Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gosc

Nic nie przytyć w ciąży? Czy to możliwe?

Polecane posty

Gość Gosc

Czy są tutaj panie które nic nie przytyly w ciąży albo tak do 3 kg? Jak się odżywialyscie? Byłyście aktywne fizycznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doradca podatkowy

Przecież nie jest to możliwe - waży dziecko, wody, łożysko, dodatkowa krew i woda w organizmie. Ktoś, kto "przytyłby" 3kg, w rzeczywistości musiałby dużo schudnąć.

Sylwestka to nie tylko kilogramy, to również PROPORCJE i stosunek tkanki tłuszczowej do masy mięśniowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ja od pocztku ciazy schudlam 7 kg, nie przytyłam jeszcze nic waga raczą nadal powoli spada, jestem w 19 tc 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
26 minut temu, Gość Gosc napisał:

Czy są tutaj panie które nic nie przytyly w ciąży albo tak do 3 kg? Jak się odżywialyscie? Byłyście aktywne fizycznie?

Jak przybierzesz w ciąży 10 kg to będzie oznaczało, że nie przytyłaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Znałam kobietę, która miała dużą nadwagę.  Lekarz zalecił jej dietę i w sumie w ciąży nawet schudła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Moja mama przytyła 4 kg. Brat ważył 3100g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fyfyfyfyf

Moja bratowa skonczyla ciaze z wynikiem -2kg (bilans na dzien przed cesarka). Okazalo sie ze ma cukrzyce ciazowa i musiala trzymac diete przez cala ciaze. Nie mam pojecia ile wazyla przed ciaza ale tak na moje oko to rozm.44

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhhhh

to byloby niezdrowe.

powinno sie prawidlowo przybrac od 7 do 12 kg. zalzy od wzrostu i wagi poczatkowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhhhh
1 minutę temu, Gość fyfyfyfyf napisał:

Moja bratowa skonczyla ciaze z wynikiem -2kg (bilans na dzien przed cesarka). Okazalo sie ze ma cukrzyce ciazowa i musiala trzymac diete przez cala ciaze. Nie mam pojecia ile wazyla przed ciaza ale tak na moje oko to rozm.44

ale wielka, ja mam 38/40 i czuje sie gruba (nie jestem w ciazy, urodizlam 9 lat temu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efka

Przy znacznej otyłości powinno się utrzymać wagę sprzed ciąży. Generalnie im mniej się waży wyjściowo tym więcej można i powinno się przybrać. Tylko to nie jest tycie, tylko dziecko, więcej krwi, zatrzymanie wody itd. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ****

Oczywiście,  że możliwe jest nie przytycie w ciąży. Ja po porodzie I pierwszym I drugim miałam - 10 kg. Bo w ciąży waga stała w miejscu. (Dla mnie bomba, z 72 kg kiedy zaszlam w ciaze zjechalam na 62 pare dni po porodzie) Wszystko Okey, dzieciaki po 3,5kg , lekarz prowadzacy ciaze powiedzial, że taki mój urok. Maz smial sie , ze dieta cud. Jadlam co chcialam, ruch umiarkowany, pracowalam do samego konca. Jeslu mialam ochote na fast fooda czy cole to sobie nie odmawialam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paprotka

Jeśli masz z czego chudnąć i nie będziesz jeść więcej niż przed ciążą to tak, bardzo możliwe, że nie przytyjesz. Bo dziecko zwiększa zapotrzebowanie kaloryczne więc jak nie będziesz jadła więcej niż wcześniej to te kalorie z twoich "rezerw" się będą pobierać ;) wiadomo, jednocześnie będzie więcej wody w organizmie, wody płodowe, waga dziecka, większe piersi, więc bilans +/- może różnie wypaść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cukrzyca

Ja jestem w 23 tygodniu. Przytylam 2 kg 🤔 mam cukrzyce ciążowa i nic nie jem, nawet chleba. Moja dieta to warzywa, owoce i drób. No i odrobina nabiału w kawie i do owoców 🤦 dietetyk stwierdził że przybieram na wadze, ale tracę tkankę tłuszczową przez tą dietę i stąd tak niski przyrost wagi w ogólnym rozrachunku. Jak przygniote jeszcze ze 4 kilo to już max będzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jakaka

Ja nic nie przytyłam . Zaszłam w ciążę ważyłam 73 kg . Cała ciążę chudlam i finalnie przy porodzie ważyłam 73 . Ale cóż to za plus skoro cały czas ważę 73 a w porównaniu tej samej wagi z tamtą taka sama wyglądam jak spaslak. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paprotka

Jakaka - może przez czas ciąży mięśni ci ubyło na rzecz tkanki tłuszczowej i mimo tej samej wagi wyglądasz gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×