Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MamaAgatki

Czy w szpitalu jak wyrażę zgodę na leczenie dziecka to mogę później nie wyrazić zgody na konkretne zabiegi medyczne?

Polecane posty

Gość MamaAgatki

Czy któraś z Was leżała z dzieckiem w szpitalu i po podpisaniu zgody na leczenie później w trakcie pobytu nie wyraziła zgody na jakieś zabiegi,albo np podanie leku w jakiejś formie? Czy jak już się wyrazi zgodę to „nie ma się zdania”? Chodzi oczywiście o leżenie z dzieckiem w szpitalu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Ja np nie wyraziłam zgody na znieczulenie w trakcie cesarki mimo że wyraziłam zgodę na samą cesarkę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośc

To po uj podpisywac zgode na leczenie jak potem chcesz nie podpisywac zgody na leczenie? Jestes nie normalna? Myslisz ze beda do ciebie latac z kazda tabletka zebys podpisala im ze wyrazasz zgode na jej podanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaAgatki

Nie mówię,ze maja latać z każda tabletka,ale jeśli np. dziecko ma założony wenflon to dlaczego antybiotyk dostaje domięśniowo, a leki na zbicie gorączki doodbytniczo?Nie można podać tego dożylnie, skoro już jest wenflon? To tylko przykłady,bo są jeszcze inne sytuacje, bardziej „duże”.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 minutę temu, Gość MamaAgatki napisał:

Nie mówię,ze maja latać z każda tabletka,ale jeśli np. dziecko ma założony wenflon to dlaczego antybiotyk dostaje domięśniowo, a leki na zbicie gorączki doodbytniczo?Nie można podać tego dożylnie, skoro już jest wenflon? To tylko przykłady,bo są jeszcze inne sytuacje, bardziej „duże”.

Widocznie nie można. Jesteś lekarzem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaAgatki

To nie jest odpowiedz na moje pytanie. Może ktoś się wypowie normalny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosciowka

np. bo niektore leki sa podawane dozylnir, a niektore domiesniowo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
5 minut temu, Gość MamaAgatki napisał:

Nie mówię,ze maja latać z każda tabletka,ale jeśli np. dziecko ma założony wenflon to dlaczego antybiotyk dostaje domięśniowo, a leki na zbicie gorączki doodbytniczo?Nie można podać tego dożylnie, skoro już jest wenflon? To tylko przykłady,bo są jeszcze inne sytuacje, bardziej „duże”.

"Zastrzyk dożylny, in. iniekcja dożylna (łac. iniectio intravenosa) – rodzaj zastrzyku polegający na wprowadzeniu do żyły igły strzykawki w celu podania roztworu (najczęściej leku) do krwiobiegu lub pobrania krwi. Dożylnie podanie leku wywołuje jego najszybsze działanie. Dożylnie wstrzykuje się wyłącznie izoosmotyczne roztwory wodne. Ze względu na niebezpieczeństwo powstawania zatorów, nie należy podawać tą drogą zawiesin i roztworów olejowych"

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaAgatki
2 minuty temu, Gość gosciowka napisał:

np. bo niektore leki sa podawane dozylnir, a niektore domiesniowo...

A jak te leki które dostaje dziecko maja odpowiednik właśnie inny niż zastrzyki i czopki to dlaczego nie są podawane doustnie/dożylnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Lekarz ma obowiązek poinformować rodzica  jak dziecko będzie leczone, czym i dlaczego. Jeżeli nie chcesz podać syropu to masz prawo poprosić o jakiś inny środek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaAgatki
4 minuty temu, Gość gość napisał:

"Zastrzyk dożylny, in. iniekcja dożylna (łac. iniectio intravenosa) – rodzaj zastrzyku polegający na wprowadzeniu do żyły igły strzykawki w celu podania roztworu (najczęściej leku) do krwiobiegu lub pobrania krwi. Dożylnie podanie leku wywołuje jego najszybsze działanie. Dożylnie wstrzykuje się wyłącznie izoosmotyczne roztwory wodne. Ze względu na niebezpieczeństwo powstawania zatorów, nie należy podawać tą drogą zawiesin i roztworów olejowych"

 

Dożylnie - no właśnie najszybciej,a córka ma wenflon i dostaje tylko kroplówki dożylnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaAgatki
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

Lekarz ma obowiązek poinformować rodzica  jak dziecko będzie leczone, czym i dlaczego. Jeżeli nie chcesz podać syropu to masz prawo poprosić o jakiś inny środek 

Właśnie mi chodzi żeby to był np syrop/ zawiesina, no albo dożylnie zamiast zastrzyków, czy czopków żeby dziecka nie męczyć dodatkowo. Jak spytałam pielęgniarkę,czy można podać małej syrop zamiast czopka to usłyszałam tylko „nie można”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 minuty temu, Gość MamaAgatki napisał:

Właśnie mi chodzi żeby to był np syrop/ zawiesina, no albo dożylnie zamiast zastrzyków, czy czopków żeby dziecka nie męczyć dodatkowo. Jak spytałam pielęgniarkę,czy można podać małej syrop zamiast czopka to usłyszałam tylko „nie można”

Poproś o podanie dozylnie, raczej nie podają syropow w szpitalu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaAgatki

Prosiłam już tez, ale właśnie usłyszałam, że zgoda na leczenie była podpisana podczas przyjmowania dziecka na oddział, no i ze nie mam nic do powiedzenia. Godzinę temu, przyszła pielęgniarka na sale do nas i kazała mi córkę położyć do łóżka,  bo ma iść spac, a ja jej czytałam książeczkę mając ją na kolanach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaAgatki

Prosiłam już tez, ale właśnie usłyszałam, że zgoda na leczenie była podpisana podczas przyjmowania dziecka na oddział, no i ze nie mam nic do powiedzenia. Godzinę temu, przyszła pielęgniarka na sale do nas i kazała mi córkę położyć do łóżka,  bo ma iść spac, a ja jej czytałam książeczkę mając ją na kolanach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
39 minut temu, Gość MamaAgatki napisał:

Dożylnie - no właśnie najszybciej,a córka ma wenflon i dostaje tylko kroplówki dożylnie.

bo widocznie innych zapisanych jej leków się tą drogą podać nie da, proste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poranna

Byłam kiedyś z córką w szpitalu. Mieliśmy na sali matkę z dzieckiem, która zachowywała się jak autorka. Ona czopka nie zaaplikuje, syropu nie poda. Pielęgniarki tłumaczył, że nie każdy lek można podać dożylnie. A ona swoje. Po 3 dniach jej wiecznego narzekania i niepodawania leków dziecko zostało wypisane ponieważ matka nie współpracowała. 

Autorko czego Ty nie rozumiesz? Nie każdy lek jest w formie, która można podać dożylnie. Np przeciwwymiotnie, małemu dziecku nie podadzą Metoclopramidu tylko Diphergan, którego nie podaje się dożylnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaAgatki

Ale te leki są w innej formie. Dostaje zinacef w zastrzykach,a mogłaby dostawać zinnat w zawiesinie, tak samo czopki z ibuprofenem i paracetamolem. A jest szeroka gama leków doustnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Na chwilę

Będąc z dzieckiem w szpitalu masz się dostosować. Lekarze wiedzą lepiej jakie leczenie podjąć. Straszna tragedia, bo pielęgniarka kazała Ci dziecko do łóżka położyć jak była na to pora. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość godc
3 minuty temu, Gość MamaAgatki napisał:

Ale te leki są w innej formie. Dostaje zinacef w zastrzykach,a mogłaby dostawać zinnat w zawiesinie, tak samo czopki z ibuprofenem i paracetamolem. A jest szeroka gama leków doustnych.

dobra zamknij pysk 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
16 minut temu, Gość Na chwilę napisał:

Będąc z dzieckiem w szpitalu masz się dostosować. Lekarze wiedzą lepiej jakie leczenie podjąć. Straszna tragedia, bo pielęgniarka kazała Ci dziecko do łóżka położyć jak była na to pora. 

Lekarz i pielęgniarki są dla ludzi A nie odwrotnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Na chwilę
3 minuty temu, Gość Gość napisał:

Lekarz i pielęgniarki są dla ludzi A nie odwrotnie. 

Ale będąc w szpitalu zgadzasz się na kompleksowe leczenie i stosujesz się do regulaminu oddziału. A jak Ci nie pasuje to zawsze dziecko możesz wypisać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
18 minut temu, Gość Gość napisał:

Lekarz i pielęgniarki są dla ludzi A nie odwrotnie. 

Są po to żeby leczyć ludzi, a nie spełniać ich zachcianki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lol
37 minut temu, Gość MamaAgatki napisał:

Ale te leki są w innej formie. Dostaje zinacef w zastrzykach,a mogłaby dostawać zinnat w zawiesinie, tak samo czopki z ibuprofenem i paracetamolem. A jest szeroka gama leków doustnych.

Bo w tej formie są bardziej skuteczne. Uwierz, lekarze ani pielęgniarki tez woleliby podawać do wenflonu, a nie walczyć nie dość, ze z wystraszonym dzieckiem to jeszcze ze stuknięta matką. Kazdy lekarz ma tendencje do tego, żeby wybrać opcję jak najmniej upierdliwą dla pacjenta, ale czasem się nie da, jeżeli ta upierdliwa jest bardziej skuteczna. Jak Ci nie odpowiada leczenie to zabieraj dzieciaka i lecz go sama albo u Zięby witaminą C. Nie trzeba być lekarzem ani się uczyć farmakokinetyki, żeby wiedzieć czemu jeden lek w syropie a inny w tabletce. Jeden się lepiej wchłania w błonach śluzowych, inny w drogach oddechowych, inny w żołądku, jelitach a inny mówiąc pospolicie po prostu w dupie. Nie utrudniaj ludziom pracy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lol

A odpowiadając na twoje pytanie. Możesz odmówić pojedynczych zabiegów, tylko ze zzaburzasz wtedy diagnostykę i leczenie twojego dziecka, a do karty wpisują ze matka i dziecko nie współpracują. Jak dziecku się coś stanie to lekarz może spać spokojnie, a Ty będziesz się pocić z nerwów ze zaszkodziłas dziecku swoją głupota. Warto? Jak niunia zaboli rączka przy zastrzyku naprawdę nic mu nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×