Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gosc

Czy jesteście za przywróceniem kary śmierci?

Polecane posty

Gość Gość

Nie. Zabijanie to zabijanie. Wg mnie kara śmierci jest kolejnym morderstwem,które ktoś popełnia za pozwoleniem innym. Ten pierwszy po prostu nie pytał o zgode

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nie jestem za karą śmierci głównie dlatego,że zdarzają się pomyłki w wyrokach sądowych( przykład Tomasza Komendy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eee

A ja chyba jestem. Jeżeli ktoś pozbawił kogoś życia (nie mówię o samoobronie tylko o takim czystym zabójstwie) to zasługuje na to samo. Uważam ze kary oko za oko ząb za ząb są bardzo ok. Tak samo jak facet zgwałci kobietę. Uciąć ch• j a i po sprawie. Jeszcze solą posypać:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
5 minut temu, Gość Eee napisał:

A ja chyba jestem. Jeżeli ktoś pozbawił kogoś życia (nie mówię o samoobronie tylko o takim czystym zabójstwie) to zasługuje na to samo. Uważam ze kary oko za oko ząb za ząb są bardzo ok. Tak samo jak facet zgwałci kobietę. Uciąć ch• j a i po sprawie. Jeszcze solą posypać:))

a jesli posądza niewlasciwa osobe? kto w ogole mial by wykonywac kare i brac na siebie zycie obcej osoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tygrys po przejsciach

nie jestem do końca przekonana, ale rozumiem argumenty za prawicy i są to argumenty pozbawione emocji, to najważniejsze

wyguglujcie sobie co o tym mówił Stanisław Michalkiewicz, super przeanalizował temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eq2weqwe

Ja jestem absolutnie przeciwna. to jest relikt dawnych, załosnych , minionych czasów. 

i mam takie poglądy, ze kare smierci najb.  popieraja jednostki sfrustrowane, którym z zyciu nie poszło. Widac to tez w sondazach, w krajach ubogich jest wysoki odsetek poparcia dla tej kary, w bogatych- wręcz odwrotnie. u nas w kraju czesto popiera to tzw skrajna prawica, czyli ci dresiarze, nienawidzacy wszystkiego wokoł. Najczęsciej to frustraci z małymi siurkami, mieszkajacy z mamą, bez pracy albo słabo zarabiający. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 minuty temu, Gość eq2weqwe napisał:

Ja jestem absolutnie przeciwna. to jest relikt dawnych, załosnych , minionych czasów. 

i mam takie poglądy, ze kare smierci najb.  popieraja jednostki sfrustrowane, którym z zyciu nie poszło. Widac to tez w sondazach, w krajach ubogich jest wysoki odsetek poparcia dla tej kary, w bogatych- wręcz odwrotnie. u nas w kraju czesto popiera to tzw skrajna prawica, czyli ci dresiarze, nienawidzacy wszystkiego wokoł. Najczęsciej to frustraci z małymi siurkami, mieszkajacy z mamą, bez pracy albo słabo zarabiający. 

Dokładnie takie samo odnoszę wrażenie. Za kara śmierci są najbardziej nieszczęśliwi ludzie, którzy wylali by na kogos własną skumulowana agresję. W ogole jest pewniej typ ludzi, którzy mimo że najmniej mają do gadania to najgłośniej karaja, zwalniają, zabierają innym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata

Z jednej strony jest wielu na prawdę okrutnych morderców którzy zrobili to nie raz z pełną premedytacją, mordowali dzieci,kobiety po czym dobrowolnie się przyznawali do wszystkiego i jeszcze byli z siebie dumni mówiąc że zrobiliby to ponownie- takie osoby powinny odpowiedzieć za to karą najwyższą. Z drugiej strony jak już ktoś pisał zdarzają się pomyłki ludzie niewinni siedzą w więzieniu. No niewątpliwie ciężko temat, interesuje się dość kryminalnymi sprawami z całego świata często oglądam różne filmy, filmiki i dokumenty o różnych sprawach i czasem po prostu aż brak mi słów na okrutność niektórych sprawców wtedy właśnie myślę że nie zasługują na to żeby żyć nawet do końca w więzieniu ale czy kara śmierci powinna wrócić? Sama nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jestem przeciwna. Za dużo błędów w historii, gdzie skazywani byli niewinni. A wykonania tej kary odwrócić się już nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eq2weqwe
3 minuty temu, Gość Agata napisał:

Z jednej strony jest wielu na prawdę okrutnych morderców którzy zrobili to nie raz z pełną premedytacją, mordowali dzieci,kobiety po czym dobrowolnie się przyznawali do wszystkiego i jeszcze byli z siebie dumni mówiąc że zrobiliby to ponownie- takie osoby powinny odpowiedzieć za to karą najwyższą. Z drugiej strony jak już ktoś pisał zdarzają się pomyłki ludzie niewinni siedzą w więzieniu. No niewątpliwie ciężko temat, interesuje się dość kryminalnymi sprawami z całego świata często oglądam różne filmy, filmiki i dokumenty o różnych sprawach i czasem po prostu aż brak mi słów na okrutność niektórych sprawców wtedy właśnie myślę że nie zasługują na to żeby żyć nawet do końca w więzieniu ale czy kara śmierci powinna wrócić? Sama nie wiem.

no tak, jest wielu okrutnych morderców, ale czasy ida naprzód, rozwijamy sie mentalnie, przynajmniej mam taka nadzieję, i chyba u ludzi  rosnie swiadomosc. Wiele osób ma w zyciu naprawde fatalny start, tak ze trudno mówic o tym na co kto zasługuje. Jeden ma rodziców co mu przychyla nieba, a u niektórych - jak opowiadał jeden psycholog więzienny- jedynym wspomnieniem zabawy z ojcem, była zabawa, ze miał trzymac końcówke przewody elektrycznego, a tata ja podłaczał do pradu. Skrajnie tragiczne dzieciństwo potrafi zupełnie zmienic człowieka/ Polecam film za młoda by umrzec z Juliette Lewis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

A co ten temat ma wspólnego z ciążą, macierzyństwem i wychowywaniem dzieci???

I nie, nie jestem za przywróceniem kary śmierci. Nie chcę by ktokolwiek kogokolwiek zabijał, choć niektórzy zwyrodnialcy nie powinni nazywać się ludźmi i więzienie w przyzwoitcyh warunkach to słaba kara. Powinny być jakieś przymusowe roboty w kamieniołomach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Top

głupie pytanie, bo nasze odpowiedzi nie mają żadnego znaczenia ,gdyby to było referendum to bym odpowiedziała "tak" ale że ktoś pyta ot tak sobie to jest bez sensu pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Top
12 godzin temu, Gość Gość napisał:

Jestem przeciwna. Za dużo błędów w historii, gdzie skazywani byli niewinni. A wykonania tej kary odwrócić się już nie da.

jeśli ktoś z premedytacją zaplanował zbrodnię to oczywiście powinien ponieść karę śmierci. Zbrodnia w afekcie -dożywocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×