodzinowy POMOCY

Polecane posty

Gość Izabela

Chce przygotować sama tort na urodziny dziecka w najbliższa sobotę. Ten tort będzie z takim kremem z bitej śmietany z żelatyna. I tu moje pytanie. Czy mogę ten tort przygotować już w piątek? Czy lepiej wstać wcześnie rano i w sobotę? Nic się nie stania z ta śmietana jak będzie tak długo leżeć przez cała noc w lodowce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Możesz spokojnie przygotować tort dzień wcześniej. Jedyne, o co musisz zadbać, to o jakiś pojemnik do przechowania ciasta, inaczej śmietana się brzydko może zeschnąć na cieście. Najlepiej jakbyś miała taki plastikowy okrągły transporter do tortów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mrożonka

Możesz go śmiało przygotować w piątek, ale wtedy zabezpiecz tort tak, żeby właśnie śmietana zeschła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ggg

To mnie zdziwilyscie. Ja nie robilabym w piatek  całego. W piątek biszkopt a w sobote rano reszta. Impreza pewnie po poludniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabela
58 minut temu, Gość Gość napisał:

Możesz spokojnie przygotować tort dzień wcześniej. Jedyne, o co musisz zadbać, to o jakiś pojemnik do przechowania ciasta, inaczej śmietana się brzydko może zeschnąć na cieście. Najlepiej jakbyś miała taki plastikowy okrągły transporter do tortów

Oh nawet nie pomyslalam o tym ze śmietana może się zeschnac. Dziękuje wam serdecznie. Jesteście cudowne dziewczyny :* 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×