Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gosc

Jak wychowac dziecko? Poradniki? Książki?

Polecane posty

Gość Gosc

Syn ma dopiero 3 miesiące a ja już jadę na rezerwach. Mam wrażenie, że już popełniłam szereg błędów wychowawczych a wszyscy mówili, że to przyjdzie naturalnie i to się czuje co trzeba robić. A to dopiero początek. Gdzie znaleźć "instrukcje obsługi" niemowlaka? Nosić czy nie nosić? Jak usypiać? Co robić kiedy krzyczy bez powodu? Mój syn zasypia tylko majtany na rękach, i gdy jest zmęczony poprzedza to prawie pół godzinnym darciem gęby, nie wiem czemu. I to nie jest nawet krzyk tylko takie męczące miauczenie IOOOOOUUUUUAAAAOOOO, szału można dostać, jak jest zmęczony to niech śpi zamiast krzyczeć. Uspokaja się też tylko na rękach. Chcę znaleźć jakiś złoty środek między zimnym chowem a bujaniem 24/dobe bo zwiariuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę nie ma "instrukcji obsługi niemowlaka" ponieważ każde dziecko jest inne. Jedno będzie chciało wisieć 24/7 na cycu a drugie będzie spokojne a trzecie będzie miało co chwilę kołki. 

Każda matka popełnia błędy ponieważ każde dziecko jest inne. Nie można tak naprawdę używać książek/poradników bo te które pomogły twoim koleżankom mogą nie pomóc tobie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Spokojnie, zaufaj intuicji, to po pierwsze. Mi bardzo pomogła zmiana nastawienia - powiedziałam sobie, że teraz najważniejsze jest dziecko. Czas niemowlęctwa szybko minie i nigdy już nie wróci. Wykorzystaj ten moment, ciesz się chwilą. Wszystkie inne sprawy zostaw. Jesteś teraz mamą, buduj więź z dzieckiem. Nie przejmuj się obiadem, sprzątaniem itp. Wypoczywaj, śpij z maleństwem (w tym samym czasie, nie koniecznie w jednym łóżku, jeśli nie chcesz). Zainwestuj w chustę, nosidło, może od kogoś pożycz. Jeszcze raz - zaufaj intuicji i zachowuj spokój, dziecko to wyczuwa i przejmuje emocje mamy, naprawdę. Jeśli dziecko płacze i nie wiesz o co chodzi, to zrób sobie listę potrzeb i po kolei próbuj: głód, pragnienie, zmęczenie, mokra pieluszka, ból, niewygoda, potrzeba bliskości. Co do poradników - warto poczytać, ale nie takie typowe wys.rywy za przeproszeniem innych mamusiek, a poważne publikacje o rozwoju dziecka. Nie znajdziesz tam recepty na wychowanie, ale będzie Ci łatwiej, jeśli będziesz znała przyczyny różnych zachowań. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×