Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość sitki

czy musli dla dwulatka to dobry pomysł

Polecane posty

Gość sitki

Mam synka niejadka,niecałe 3 latka. Do półtora roku jadł prawie wszystko,zupy itd teraz lubi bardzo mało potraw.Nie jada normalnej kaszy manny,ale uwielbia musli,takie drobniejsze z owocami suszonymi,różne zboża.Zastanawiam się czy to dobre dla tak małego dziecka,czy nie za dużo błonnika? wszelkie kanapki odpadają,bo chleba prawie nie tyka,no chyba że czasem sucha kromka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania

Lubi to bo słodkie.Ja jestem przeciwna tym wszystkim platkom  Nic w tym dobrego.Może jakiegoś naleśnika spróbuj mu zrobić niby też słodkie ale bardziej naturalne niż te gotowe musli.Np naleśnik z serem lub racuchy z jabłkami w środku. Mój np lubi takie kluski z serem.Bialy ser,  mąka i jajko.Zagniatasz to i formujesz takie jakby kopytka.Gotujesz i polewasz masłem na wierzch posypujesz trochę cukrem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lalola

Jak naleśniki to najlepiej jako farsz udusić trochę owoców. Ja na małej ilości mleka kokosowego duszę maliny, truskawki, na koniec kawałek awokado i smaruje tym naleśnik. Syn uwielbia. Ma ponad 2 lata. Musli bym nie dawała. Szczególnie takiego slodzonego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Jeśli to musli domowe, tylko płatki i owoce/orzechy bez dodatku cukru, to jak najbardziej warto. Jak kupne z cukrem w składzie to to tak, jakbyś dawała ciastka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sitki

Właśnie sęk w tym że nie ruszy żadnych naleśników,pierogów,kopytek i tym podobnych.Musli jest niesłodzone,ma tylko trochę suszonych owoców,nie jest słodkie,skład dobry,różne rodzaje otrąb i płatków zbożowych.Chodziło mi tylko czy musli nie ważne domowe czy kupne,jest nie zaciężkie na tak młody żołądek ? owoców takich duszonych nie ruszy,żadnych jogurtów,kefirów, białego i żółtego sera itd łatwiej wyliczyłabym co lubi.

Je dużo owoców, z warzyw papryka i marchew,jajka,ryby,kotleciki ale bez sosu,ziemniaki same bez niczego,makaron i lubi kasze( gryczaną,jaglaną,kuskus)to by było na tyle,dlatego nie odmawiam mu tego musli bo w nim trochę mleka zje.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakaja

Kupne musli, to trucizna, domowe jak najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosć

co jest w kupnym musli takiego szkodliwego? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

serio? musli jest bardziej szkodliwe niż mączne wyroby napchane ziemniorami i tłuszczem? moj musli nie lubi,ale za to wcina owsianke z owocami. Musli ja uwielbiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Musli jest zdrowe i smaczne. Jeszcze granola jest dobra. Robiłam kiedyś z przepisu Nigelli Lawson. 

Kluski i naleśniki... no nie wiem. Każdy je co mu pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×