Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

4 dziecko, 2 pokoje, jak wszystko poustawiac aby miec troche przestrzeni

Polecane posty

Gość gość

Mamy juz 3 dzieci - 9 lat, 7 lat i 3 lata. Jestem w 4mc. Zastanawiam sie jak to wszystko poukladac. Mieszkanie nie jest duze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Znowu ty.Wymysl coś nowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gramofon

Ustaw sie w kolejce do ZGM z odaniem o wieksze mieszkanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

To już było i wygląda na prowo.

Jesli nie to zmien mieszkanie.  I przestań się rozmnazac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Teraz przewidze przyszłość:

Zacznie się g.. Burza

Będzie wiele wpisów o trollowaniu, o braku warunków na dzieci, o miłości za kotarka. O tym, za albo 2 pokoje  albo pałace. Można więcej nie pisać. 

Żebym tak cyfry w totka mogła trafnie przewidziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Żona

To już było. Za dużo dzieci, za mało pokoi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jan

Rozwiązanie ścianka działowa. Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość Ewa

Antykoncepcja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Zrób sobie jeszcze dwójkę dzieci 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
35 minut temu, Gość Gość Ewa napisał:

Antykoncepcja

albo wstrzemięźliwość 😕 21 wiek, dostęp do internetu a mentalne średniowiecze. Nie masz warunków to wyhamuj z produkcją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość no

Proponuję przebić się do sąsiadów i zaanektować im ze dwa pokoje, jak sie bedo pluć zawody na dziady to powiesz, że ci się należy, bo masz bombelki i horom curke. Ewentualnie zrób jak mój brat czyli idź do siostry lub brata który jest w lepszej sytuacji, ma mniejszą rodzinę, a jednoczesnie większe mieszkanie i zażądaj zamiany, bo "w rodzinie trzeba sobie pomagać, a nie że samolubstwo i każdy sobie i potem jeden ma tyle że opływa, a drugi biedę klepie" - jemu się nie udało wyłudzić ode mnie kasy ani mieszkania ale może tobie się uda, próbuj! hahahaha 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WcEL
7 godzin temu, Gość gość no napisał:

należy, bo masz bombelki i horom curke. 

Idę dzisiaj miastem i zaczepiła mnie kobieta lat 30 narodowości romskiej ☺ z dwójką dzieci (4letnie w wózku i 9letnie za rękę), PANIE, poratujesz na obiad? Ja się jej pytam, a pracujesz Pani, a ona Ja nie mam wykształcenia, mama mnie do szkoły nie posłała, mówię- idziemy do sklepu kupię warzywa na obiad -i pokazuję na dworzec (w prawo 1km) a ona mnie ciągnie w lewo! Ja idę w prawo, a ona za mną, zobaczyła lodziarnię obok i mi mówi -kupisz Pan mojemu loda? Bo on chce loda, kup Pan. Teraz wyciąga ślicznie zalaminowane ogłoszenie, że zbiera na rehabilitację swojego trzeciego. Pytam się, a gdzie ono, a ona- w domu siedzi, bo nie może chodzić.

Myślę sobie, a to dziada, o obiedzie zmyśliła. 200m dalej stoję i widzę jak starszy biały dziadek, wyciąga bułkę i jej daje, a ona krzyczy, że na obiad zbiera pieniądze -i poszła, a dziadek z bułką został. Uważajcie, cobyście porfela nie stracili, jak loda kupicie. Wiosną słonko i ciepło się zrobiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

popros mame zeby sie do Was wprowadzila. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciocia dobra rada ;)

Co za problem, dwójka w jednym pokoju, dwójka w drugim, wy na polowce w kuchni, w dzien skladacie i jest luz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

lozka pietrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Wesz co, nas jest troje w 3pokojowym mieszkaniu 2+1. I bardzo brak mi chociaż jeszcze jednego pokoju. Kurczę oszalałabym serio. Ale nie wiem, nie oceniam. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Lozko pietrowe i wysuwany materac na rolkach (jak szuflada) pod spodem tego lozka. Wtedy wszystkie starsze dzieci beda spaly w jednym miejscu pokoju nie zabieracac miejsca na biurka, przestrzen do zabawy itd. 9 latek na gorze, 7 latek na dole, 3 latek na wysuwanym. Nie wstawiajcie im szafy, bo zagraci przestrzen. Wstawcie wielka szafe do korytarza i tam wydzielcie czesci kazdemu dziecku i sobie.

Wy spijcie na rozkladanej kanapie i skladajcie ja codzien zeby dzieci mialy pokoj dzienny telewizyjny (jak w kazdym normalnym domu) i zebyscie mieli gdzie przyjmowac gosci. Nowe dziecko bedzie spalo z wami, ale nie kupujcie mu ciezkiego lozeczka, tylko lekkie ktore da sie latwo przeniesc lub przesuwac, bo w dzien jak dzieci beda chcialy spedzac czas w duzym pokoju na kanapie, a bedzie wypadala pora drzemki najmlodszego to zebyscie mogli bez trudu przenosic lozeczko do drugiego pokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

A poza tym zastanowcie sie nad wyprowadzka i zamiana mieszkania na jakis maly dom z podworkiem (uzywany, ale nie rudere do wiecznych remontow) pod miastem albo na pobliskiej wsi, bo cenowo wyjdzie podobnie, a duzo wiecej przestrzeni i nizsze koszty utrzymania, nizsze podatki, spokojniej i bezpieczniej dla dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
2 godziny temu, Gość Gosc napisał:

Lozko pietrowe i wysuwany materac na rolkach (jak szuflada) pod spodem tego lozka. Wtedy wszystkie starsze dzieci beda spaly w jednym miejscu pokoju nie zabieracac miejsca na biurka, przestrzen do zabawy itd. 9 latek na gorze, 7 latek na dole, 3 latek na wysuwanym. Nie wstawiajcie im szafy, bo zagraci przestrzen. Wstawcie wielka szafe do korytarza i tam wydzielcie czesci kazdemu dziecku i sobie.

Wy spijcie na rozkladanej kanapie i skladajcie ja codzien zeby dzieci mialy pokoj dzienny telewizyjny (jak w kazdym normalnym domu) i zebyscie mieli gdzie przyjmowac gosci. Nowe dziecko bedzie spalo z wami, ale nie kupujcie mu ciezkiego lozeczka, tylko lekkie ktore da sie latwo przeniesc lub przesuwac, bo w dzien jak dzieci beda chcialy spedzac czas w duzym pokoju na kanapie, a bedzie wypadala pora drzemki najmlodszego to zebyscie mogli bez trudu przenosic lozeczko do drugiego pokoju.

ale masakra...

ja mam 80 m kwadratowych na 3 osoby i to jest na ''styk'' 

mam nadzieję że żartujesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Nie, nie zartuje. Ten system jest bardzo popularny na swiecie. Nie tylko u nas sa male mieszkania. Sa kraje np. duzo bogatsze gdzie miasta sa przelydnione i rodziny placa majatek za mieszkanie w klatkach w wiezowcach, czesto ze wzgledu na prace i niektorzy maja w nich kilkoro malych dzieci, bo wiedza ze za kilka lat beda mogli kupic lub wynajac cos wiekszego albo dom na obrzezach i sie wyniesc. W miedzyczasie maja te wszystkie dzieci w 1 pokoju.

Nie wiem ile metrow ma autorka, ale moze sobie zobaczyc jak wyglada takie spanie (np Ikea Svarta ma takie pietrowe rozwiazanie dla trojki).

A z rozkladaniem lozeczka dla nowego moze sie wstrzymac dopoki nie bedzie sie podciagalo i pelzalo. Na poczatky wystarczy gniazdko (takie cos jak DockATot, tylko tansze polskie). Mozna przenosic jedna reka i klasc dziecko na drzemki gdziekolwiek (na zlozonej kanapie, na dywanie, na lozku rodzenstwa), a w nocy posrodku rodzicow na ich rozkladanej kanapie. Jest oslaniane rulonem ze wszystkich stron, wiec poki nie jest mobilne i nie nie podnosi to wystarczy i oszczedzi miejsce przez kilka pierwszych miesiecy.

A poza tym niech sie zaczna interesowac zamiana na cos wiekszego, nawet gdzies dalej od miasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×