Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Malwina

Moje dziecko boi się dentysty

Polecane posty

Gość Malwina

Moje dziecko przed każdą wizytą w gabinecie stomatologicznym przeżywa prawdziwe katusze. Ból brzucha, biegunka, strach, nerwy.. syn ma 8 lat. Nie chcę, żeby tak bardzo się stresował, ale tez chcę, żeby miał zdrowe i zadbane żeby. Co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna

Na pewno fakt, że dziecko denerwuje się wizytą u stomatologa nie jest powodem, by rezygnować z wizyt. Każdy człowiek je odbywa i wielu się ich boi. Trzeba tylko sprawić, żeby dziecko zrozumiało tę konieczność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Molly

Prawdopodobnie dziecko nabrało w przeszłości jakichś złych skojarzeń i teraz boi się takich wizyt. Ogromne znaczenie ma wizyta adaptacyjna. Czy twój syn ją odbył?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malwina

Niestety, w gabinecie, do którego zaprowadziłam syna nie były praktykowane wizyty adaptacyjne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Molly

To dziwne.. większość dobrych gabinetów umożliwia takie wizyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ilona

Czy dziecko nie widziało przypadkiem twojego strachu przed dentystą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malwina

Niestety, obawiam się, że mój stres przed dentystą udzielił się dziecku.. sama bardzo się boję od dziecka. Widocznie syn to wyczuwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nattiii

Najważniejsze to wybrać takiego stomatologa który ma podejście do dzieci. Siostra chodzi z synkiem do Eurodental w Warszawie, wcześniej jak chodziła do innego to był mega strach. Teraz dziecko z uśmiechem siada na fotelu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ilona

Widzę, że temat reklamy ruszył na dobre. Szkoda, że to siostra Twoja chodzi z synkiem a nie Ty. Dobrze, że dzieli się z Tobą takimi wiadomościami i rekomendujesz za nią dany gabinet. Moim skromnym zdaniem firma Eurodental z Warszawy powinna jednak zmienić firmę od reklamy bo wygląda to słabo.

Wracając do tematu - oczywiście, że wyczuwa. Widzi, że rzadko odwiedzasz gabinet, sam więc również nie widzi takiej konieczności. Najlepiej wybierzecie się na wizytę razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Molly

Postaraj się dawać dziecku dobry przykład. Poza tym ważne są dobre skojarzenia. O to powinien zadbać dobry stomatolog dziecięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Steczko Dentysta

Drodzy Pacjenci, prosimy zawsze kierować się dobrem dziecka. Dzwoniąc do polecanej placówki, proszę zawsze dopytać czy dany gabinet stomatologiczny zajmuje się dziećmi sporadycznie czy jest wyspecjalizowany w stomatologii dziecięcej. Poza tym powinniście Państwo otrzymać szczegółowe informacja  o przygotowaniu dziecka do pierwszorazowej wizyty. Jeśli jest deficyt informacji, powinno to wzbudzić w Państwu czujność.

Pozdrawiamy,
Stomatologia Steczko - SteczkoDentysta.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klara.s

Ja z dziećmi chodzę na al. Jerozolimskie do pani Monika Bednarek, miła kontaktowa, dzieci ją lubią

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×