Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ola

Grzech masturbacji

Polecane posty

Gość hehe

czytałem ciekawą ksiazke na temat wlasnie wiary, wiara istnieje bo wiekszosc ludzi czuje się w pewnym wieku samotna i pragnie być w takiej sytuacji jak za młodu, ze z problemem zwracasz się do rodzicow i oni ci pomagają, tak samo jest tutaj.

idziesz do kościoła modlisz się do boga jak do rodzica zwierzasz mu się z problemów potem wychodzisz i czujesz się lepi9ej czujesz ulge, to prosty mechanizm dlatego wielu ludzi woli w to wierzyc bo tak im się lepiej zyje, to okropne uczucie zostać samemu na swiecie i nie moc się nikomu wyzalic  czyz nie?

nie pamiętam niestety tytułu ale to była ksiazka psychologiczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krytyczna

Lepiej byloby, gdyby ksieza masturbowali sie zamiast wyczyniac nie wiadomo co z nieletnimi - przynajmniej nikt by na tym nie cierpial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktos

Ciekawe, ze szoste przykazanie w jezyku niemieckim zostalo przetlumaczone jako "nie powinienes / zabrania sie lamania malzenstwa". Sensownie potwierdza to swietosc i nierozerwalnosc tego sakramentu, ale nie mowi nic o seksie ludzi nie zwiazanych, nie mowiac juz o komentarzach na temat masturbacji. To tlumaczenie z oryginalu jest tak samo zatwierdzone i oficjalne, jak polskie "nie cudzoloz". Reszta definicji czy interpretacji to juz nie przykazania, ale komentarze. Tyle tylko do przemyslenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mężczyzna

To wygląda na nieprawdopodobne. Podniecanie się kilkuletnim dzieckiem! Ale przyczyną są: po pierwsze absurdalny wg mnie celibat, uniemożliwiający normalnemu mężczyźnie normalne zaspakajanie tych potrzeb i spokojne zajmowanie się swoimi obowiązkami, po drugie doraźne kontakty księdza z kobieta są praktycznie nie do ukrycia. W końcu rodzą się dewiacje a dziecko najłatwiej wykorzystać. Czytałem, że jakiejś zbulwersowanej kobiecie udało się podłożyć minikamerę w konfesjonale, która ponoć potwierdziła jej, że ksiądz masturbował się przy spowiedzi niektórych dziewcząt i młodych kobiet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×