Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Monika

Plamienia pomocy

Polecane posty

Gość Monika

Hej dziewczyny. Staram się o dziecko rok czasu . Moje badania jakie dotychczas zrobiłam to Lh FSH progesteron prolaktyna estradiol TSH toksoplazmoza różyczka wirus opryszczki badania nasienia . Wszystkie wyniki mam ok . Miałam też monitoringi owulacji i też wszystko ok .  Ale ciąży brak . Mam 27 lat mój maz 35 lat . Lekarz na ostatniej wizycie wykrył i mnie polipa endometrium 9 mm . Powiedział że jak do maja nie wyjdzie to skieruje mnie na histeroskopie diagnostyczna i drożność jajowodów . Od kiedy zaczęłam się starać o dziecko występują u mnie plamienia w 22 DC czasem w 25 DC . Plamienia pojawiają się co drugi cykl . Myślałam że powodem jest za niski poziom progesteronu ale wynik w dniu plamienia 16.90 przy normie do 23.90. co moze być porodem moich plamien i tego że nie mogę zajść w ciążę? Powoli tracę nadzieję że nam się uda . Jestem załamana . Proszę o poradę . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Może to przez ten polip? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaaa

Ja mialam plamienia przez polip.Trzeba zrobic jeszcze badanie rezerwy jajnikowej czyli amh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja bym się wstrzymała ze staraniami o dziecko,dopóki polip nie zniknie,bo z polipem można w niektórych przypadkach zajść w ciąże,ale jest też nierzadko przyczyną poronień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika
9 godzin temu, Gość Monika napisał:

 

Czy zaszlas w ciążę po jego usunięciu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
48 minut temu, Gość Monika napisał:

Czy zaszlas w ciążę po jego usunięciu?

Tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika

Ile czasu trzeba odczekać po zabiegu żeby ponownie starać się o dziecko? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika

Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Moja siostra jest po zabiegu usuniecia polipa bierze duphaston w marcu miala zabieg a lekarka ze staraniem kazała się wstrzymać 3 miesiace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nebbdv

Dziwne ze już dawno cię na to nie skierował. Mieszkam za granica i tutaj laparo ( czyli laparoskopia i sprawdzanie drożności i do tego histero.) to drugie badanie w kierunku niepłodności zaraz po hormonach z krwi. Ja tez tak czekałam i odwlekała aż nawet na ivf za późno 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika
38 minut temu, Gość Nebbdv napisał:

Dziwne ze już dawno cię na to nie skierował. Mieszkam za granica i tutaj laparo ( czyli laparoskopia i sprawdzanie drożności i do tego histero.) to drugie badanie w kierunku niepłodności zaraz po hormonach z krwi. Ja tez tak czekałam i odwlekała aż nawet na ivf za późno 

Ile masz lat ? Czemu jest za późno na in vitro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika

Zawsze podczas histeroskopi lyzeczkuja macicę ? Jakie mogą być powikłania po zabiegu ? 

Mój lekarz twierdzi że dopiero po roku bezowocnych starań można robić takie zabiegi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nebbdy
2 minuty temu, Gość Monika napisał:

Zawsze podczas histeroskopi lyzeczkuja macicę ? Jakie mogą być powikłania po zabiegu ? 

Mój lekarz twierdzi że dopiero po roku bezowocnych starań można robić takie zabiegi .

Mnie pobrali tylko kawałek do badania histopato podczas histero. Powikłań nie miałam żadnych jedynie krwawienie po operacji. Miałam kilka podejść do ivf ale niestety wszystkie nieudane. Komórki były prawdopodobnie za słabe i nie zagnieżdżały się. A tera to już minęło pare lat (mam 38) i nie będę już próbować. To nie na moje nerwy. Chce tylko powiedzieć żeby nie czekać w nieskończoność. Ja tak robiłam i nic dobrego to nie przyniosło, a sama sobie wmawiałam ze mamy czas, wyjedziemy na urlop, będę Piła zioła na poprawienie płodności itp. Zamiast wziąć się za porządne badania. Tak się mówi ze niby rok trzeba odczekać, ale nie oszukujmy się. Mamy 21 wiek każdy potrafi wyliczyć swoje dni płodne i wie ze najlepiej kochać się wtedy co drugi dzien. A jeszcze jak monitoring wychodzi dobrze to musi coś nie grać. U mnie tez na monitoringu owu była książkowa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika

Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×