Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Julka

Zajęcie komornicze

Polecane posty

Gość Julka

Witam.  Wiem że nie powinnam w tym dziale ale zależy mi aby szybko pozyskać informacje. 

Chodzi o to że komornik zajął moje konto bankowe, dług do spłaty to 1400 zł.  Jutro będę miała przelew na to konto na kwotę 2 tyś zł... I moje pytanie, czy będę mogła od razu wybrać te pozostałe 600 zł,  czy komornik zabierze mi całość pieniędzy i te 600 zł zwrócić po czasie? 

Kompletnie się na tym nie znam. Z góry dziękuję za odpowiedzi. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Twoje konto zostanie zablokowane, nie będziesz mogła z niego korzystać do czasu wyjaśnienia sprawy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julka

Dziękuję. Ile czasu może potrwać takie wyjaśnienie sprawy i kiedy będę mogła korzystać z mojego konta ? 

Myślałam że komornik potraci sobie te 1400 zł od razu A ja będę już czysta i będę mogła normalnie korzystać z konta... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zwisający

Co wy p i e r d o l i c i e eksperci, wszystko powyżej kowoty wolnej od zajęcia komornik może zabrać. Obecnie to jakieś 1600PLN (tego nie może ruszyć) w twoim przypadku może zabrać tylko 400PLN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Kolejny głupio-mundry. Kwota wolna od zajęcia to ok 500 zł, w zależności od okoliczności. I dotyczy to wynagrodzenia za pracę.

A Julka niech weźmie kolejną pożyczkę-za-darmo 🤣, to komornik zostanie z nią na dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zwisający
9 minut temu, Gość Gość napisał:

Kolejny głupio-mundry. Kwota wolna od zajęcia to ok 500 zł, w zależności od okoliczności. I dotyczy to wynagrodzenia za pracę.

A Julka niech weźmie kolejną pożyczkę-za-darmo 🤣, to komornik zostanie z nią na dłużej.

Nie powinienem tego komentować, bzdury piszesz i nawet sobie z tego sprawy nie zdajesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 godziny temu, Gość Julka napisał:

Witam.  Wiem że nie powinnam w tym dziale ale zależy mi aby szybko pozyskać informacje. 

Chodzi o to że komornik zajął moje konto bankowe, dług do spłaty to 1400 zł.  Jutro będę miała przelew na to konto na kwotę 2 tyś zł... I moje pytanie, czy będę mogła od razu wybrać te pozostałe 600 zł,  czy komornik zabierze mi całość pieniędzy i te 600 zł zwrócić po czasie? 

Kompletnie się na tym nie znam. Z góry dziękuję za odpowiedzi. 

 

Zabierze ci tylko 1400zł. Chyba że się dogadasz z komornikiem żeby ci to na raty rozbił.. Da się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość parart

administrator systemu bankowego powinien wprowadzić blokadę na obciążenia rachunku do wysokości kwoty z postanowienia o zajęciu, natomiast system ogranicza lub całkowicie wyłącza niektóre kody uznań spod blokady jako odpowiedników art. kodeksu cywilnego i innych unormowań specjalnych jeśli są, środki wolne od zajęcia są w pełni dostępne 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julka

Julka (czyli ja) chciała pomóc bliskiej osobie w potrzebie i bardzo źle na tym wyszła, stąd ma tego komornika. Zostało ostatnie 1400 zł spłaty, a splacilam już ponad 12 tyś. Ale nie o tym wątek. 

Tzn że jeśli przyjdzie mi przelew na te 2 tyś to nie będzie żadnej całkowitej blokady środków na koncie? On nawet może sobie wziąć od razu te 1400 zł i będę miała jego z głowy, tylko żebym mogła wybrać resztę i móc już normalnie korzystać z konta 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pasi-konik

Postaw mu kawe i zaproponuj splate moze pojdzie na to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

*kpc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×