Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zuzia.iwanwoska

dieta i mięśnie

Polecane posty

Mam bardzo nurtujące mnie pytania i już nie wiem gdzie szukać odpowiedzi.😓

Jelsi wiecie jakie są fora itp. gdzie mozna zaczerpnąć odpowiedzi specjalisty do dajcie lznać.

 

Sytuacaj wygląda w ten sposób. Mam 15 lat. Po świętach Bożego Narodzenia zauważyłam że trochę przytulam 48.5kg/163cm. Zaczęłam się źle ze sobą czuć, od zawsze byłam bardzo szczupła i jako dziecko jadłam bardzo dużo słodyczy i dopiero w styczniu tego roku zauważyłam że takie żywienie przyniosło skutki czyli wzrost wagi. Postanowiłam schudnąć, zaczęło się od ograniczenia słodyczy itp, skończyło an diecie <1000-1500kcal i obsesji/zaburzeniach odzywiania. Miałam do tego duża ilość obsesyjenj aktywności fizycznej. (2razy/tyg zajęcia tańca, 2razy/tyg zajęcia akrobatyki, kilka razy interwały i biegałam ok. 1 razy/tyg 8-10km) Kiedy zauważyłam skutki tak niezdrowego trybu życia zaczęłam się martwić. Utraciłam miesiączkę, było mi ciągle zimno, miałam częste skurcze, naciągnięcia mięśni itp. Obecnei jestem zadowolona z mojej wagi i w miarę z wyglądu sylwetki(jestem szczupła i mam lekko zarysowane mięśnie)

 

Teraz coraz bardziej staram się zwiększać ilość spożywanych kalorii(zdrowymi posiłkami nie słodyczami) dużo gotuję itp. Marzy mi się aby rozbudować trochę mięśnie i tutaj pojawiają się moje pytania. Zamiast interwałow robię treningi siłowe ale teraz ćwiczę o wiele rzadziej bo 5-7dni w tygodniu umiarkowany/dość intensywny wysiłek. Marzy mi się trochę mocniej rozbudować brzuch, posladki i plecy. Tutaj moje pytania

*Chciałbym zapisać się na siłownię ale mogłabym tam chodzić tylko raz w tyg bo w dni szkolne nie mam czasu i większe ilość wysyłki wydaje mi się że mogła by być niezdrowa w moim wieku. Więc czy tak rzadkie ćwiczenia na siłowni w ogóle mają sens i przyniosą efekty?

*Widaomo, że jeśli chce rozbudować mięśnie muszę być na nadwyżyce kalorycznej, czy jeśli np. robię intensywny ale jedynie 10min treningu brzucha też powinnam być na nadwyżyce i to przerodzi się w mięśnie? Lub jeśli mam zajęcia akrobatyki na których mecze się ale daleko temu do intensywnego treningu też nadwyżka kaloryczna przyniesie efekty czy te kalorie przeradza się w tkankę tłuszczową?

*Czy jest szansa, że np. będąc na nadwyżyce w 2dni/tyg kiedy pocwicze w domu 30min intensywnie trening siłowy to rozbują się lekko mięśnie czy bez siłowni się nie obejdzie

*Czy w ogóle takei treningi są w moim wieku zdrowe?

*Czy np. jak przyjadę 20km na rowerze i będzie na nadwyżyce ok. 200/300kcal to wpłynie to na mięśnie czy konieczny jest trening siłowy 

*Czy potrafiłby ktoś obliczyć moje zapotrzebowanie kaloryczne bo za każdym razem wychodzi mi coś innego (kobieta, 15lat, 163cm, 45kg, mój tydzień pod względem treningu wygląda zazwyczaj tak

*dużo chodzę 

* 2 razy taniec 1,5h i 2 razy akrobatyka 1,5h (srednio intensywny wysliek)

*4×45min WF (prawie wcale się nie mecze)

*raz w tyg trening siłowy brzucha (tym break) 10min

*raz trening siłowy całego ciala lub biegam 10km itp. (ten wysiłek mogłabym zamienić na siłownię)) lub na jakiej stronie jest najbardziej wiarygodny kalkuator

 

 

wiem że do może dość chaotycznie napisane ale już nie wiem jak to ująć w słowa. Proszę poprawcie mnei jeśli napisalm jakieś głupoty bo się na tym nie znam ale nie wiem do kogo się zwrócić. Mam jescze pytanie czy jest możliwość aby zgłosić się do kogoś i porozmawiać twarzą w twarz z kimś kto się na tym zna? bardzo nurtuje mnie kilka pytań i jakby np. dietetyk lub trener personalny potrafił mi na te pytania odpowiedzieć to byłoby mi dużo łatwiej. Może jest np. możliwość żeby się umówić z kimś takim na rozmowę na czacie czy coś? 

 

ogólnie tematy do ktorych chciałbym żeby ktoś kto wie coś na ten temat to

*Rozbudowa mięśni w domu. Czy to możliwe?

*Nadwyżka kaloryczna, a srednio intensywny wysiłek.

*Czy przy nadwyżyce kalorycznej i jakimkolwiek sposobie aktywności rozbuduja się mięśnie czy konieczny jest trening siłowy 

 

Dziękuję każdemu komu chciało się to przeczytać i mi pomóc 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ktoś

Zajrzyj na blog "codziennie fit", poczytaj, napisz maila do autorki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×