Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Inna

Moja dieta-czy dobrze jem?

Polecane posty

Gość Inna

Od zawsze jadłam byle co. Mąż je obiady w pracy, dziecko na stołówce. Ale zblizam się do 40tki i widzę że zaczęłam się zaokraglac. Dlatego wywalilam z diety wszystkie niezdrowe przegryzki. No ale chyba za mało zostało...

Przykład z dziś:

Śniadanie wafle ryżowe-takie mini trojkaciki-waga z paczki 58g.

Jogurt naturalny i jabłko.

3 łyżki makaronu z sosem warzywnym.

Kawałek ciasta piaskowego.

Wczoraj

Wafle kukurydziane - 3 krążki

Bułka z masłem, sałata i ogórkiem

Brokuły z sosem serowym i słonecznikiem, mizeria

Banan

W ciągu dnia pije 3-4 herbaty, 2 kawy, trochę wody i jakiś sok lub smothie.

Kiedyś codziennie poza tym była paczka chipsów i 2 litry coli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Za mało kcal i praktycznie zero białka. Zdrowa dieta to wg tych wskazówek:

"

Nie musisz liczyć kalorii i makrorozkładu diety. Jeżeli jesteś pierwszy raz na diecie, lub masz większą nadwagę w początkowym okresie starcza wyczyszczenie diety z niezdrowych produktów i jedzenie na "oko" Pomogą Ci w tym poniższe wskazówki:
- jedz 5-6 posiłków dziennie, starajmy się by przynajmniej 3 zawierały mieso, lub ryby
- komponuj je tak, by każdy zawierał porcje białka, porcje warzyw, do trzech posiłków dodaj porcje tłuszczu (możesz go również dowolnie rozbić) i do trzech dodaj porcje węglowodanów
- do diety dodatkowo dodaj omega3, łyżkę zmielonego siemienia lnianego, być może witaminy i mikroelementy jeżeli masz braki
- jedz różnorodnie, nie ograniczaj się do jednego źródła białka, czy węglowodanów
Porcja Białka:
- kotlet z ryby - tłustej, ptactwa, lub chudego mięsa (wołowina, wieprzowina baranina) wielkości dłoni, ok 150-200g owoców morza po obraniu.
- kubek odtłuszczonego , mleka, jogurtu, kefiru, twarogu (nie częściej niż 2x dziennie)
- cale jajko + 3 białka
Porcja Węglowodanów :
- 1 owoc z cienka skorka wielkości piłki tenisowej lub kubek owoców jagodowych
- 1/4 kubka suszonych owoców
- kromka chleba razowego, 1/4 kubka ryżu, kaszy, owsianki, porcja makaronu pełnoziarnistego po ugotowaniu wielkości naszej pieści (nie więcej niz 2x dziennie)
- warzywa strączkowe wielkości pieści po ugotowaniu
Porcja Warzyw
minimum kubek surowych lub 1/2 kubka ugotowanych do każdego posiłku (ziemniaki i kukurydze nie wprowadzamy do diety)
Porcja tłuszczu
1/2 awokado
ok 15 orzechów typu włoskie, laskowe, czy migdałów
1 łyżka oliwy z oliwek, oleju lnianego, kokosowego olejów z orzechów
2 łyżki nasion słonecznika, dyni
1 łyżka masła orzechowego
I nie zapominaj o piciu dużych ilości wody, herbaty zielonej czy ziółek. 8 szklanek dziennie płynów to przyzwoite minimum.
Tu więcej: sfd.pl/Odchudzanie_%C5%81opatologicznie%2C_czyli_odpowiedzi_na_najcz%C4%99%C5%9Bciej__zadawane_przez_kobiety-t585708.html"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jesz tragicznie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

 

Tu masz lepszą dietę, bo na tej umrzesz zaraz z głodu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inna
Dnia 9.05.2019 o 23:46, Gość gość napisał:

 

Tu masz lepszą dietę, bo na tej umrzesz zaraz z głodu. 

Ale ja się nie odchudzam. Ja tak po prostu jem. Wyrzucilam to co niezdrowe i zostawiłam to co jadłam do tej pory. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×