Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Jak na prawdę wygląda brzuch po ciąży?

Polecane posty

Gość Gość

Jestem w 9 miesiącu i przez całą ciążę nasłuchałam się  że kobieta po ciąży to chodzi zaniedbana itp że figura już nigdy nie będzie taka jak przed ciąża bo ciąża niszczy kobiete🤦‍♀️ nie dziwie sie że ludzie tak myślą skoro matki często same usprawiedliwiają swoje zaniedbanie ciążą ,,wyglądam tak bo urodzilam dziecko czego oczekujesz" ale moim zdaniem tak nie musi byc i ja nie zamierzam się zaniedbać szczególnie że mam to szczęścia że figure mam nadal taką jak przed ciazą jesli chodzi o np nogi nie przybrałam nigdzie właściwie zmieniło sie tylko to ze wiadomo mam brzuszek i to i tak mały dlatego zastanawia mnie jak tak na prawdę wygląda brzuch po ciąży? Czy po urodzeniu pierwszego dziecka można mieć brzuch w miarę jak przed ciążą? Chodzi mi o to czy może być znów płaski a skóra nie zwisła i naciągnięta. Jak długo trwało u was obkurczanie macicy żeby brzuszek nie wystawał? Czy skóra bardzo różni się po ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Wszystko zależy od Twoich predyspozycji. Można sobie dopomóc dbając o siebie itp, ale z drugiej strony możesz sie smarować olejkami 100 razy dziennie, a skóra i tak zwiotczeje, jeśli masz do tego skłonność 🙂 Ja urodziłam 3 dzieci, w tym roku skończę 30 lat. Oczywiście jest różnica w jakości skóry,  mam jakby maleńką fałdkę po ostatnim cc 8 miesięcy temu, ale uważam, że to nie wygląda jakoś tragicznie, ot widać, że byłam  w ciąży:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama

Po ciąży brzuch miałam właściwie jak przed ciążą jedyna różnicą była blizna po cesarce i linea negra która bardzo długo nie chciała mi zblednąć ale miesiąc i brzuch a nawet skóra były w stanie niemalże jak sprzed ciąży a bardzo mi na tym zależało jestem kobietą i chce być atrakcyjna nawet kiedy urodziłam dziecko. To dla mnie żadne usprawiedliwienie żeby nie dbać np o figurę bo urodziło sie dziecko i wszystko zwalą na ciążę tak na prawdę jakby chciały to mogłyby wyglądać tak jak przed ciąża.  Wiadomo  każda kobieta inna u jednej powrót do formy będzie  ciężki i długi inna nie będzie musiała robić nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyna

Ja byłam w ciąży 2 razy. Raz rodzilam sn a drugi przez cc. Mój brzuch wygląda normalnie. Jest troszkę grubszy bo mam plus 4 kg od czasów sprzed ciąż ale ogólnie jest wciąż w miarę płaski. Zero rozstępów. Ale nie można mieć wszystkiego. Cycki wyglądają tragicznie... Zrobiły się obwisle i małe. Dobrze ze są staniki z push upem to idzie to zamaskowac 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gufuff

U mnie została oponka i niestety duże rozstępy. Mój brzuch to mój największy problem. Kg nie zostały ale brzuch jest brzydki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Moj brzuch jest taki sam jak przed. Tzn kaloryfera nie mialam i nadal nie mam. Skora normalna, nie rozciagnieta, nie mam rozstępów, nic nie wisi. Mam troche tłuszczu ale to nie wina ciaz tylko kanapek:) gdybym schudla to by wygladal super. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iubire

Dwie ciąże z dwuletnim odstępem czasu, brzuch mam ładny. Po kazdej ciąży szybko ciało wróciło do równowagi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Można spokojnie reszta to lenistwo

wiecej pracy czeka jak rozejdzie się mięsień prosty na brzuchu  

trzeba się zabrać za to w miarę możliwości jak najszybciej po porodzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hey

Zależy wiele od predyspozycji ja nie mam rozstępów choć od 5miesiaca lezalam, z tym że używałam balsamow przed po w trakcie ciąży, zresztą cały czas u mnie musi balsam być bo mam sucha skórę. Natomiast pomimo tego że jakaś leniwa nie byłam bo i jeżdżę rowerem i uprawiam turystykę górska, tak mięśnie brzucha się rozeszły. Brzuch miałam ogromny - duże dziecko, dużo wód a jestem mikrej postury 160,47kg przed ciąża. Rozstęp mięśni prostych brzucha, część skorygowalam ćwiczeniami, lecz miałam cesarke i trzeba było nieco dłużej poczekać, cześć została i lekarz orzekł że to się kwalifikuje tylko do wszycia siatki. Na zabieg się nie zdecydowałam. Brzuch noe wygląda jakoś strasznie, lecz nie jest to taki brzuch jak przed ciąża. Teraz ważę 53kg. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×