Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gosia

19 lat i ciąża

Polecane posty

Gość Gosia

Czy któraś z tu obecnych kobiet była w podobnej sytuacji? Chciałabym pogadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość Gosia
2 minuty temu, Jusia8428 napisał:

Hej hej. Ja mam 19 lat i 7 miesiąc. Co tam co tam

Hej kochana! Dziękuję, że odpowiedziałaś ❤

Ja jestem w 38 tyg i siedzę jak na szpilkach..szczerze mówiąc jestem przerażona..staram się myśleć pozytywnie, ale ciężko jest ☺ bardzo boję się porodu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 minut temu, Jusia8428 napisał:

Hej hej. Ja mam 19 lat i 7 miesiąc. Co tam co tam

Patrząc po twoich innych wpisach staraliście się o dziecko w wieku 19 lat? :0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Gość Gość napisał:

Patrząc po twoich innych wpisach staraliście się o dziecko w wieku 19 lat? :0

Szczerze. Rozmawialiśmy o dziecku. Staraliśmy się o dziecko tak, wiem dziwne bo co?! Ten wiek?! Ale przez kilka miesięcy nic no i przestaliśmy. Po 6 miesiącach? wyszło że jestem w ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Gość Gość Gosia napisał:

Hej kochana! Dziękuję, że odpowiedziałaś ❤

Ja jestem w 38 tyg i siedzę jak na szpilkach..szczerze mówiąc jestem przerażona..staram się myśleć pozytywnie, ale ciężko jest ☺ bardzo boję się porodu..

Ja też się boję chociaż mam jeszcze czas 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Jusia8428 napisał:

Szczerze. Rozmawialiśmy o dziecku. Staraliśmy się o dziecko tak, wiem dziwne bo co?! Ten wiek?! Ale przez kilka miesięcy nic no i przestaliśmy. Po 6 miesiącach? wyszło że jestem w ciąży

Nie atakuje ani nic, po prostu ciekawi mnie dlaczego zdecydowałaś się na dziecko w tak młodym wieku 🙂 Starania rozpoczęliście z partnerem jak miałaś 18 lat? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania

Hej ja za miesiąc mam 18 lat i w dzień swoich urodzin mam termin 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, jest w porządku. Z moim chłopakiem jesteśmy razem odkąd miałam 16 lat. Od tego czasu też współczujemy. Nie uczę się już i nie mieszkam w Polsce. Mamy dom, on prace no a ja siedzę na razie w domciu chociaż pracowałam do pewnego czasu. Jeśli chodzi o dziecko to tak. Zaszłam jak miałam 18 lat. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Gość Ania napisał:

Hej ja za miesiąc mam 18 lat i w dzień swoich urodzin mam termin 😄

Jak słodko 😄😍😍😍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Gość Ania napisał:

Hej ja za miesiąc mam 18 lat i w dzień swoich urodzin mam termin 😄

Jak zareagowali rodzice? Partner? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to tylko gratulować..ponieważ...są domy jak u mnie w rodzinę bogactwo tytuły a dzieci 0,0000i co...szuka teraz surogatki...pani doktor habilitacja na karku a dzieci.0,000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Nie ma co oceniać po wieku 😊 naprawdę nie jedna 18 latka jest lepszą matką niż ta starsza🙂 najważniejsze, żeby kochać i wychować na dobrego człowieka...wiek tutaj nie gra największej roli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Nie ma co oceniać po wieku 😊 naprawdę nie jedna 18 latka jest lepszą matką niż ta starsza🙂 najważniejsze, żeby kochać i wychować na dobrego człowieka...wiek tutaj nie gra największej roli.

oczywiście..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Nie ma co oceniać po wieku 😊 naprawdę nie jedna 18 latka jest lepszą matką niż ta starsza🙂 najważniejsze, żeby kochać i wychować na dobrego człowieka...wiek tutaj nie gra największej roli.

Oczywiście. Zgadzam się w 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hg dswyo
3 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Nie ma co oceniać po wieku 😊 naprawdę nie jedna 18 latka jest lepszą matką niż ta starsza🙂 najważniejsze, żeby kochać i wychować na dobrego człowieka...wiek tutaj nie gra największej roli.

no niestety ja uważam jednak że wiek gra rolę, ponieważ kobieta w wieku 18-20 lat jest bardzo niedojrzała emocjonalnie i psychicznie.Poczytajcie sobie książki psychologiczne - rozwój psychiczny człowieka i umysłowy trwa do 26 lat.Ale oczywiście plusy są takie,że będziesz młodą mamą ,doczekasz się zapewne prawnuków. Tylko naprawdę mama musi ci pomagać bo ty nie będziesz miała tyle cierpliwości ani chęci bo jesteś zbyt młoda na to.Jeszcze krzywdę możesz dziecku zrobić bo najczęściej to młode matki krzywdzą dzieci bo nie mogą słuchać ich płaczu i nie chcą wstawać po nocach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania
9 minut temu, Jusia8428 napisał:

Jak zareagowali rodzice? Partner? 

Rodzice o dziwo całkiem dobrze. Myślę że to dlatego że bardzo dobrze znają mojego chłopaka gdyż jesteśmy razem od 3 lat a więc nie było tego przerażenia że jestem w ciąży z kimś kogo ledwo znam i kogo oni ledwo znają wiedzieli też że porządny chłopak na pewno nie zostawi i nie ucieknie , a chłopak był w szoku wiadomo ale ucieszył się też no i teraz świata nie widzi poza tym maleństwem które jeszcze siedzi w brzuszku. Bardzo się angażuje nie wstydzi się przede wszystkim nas otwarcie mówi wszystkim że nie może się doczekać aż mała się urodzi i jestem z niego strasznie dumna bo nie jedna dziewczyna niestety zostaje sama z dzieckiem bo tatuś sam jak dziecko albo facet zostaje przy rodzinie ale w ogóle się nie poczuwa nie angażuje we wspólne wychowanie a ja się cieszę że mam takie szczęście:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość Gosia
13 minut temu, Gość Ania napisał:

Hej ja za miesiąc mam 18 lat i w dzień swoich urodzin mam termin 😄

Ale cudownie się złożyło😀 gratuluję! Ja spodziewam się dziewczynki, a Ty?❤

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Gość Hg dswyo napisał:

no niestety ja uważam jednak że wiek gra rolę, ponieważ kobieta w wieku 18-20 lat jest bardzo niedojrzała emocjonalnie i psychicznie.Poczytajcie sobie książki psychologiczne - rozwój psychiczny człowieka i umysłowy trwa do 26 lat.Ale oczywiście plusy są takie,że będziesz młodą mamą ,doczekasz się zapewne prawnuków. Tylko naprawdę mama musi ci pomagać bo ty nie będziesz miała tyle cierpliwości ani chęci bo jesteś zbyt młoda na to.Jeszcze krzywdę możesz dziecku zrobić bo najczęściej to młode matki krzywdzą dzieci bo nie mogą słuchać ich płaczu i nie chcą wstawać po nocach.

Ja nie mam pomocy mamy bo mieszka w Austrii, tatą w Polsce a rodzice partnera na Malcie. Jestem sama. 

Tak jak wcześniej. Nie każda 18 latka nie jest dojrzała emocjonalnie. Mi się wydaję że jestem dojrzalsza niż niektóre "kochające 25-30 letnie matule"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
3 minuty temu, Gość Hg dswyo napisał:

no niestety ja uważam jednak że wiek gra rolę, ponieważ kobieta w wieku 18-20 lat jest bardzo niedojrzała emocjonalnie i psychicznie.Poczytajcie sobie książki psychologiczne - rozwój psychiczny człowieka i umysłowy trwa do 26 lat.Ale oczywiście plusy są takie,że będziesz młodą mamą ,doczekasz się zapewne prawnuków. Tylko naprawdę mama musi ci pomagać bo ty nie będziesz miała tyle cierpliwości ani chęci bo jesteś zbyt młoda na to.Jeszcze krzywdę możesz dziecku zrobić bo najczęściej to młode matki krzywdzą dzieci bo nie mogą słuchać ich płaczu i nie chcą wstawać po nocach.

Co Ty za durnoty piszesz? Zaszlam w ciążę mając 19 lat, kolejna 25, teraz 3 ciąża w wieku 28, moje dzieci są szczęśliwe i nic im w życiu nie brakuje , nikt nie musiał mi pomagać, albo ktoś ma instynkt macierzyński albo nie , bez względu na wiek, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Gość Ania napisał:

Rodzice o dziwo całkiem dobrze. Myślę że to dlatego że bardzo dobrze znają mojego chłopaka gdyż jesteśmy razem od 3 lat a więc nie było tego przerażenia że jestem w ciąży z kimś kogo ledwo znam i kogo oni ledwo znają wiedzieli też że porządny chłopak na pewno nie zostawi i nie ucieknie , a chłopak był w szoku wiadomo ale ucieszył się też no i teraz świata nie widzi poza tym maleństwem które jeszcze siedzi w brzuszku. Bardzo się angażuje nie wstydzi się przede wszystkim nas otwarcie mówi wszystkim że nie może się doczekać aż mała się urodzi i jestem z niego strasznie dumna bo nie jedna dziewczyna niestety zostaje sama z dzieckiem bo tatuś sam jak dziecko albo facet zostaje przy rodzinie ale w ogóle się nie poczuwa nie angażuje we wspólne wychowanie a ja się cieszę że mam takie szczęście:D

To wspaniałe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Gość Hg dswyo napisał:

no niestety ja uważam jednak że wiek gra rolę, ponieważ kobieta w wieku 18-20 lat jest bardzo niedojrzała emocjonalnie i psychicznie.Poczytajcie sobie książki psychologiczne - rozwój psychiczny człowieka i umysłowy trwa do 26 lat.Ale oczywiście plusy są takie,że będziesz młodą mamą ,doczekasz się zapewne prawnuków. Tylko naprawdę mama musi ci pomagać bo ty nie będziesz miała tyle cierpliwości ani chęci bo jesteś zbyt młoda na to.Jeszcze krzywdę możesz dziecku zrobić bo najczęściej to młode matki krzywdzą dzieci bo nie mogą słuchać ich płaczu i nie chcą wstawać po nocach.

Zgodzę się jednak z tym jeśli chodzi o dziewczyny którym tylko imprezy w głowie. Takie na pewno będą miały mało cierpliwości w momencie jak omija je wyjście z kumplami czy cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania
8 minut temu, Gość Gość Gosia napisał:

Ale cudownie się złożyło😀 gratuluję! Ja spodziewam się dziewczynki, a Ty?❤

Również dziewczynka 🙂❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Ehh głupie dziewuchy najlepsze lata spędzicie w pieluchach ....kupy , zupki . kolki . choroby . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
3 minuty temu, Gość gość napisał:

Ehh głupie dziewuchy najlepsze lata spędzicie w pieluchach ....kupy , zupki . kolki . choroby . 

Nie każdego marzeniem jest siedzieć na...ym czy nacpanym na imprezie, są osoby których marzeniem jest życie w rodzinnym gronie . Są takie osoby które kochają dzieci 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania
6 minut temu, Gość gość napisał:

Ehh głupie dziewuchy najlepsze lata spędzicie w pieluchach ....kupy , zupki . kolki . choroby 

Dla kogo najlepsze lata dla tego najlepsze. Co dla Ciebie oznacza najlepsze? Imprezy chlanie? Palenie zielska za szkołą? Melanże u znajomych gdzie wszyscy upici i zarzygani turlaja się po ziemi? Bo tak wygląda życie większości w naszym wieku. A moje nie nie bawi mnie taki obraz wolę siedzieć z dzieckiem w domu niż oglądać nachalnych znajomych na imprezie. Dodam że my będąc po 30 będziemy miały już samodzielnego dzieciaczka a reszta tych które teraz ,,szaleją" będą wtedy siedzieć w pieluchach:) sory ale ja wybieram rodzinę a nie imprezy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Nie każdego marzeniem jest siedzieć na...ym czy nacpanym na imprezie, są osoby których marzeniem jest życie w rodzinnym gronie . Są takie osoby które kochają dzieci 

No tak, bo jednym zajęciem kobiet, które nie chcą mieć dzieci w tak młodym wieku jest ćpanie na imprezach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość Ania napisał:

Dla kogo najlepsze lata dla tego najlepsze. Co dla Ciebie oznacza najlepsze? Imprezy chlanie? Palenie zielska za szkołą? Melanże u znajomych gdzie wszyscy upici i zarzygani turlaja się po ziemi? Bo tak wygląda życie większości w naszym wieku. A moje nie nie bawi mnie taki obraz wolę siedzieć z dzieckiem w domu niż oglądać nachalnych znajomych na imprezie. Dodam że my będąc po 30 będziemy miały już samodzielnego dzieciaczka a reszta tych które teraz ,,szaleją" będą wtedy siedzieć w pieluchach:) sory ale ja wybieram rodzinę a nie imprezy

W ciekawym towarzystwie się obracasz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania
5 minut temu, Gość Gość napisał:

No tak, bo jednym zajęciem kobiet, które nie chcą mieć dzieci w tak młodym wieku jest ćpanie na imprezach. 

A co innego robią tacy 17/18/19 latkowie? Jak nie imprezy to co nwm podróże? Na to trzeba mieć kasę najczęściej od rodziców a nawet jeśli to pojechać gdzieś można z dzieckiem. Wiem bo moja mama mając malutką mnie zwiedziła ze mną na rękach mnóstwo miejsc na świecie.  Co innego siedzenie bezczynnie w domu przed komputerem? Super zajecie. Zakupy? Również można z dzieckiem wbrew myśleniu wielu dziecko to nie łańcuch który nas trzyma w domu. Owszem niektórych tak ale to bardziej dlatego że sami na to pozwalają nie chcą inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Rozwala mnie jak nastoletnia ciężarna która dala dupy pierwszemu lepszemu  ocenia tych co w wieku nastu lat chodzą na imprezy hehe  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×