Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość normalmatka

Dlaczego niektóre matki tak robią? Wy też tak robicie?

Polecane posty

Gość normalmatka

Ostatnio po długiej przerwie weszłam na fb. Musiałam skontaktować się z jedną znajomą, a innego kontaktu nie miałam. No więc szukam ją na tym fb i 

co widzę? Na zdjęciu profilowym jest jej dziecko... 

Ja rozumiem, że niektórzy chcą się pochwalić i pokazać światu swoje dziecko ale czy według was nie jest to przesada żeby dawać to na główne foto?

Co taka matka sugeruje, że zamieniła się w dwuletnie dziecko? Że to teraz profil jej dziecka? 

Czy może zatraciła całkowicie swoją osobowość i teraz nie ma już jej..? 

Co o tym myślicie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Musica
Przed chwilą, Gość normalmatka napisał:

Ostatnio po długiej przerwie weszłam na fb. Musiałam skontaktować się z jedną znajomą, a innego kontaktu nie miałam. No więc szukam ją na tym fb i 

co widzę? Na zdjęciu profilowym jest jej dziecko... 

Ja rozumiem, że niektórzy chcą się pochwalić i pokazać światu swoje dziecko ale czy według was nie jest to przesada żeby dawać to na główne foto?

Co taka matka sugeruje, że zamieniła się w dwuletnie dziecko? Że to teraz profil jej dziecka? 

Czy może zatraciła całkowicie swoją osobowość i teraz nie ma już jej..? 

Co o tym myślicie? 

Raczej nie oceniam ludzi zaraz  tak negatywnie. Widząc coś takiego na Facebooku pewnie pomyslalabym ze jest bardzo szczęśliwa z powodu posiadania dziecka, jest dla niej najważniejsze wiec ma jego zdjęcie na profilowym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Myślę, że to nic nie znaczy, dała bo chciała a dzieci są naszą dumą.Uważam,że to głupie doszukiwanie się czegokolwiek w tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przed chwilą, Gość Gość napisał:

Myślę, że to nic nie znaczy, dała bo chciała a dzieci są naszą dumą.Uważam,że to głupie doszukiwanie się czegokolwiek w tym.

Ok, ale kobieta po urodzeniu dziecka chyba nie przestaje istnieć jako osoba, prawda? A tak to wygląda jak na profilowym widzi się tylko zdjęcia dzieci, wejdziesz na profil takiej osoby i widzisz 200 zdjęć dziecka a zdj tej kobiety zanim znjdziesz to wieki mijają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4 minuty temu, Gość normalmatka napisał:

Ostatnio po długiej przerwie weszłam na fb. Musiałam skontaktować się z jedną znajomą, a innego kontaktu nie miałam. No więc szukam ją na tym fb i 

co widzę? Na zdjęciu profilowym jest jej dziecko... 

Ja rozumiem, że niektórzy chcą się pochwalić i pokazać światu swoje dziecko ale czy według was nie jest to przesada żeby dawać to na główne foto?

Co taka matka sugeruje, że zamieniła się w dwuletnie dziecko? Że to teraz profil jej dziecka? 

Czy może zatraciła całkowicie swoją osobowość i teraz nie ma już jej..? 

Co o tym myślicie? 

A nie spotkałaś jeszcze takich, które nagle po porodzie z Anki czy Danki zmieniają się w "mamunię Brajanka"? To na forach głównie zauważalne, choć teraz może mniej, bo fora wyparł w dużej mierze właśnie fejs. Ale na co dzień ten syndrom się też objawia, np. w mówieniu o sobie w 3 osobie, w stylu "mamusia zrobi". Te zdjęcia to tylko inna odsłona tego samego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10 minut temu, Gość gość napisał:

Ok, ale kobieta po urodzeniu dziecka chyba nie przestaje istnieć jako osoba, prawda? A tak to wygląda jak na profilowym widzi się tylko zdjęcia dzieci, wejdziesz na profil takiej osoby i widzisz 200 zdjęć dziecka a zdj tej kobiety zanim znjdziesz to wieki mijają

Polecam dodatek do chrome "unbaby me" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normalmatka
1 minutę temu, Gość gość napisał:

Polecam dodatek do chrome "unbaby me" 😉

Ok, dzięki za radę 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
41 minut temu, Gość normalmatka napisał:

Ostatnio po długiej przerwie weszłam na fb. Musiałam skontaktować się z jedną znajomą, a innego kontaktu nie miałam. No więc szukam ją na tym fb i 

co widzę? Na zdjęciu profilowym jest jej dziecko... 

Ja rozumiem, że niektórzy chcą się pochwalić i pokazać światu swoje dziecko ale czy według was nie jest to przesada żeby dawać to na główne foto?

Co taka matka sugeruje, że zamieniła się w dwuletnie dziecko? Że to teraz profil jej dziecka? 

Czy może zatraciła całkowicie swoją osobowość i teraz nie ma już jej..? 

Co o tym myślicie? 

Jest to rodzaj transu i nic nie poradzisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normalmatka
8 minut temu, Gość Gosc napisał:

Jest to rodzaj transu i nic nie poradzisz

Tylko czemu niektóre matki wpadają w ten trans, a inne pozostają normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Tojest dobre pytanie dlaczego niektórzy są normalni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a najlepsze to ze ktoras mama ma zdjecie profilowe bobasa, ktory teraz jest juz nastolatkiem i pewnie ma swoj wlasny profil.Co za obciach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ale masz rozkminy, a jak ktoś wystawi zdjecie palmy, to znaczy,że palma mu odbiła czy , ze mieszka pod palmą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Pomijając, że masz problem z dupy to raczej niczego to nie znaczy. Ludzi wstawiają zdjęcia, na które przyjemnie im się patrzy, czy to ich kot, dziecko, ładne selfie czy marchewka. Jak ktoś ma swojego Reksia na profilowym to dorabiasz ideologię, że się w psa zamienia i nie ma swojego życia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cooo

Zgadzam się, wielu l;udzi ma zdjęcie psa, co nie znaczy, ze sie za psa uwazają. Ja akurat w ogole nie daje zdjec dziecka z zasady ( ma 3 lata) bo dla mnie to naruszenie prywatnosci. Dorosnie, to samo da, albo nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja w ogóle nie mam zdjęcia, czyli nie istnieje czy leb mi urwało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Ja mam w fb koleżanki jeszcze ze szkół podstawowych i niektóre z nich tak spamowały zdjęciami dzieci, że musiałam zablokować ich posty, bo całą stronę miałam zaśmieconą bombelkami. Z jednej strony rozumiem je, bo się cieszą i chcą się dziećmi chwalić, a z drugiej strony nie pochwalam wrzucania zdjęć dzieci do sieci, a szczególnie tak intymnych zdjęć.

Wyobraźcie sobie, że np, kończycie te 12 lat, zakładacie facebooka, a tam jest już wrzucona cała historia waszego życia, jakieś zdjęcia na których leżycie w błocie w pieluszce, albo płaczecie bo mama nie chce wam dać kinderka - masakra. Szczerze współczuję tym dzieciom, które są teraz nieświadome, że ich matki obdzierają je z prywatności i część z tych zdjęć i filmików już zawsze pozostanie w internecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Co innego jest wrzucić np. jedno lub dwa zdjęcia rodzinne z wycieczki, a co innego spamować zdjęciami typu "pierwszy ząbek", "a teraz kąpiemy się" i za każdym razem ta słodka gęba ubrudzonego niemowlaka. Tak rozumiem, dzieci są słodkie, ale to są też ludzie, którzy kiedyś dorosną i będą się wstydzić przez te zdjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chwedyk

Zazwyczaj najbardziej spamują te co mają najbrzydsze dzieci. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Wiele kobiet tak robi, ale nigdy nie zastanawiałam się dlaczego. Ja nie robię, ale ja w ogóle nie wrzucam do sieci zdjęć dzieci, swoich zresztą też nie. Mam jedno, właśnie profilowe na FB i jestem na nim ja, ale nie widać dobrze mojej twarzy. Zdjęcie dzieci mam natomiast ustawione jako tapetę w telefonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alicja

moim zdaniem to jeden z klasycznych objawów odpieluszkowego zapalenia mózgu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Gdy moja mama po raz pierwszy w życiu dobrała się do portali społecznościowych nawrzucała pełno moich i siostry zdjęć z dzieciństwa. Poskanowała zdjęcia ze starych albumów i po prostu wrzucała WSZYSTKO. Wrzuciła też moje i siostry zdjęcia ze studiów, z chłopakami byłymi i obecnymi, ze ślubów.. no i zdjęcia wnucząt. Jeszcze profil był ustawiony jako publiczny, więc każdy mógł sobie te zdjęcia oglądać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justynarr

Nie oceniam tak od razu, troche mnie dziwia takei wlasnie zdjecia, ale co kto lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Nic nie myślę. A ty nie masz innych problemów jak doszukiwanie się zatracenia samej siebie, bo baba wstawiła zdjęcie swojego dziecka w profil?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Pieluszkowe zapalenie mózgu 😂💁‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×