Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Karolina

Plotki rozpowszechnianie

Polecane posty

Gość Karolina

Chcę poruszyć temat ponieważ dotyczy mieszkańców osiedli. Mieszkamy po sąsiedzku. Ludzie nie mają świadomości że pewne sprawy intymne rodziny znajomych nie powinny być tematem do wymiany informacji. Chciałabym aby ludzie z nudów nie wywlekali co wiedzą o innych osobach czy członkach rodziny. Owszem przebywam w otoczeniu takim powiedzmy. Dodam ze niektórzy ludzie potrafią wspominać wstydliwe tematy nawet nasze wybryki z przeszłości. Miejmy świadomość tego są uczucia do których mamy prawo. Nie wykorzystujmy informacji wstydliwych tajemnic żeby zaszkodzić. Podzielcie się może jest ktoś kto ma nieprzyjemności usłyszał coś o sobie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niki

Nie wiem co u Ciebie ale mi dresiarze z zazdrości narobili takiego syfu... Fake konta, kradzież danych, opowiadanie bzdur, przechwytywanie korespondencji a co za tym idzie plotki. Ogólnie prokuratura w planach. Prawie bym siedziała przez tych ...i.

Mam też sąsiada obok. Niby dobry i uczynny a potem obrabia pupy sąsiadkom. Np. "witam panią, jak piesek?". A w domu "znowu ta stara k*rwa szła z tym g*wnem". Do tego wścibskie sąsiadki wypytujące o to gdzie kto pracuje, zaglądające do siatek....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qqq

wow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DZIĘKUJĘ

Niki to znajomo brzmi , ktoś pomógł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina

Sąsiedzi nie zawsze fajni. Mieszkam na osiedlu gdzie wszyscy się dobrze znają. Sąsiadka sąsiadce plotke powie. Nie ma prywatności na osiedlu. Wszystkie intymne wstydliwe sprawy są przekazywane z ust do ust. Trzeba być ostrożnym w relacjach między sąsiadami. Nie mówić nic. Najgorsze są osoby które znają jak łysego konia będą każdemu o tym mówić. Gdybym dowiedziała się że mówi się o mnie o moich wybrykach idę prosto na policję zgłaszam sprawę. Nie możemy pozwolić na to żeby rozpowszechnianie starych spraw zaszkodziło osobie której dotyczy sprawa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina

Dodam że mieszkam ponad 30 lat na osiedlu wiem jak wygląda życie na blokach. Cokolwiek się robiło w przeszłości zawsze będzie to na językach wrednych bab. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina

Poruszam temat bo nie lubię jak ludzie z nudów mielą jęzorem o tym co wiedzą co usłyszą. Przepraszam że czepiam się. Że osądzam taka prawda jest o nas ludziach. Czemu ludzie są wredni uprzedzeni do innych osób. Usłyszą o nich jakieś przekrecone wiadomości. Podam przykład. 

Znam dziewczynę w moim wieku. Ma na imię Aga. Dowiedziałam się przypadkiem od pewnej dziewczyny opowiadała co robiła Aga. Nie wymieniam szczegóły bo dla siebie zachowam. Po jakimś czasie spotkałam informatorkę grzecznie powiedziałam że nie interesuje mnie życie Agi a to że rozpowiada na jej temat takie rzeczy świadczy o jej inteligencji. Też byłam nie fair do kogoś też brzydko postąpiłam kiedyś teraz inaczej postępuję. 

Jeżeli nie chcecie żeby o nas mówiło się w ten sposób nie róbcie. Nie czyńcie drugim co wam niemiłe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.05.2019 o 11:24, Gość Karolina napisał:

Chcę poruszyć temat ponieważ dotyczy mieszkańców osiedli. Mieszkamy po sąsiedzku. Ludzie nie mają świadomości że pewne sprawy intymne rodziny znajomych nie powinny być tematem do wymiany informacji. Chciałabym aby ludzie z nudów nie wywlekali co wiedzą o innych osobach czy członkach rodziny. Owszem przebywam w otoczeniu takim powiedzmy. Dodam ze niektórzy ludzie potrafią wspominać wstydliwe tematy nawet nasze wybryki z przeszłości. Miejmy świadomość tego są uczucia do których mamy prawo. Nie wykorzystujmy informacji wstydliwych tajemnic żeby zaszkodzić. Podzielcie się może jest ktoś kto ma nieprzyjemności usłyszał coś o sobie. 

Nie powstrzymasz ludzkich języków. Piszesz o jakiś swoich wybrykach z przeszłości, cóż, stało się, przeszłości nie zmienisz, możesz zmienić miejsce zamieszkania. Jedyna rada, to olać i zając się swoim życiem, nie plotkować z innymi, nie rozmawiać n/t swojego osobistego życia. Nie wiem co narozrabiałaś w przeszłości, ale zawsze znajdą się tacy, którzy z nudów będą międlić temat do bólu. Najlepszym sposobem jest  chodzić z wysoko uniesioną głową, z uśmiechem na twarzy i po prostu nie przejmować się plotkarzami.

Z jednym musisz się pogodzić, każde Twoje zachowanie wykraczające poza ogólnie przyjęte normy, będzie krytykowane i z ekscytacją omawiane przez okolicznych plotkarzy, więc albo dostosujesz się i nie będziesz przysparzała powodu do plotek, albo olejesz wszystkim ciepłym moczem i będziesz żyła po swojemu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina

Niestety tak zawsze jest od wieków. Zwłaszcza znajdzie się towarzystwo wzajemnej adoracji zaczyna się od a do zet. Wystarczy zamknąć gębę plotkarzom ostro i krótko żeby zajrzał do swoich majtek. Radzę każdej osobie to. Każdy palnie coś głupiego już temat do rozpowiadania. Nudziarze zawsze znajdą czas na takie rozrywki. Plotkary są jak gołębie zawsze srają na obiekty plotek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×