Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zrozpaczona

Próchnica - już nie daję rady

Polecane posty

Gość zrozpaczona

Nie wiem co mam poradzić z rozprzestrzeniającą się próchnicą u mnie. Regularnie chodzę do dentysty,  większość zębów w mordzie mam zaplombowane, byłam na skalingu, lakierowaniu,  robię wszystko żeby to paskudztwo się nie szerzyło i rozkładam ręce jak moja dentystka. Ostatnio przez 4 miesiące leczenia wydałam dobre ponad 1000 zł na same plomby i dzisiaj widzę, że te zęby, które były wyleczone 2 miesiące temu JUŻ OBOK jest czarny ślad i będzie robił mi się ubytek. I co mam wydać kolejne kilkaset złotych na kolejne plomby...? ze zdrowych zębów już praktycznie nic mi nie zostało. A już na pewno tych z przodu. Ryczeć mi się chce, że mając 24 lata przed 30 prawdopodobnie będę nosić sztuczną szczękę, bo jak tak dalej pójdzie prędzej każę je wyrwać niż wpiep*zać tyle pieniędzy dla chwilowego efektu. Nie jem żadnych słodyczy, ani słodzonych napojów, po kwaśnych rzeczach wstrzymuję się godzinę od mycia żeby nie zetrzeć szkliwa, nitkuję, stosuję płukanki, myję normalnie zęby po 2 razy dziennie dokładnie 2 minuty, wszystko powinno być jak należy, a po prostu się rozpadam. Ktoś ma jakieś rady? Jak się tego pozbyć, jakieś inne sposoby? A może lepiej będzie je po prostu olać i uzbierać  pieniądze na jakąś protezę?:/ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kup Elmex płyn i pastę z aminofluorkiem oraz irygator. Myj zęby częściej.   Może je źle szczotkujesz? technika też jest ważna. Podpatrz na necie. Warto zaopatrzyć się w elektryczną szczoteczkę. Może szkopuł tkwi w tym, co jesz? Nie zapominaj  też o umyciu języka! Zapytaj dentysty, co możesz jeszcze zrobić, bo nigdy nie jest za późno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×