Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Szyszka

Swędzenie skory objawem ciąży

Polecane posty

Hej dziewczyny, dajcie znac czy ktoś spotkał się z Was ze swędzeniem całego ciała we wczesnej ciąży? Podejrzewam ze mogę być w ciąży, nigdy tak mnie nie swedzialo nic a teraz drapie się jak szalona od 3 dni a nie mam żadnej wysypki wiec to nie alergia. Zanim zatestuje chciałabym poznać wasze zdanie, może ktoś już tak miał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nie spotkałam się z czymś takim. 

Możliwe przyczyny:

"Swędzenie skóry bez wysypki

Przyczyn swędzenie skóry dopatrujemy najczęściej w niewłaściwym jej nawilżeniu. Tymczasem swędzenie skóry bez wystąpienia wysypki może potwierdzać występowanie cukrzycy czy też problemów hormonalnych.

Drażniące kąpiele na swędzenie skóry
Kosmetyki, które stosujemy do kąpieli mogą mocno zaszkodzić naszej skórze. Choć pięknie pachną, to jednak jeśli zawierają konserwanty lub substancje zapachowe, będą podrażniać skórę i powodować jej wysuszenie i swędzenie.

A może cukrzyca?
Uporczywy świąd skóry bez żadnych innych objawów, może wskazywać na cukrzycę. Już proste badania laboratoryjne pozwolą ujawnić, czy normy zostały przekroczone. Zmiana diety i przyjmowanie leków przepisanych przez specjalistę, pozwoli zniwelować problem swędzenia.

Problemy hormonalne 
Zaburzenie gospodarki hormonalnej może być również przyczyną nieprzyjemnego świądu. Odnotowuje się go zarówno w przypadku niedoczynności jak i nadczynności tarczycy. Zbyt mała produkcja hormonów powoduje nadmierną suchość skóry, jej złuszczanie a więc i swędzenie. Występujące dodatkowo wypadanie włosów, przyrost wagi przy braku apetytu, powinny zmusić do wizyty u lekarza.

Zapalenie wątroby
Swędzenie łydek lub przedramion może sygnalizować zakażenie wirusem zapalenia wątroby. U zakażonych może pojawić się silny świąd powodujący drapanie skóry do krwi. W sytuacji zakażenia konieczna będzie wizyta u lekarza a doraźnie można stosować chłodzące żele lub zimne okłady.

Czynniki psychiczne
U osób cierpiących z powodu dużego napięcia psychicznego, pojawić się może świąd. Stres może zintensyfikować problemy dermatologiczne, stąd konieczna będzie wizyta u lekarza, ale przede wszystkim zniwelowanie źródła stresu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×