Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Lakaska

Ślub- narzeczony za granicą

Polecane posty

Gość Lakaska

Hej wszystkim;)

Mam pytanko, planujemy z narzeczonym wziąść ślub. Niestety nasza sytuacja wygląda tak, że on pracuje za granicą w Norwegii, do Polski przyjeżdża  mniej więcej  co 4-6tyg na ok.2tyg urlopy. Ja ze względu na pracę jestem cały czas w Polsce. Słyszałam że jakiś czas temu coś się pozmieniało jeśli jest się za granicą dłuższy czas a chce sie wziąść ślub kościelny w Polsce to trzeba załatwiać jakieś zaświadczenie z zagranicznej parafii? I jesli tak to ma być parafia Norweska  czy najbliższa Polska? Oraz ile szybciej przed planowaną datą ślubu trzeba ruszać z papierologią?

Jak w takim przypadku wygląda cała procedura związana ze ślubem? Jeśli ktoś miał podobną sytuację to proszę o odpowiedzi, niestety nie znalazłam w necie żadnych konkretnych wiadomości  🙂

Z góry dziękuję   🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscioowa

Idź do kosciola, w których chcesz brac ślub i tam pytaj. Każda diecezja ma swoje własne reguly, kazdy proboszcz moze się uprzeć na jakiś inny dokument- u mnie było tak, że musiało być zaświadczenie z kurii od biskupa itp. a moja kumpela potrzebowała tylko zaświadczenia z rodzinnej, polskiej parafii przyszłego męża, wiec informuj się u źródła.

 

Co do czasu- w kościele są zapowiedzi itp. i tych terminów musisz się trzymać. Jesli to "oblegany" kościoł, gdzie śluby są praktycznie w każdą sobotę, raczej oczywiste, że termin warto klepnąć wcześniej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×