Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jdka

W UK pracuje sie juz tylko na oplaty...

Polecane posty

Gość ehh

Do szkocji w zyciu siedziec w tym deszczu.

 

UK mi sie znudzilo i jest jak autor mowi.hoojnia ,drogo i ciezko znalezc cos lepszego.

 

Szukam innego kraju a przedewszystkim normalnej pracy ,ktora sprawi mi przyjemnosc.Mam dosyc siedzenia i zapierdalania w gowno robotach .Chce robic cos co mi sprawia przyjemnosc w koncu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qqqqxxxxxxxxx
2 godziny temu, Gość Ujejeh napisał:

Mam dość dobrą pracę, tak (szału nie ma, ale wystarcza na wszystko). Wiem, że są wysokie ceny ale jeśli będę kupować to tylko w Londynie bo to zawsze można sprzedać z niezłym zyskiem lub wynająć jak się chce podróżować. Kupować będę jak moj facet dołączy do mnie, bo teraz sama to jedynie mogłabym kupić coś w 4-5 strefie. My chcemy w 2-3. 

Znam Szkota, przyjaciel mojego męża, który mieszkał i robił świetną karierę w Londynie przez 4 lata. w lutym tego roku - niesamowicie szczęśliwy - wrócił do Szkocji z własnym, malym ale świetnie prosperującym biznesem.  Nie planowal nic kupować w Londynie, bo nie chcial tam zostać... wynajmował mieszkanie w 2 strefie z narzeczoną oraz jej bratem bodajże. I on, ten Szkot-przyjaciel mego męża, mówił, że nie stać go by kupować coś w Londynie... a zarabiał w Londynie około 70,000 funtów rocznie.  jego narzeczona jakoś połowę tego...

zatem nie snuj bajek, że możesz kupić cos w 2-3 strefie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qqqqxxxxxxxxx
3 minuty temu, Gość ehh napisał:

Do szkocji w zyciu siedziec w tym deszczu.

typowe myślenie. haha

w Szkocji jak w Polsce- czasem pada, czasem leje, czasem nie spadnie ani kropla przez miesiąc.

tu jest raczej wietrznie i pochmurno, jak już, nie jakoś strasznie deszczowo.

rok temu w czerwcu/lipcu była susza...

Za to jest tu pięknie i czyste powietrze, czysta woda można pić prosto z kranu (nie w calej Szkocji).

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qqqqxxxxxxxxx
4 minuty temu, Gość ehh napisał:

Szukam innego kraju a przedewszystkim normalnej pracy ,ktora sprawi mi przyjemnosc.Mam dosyc siedzenia i zapierdalania w gowno robotach .Chce robic cos co mi sprawia przyjemnosc w koncu

no wlasnie w Szkocji tez, wyobraź sobie, można mieć normalną pracę.

Ja spore biuro - dział HR - dzis idę na 12stą dopiero bo zaraz idę do lekarza;  mój mąż java developer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 godzinę temu, Gość Mark napisał:

Kupno nieruchomości to najlepsza inwestycja. Ceny idą bezustannie w górę i miżesz w ciągu kilku lat dużo zarobić.

Powiedz to tym co kupili 10-12 lat temu,szczególnie w Londynie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ujejeh
3 godziny temu, Gość qqqqxxxxxxxxx napisał:

Znam Szkota, przyjaciel mojego męża, który mieszkał i robił świetną karierę w Londynie przez 4 lata. w lutym tego roku - niesamowicie szczęśliwy - wrócił do Szkocji z własnym, malym ale świetnie prosperującym biznesem.  Nie planowal nic kupować w Londynie, bo nie chcial tam zostać... wynajmował mieszkanie w 2 strefie z narzeczoną oraz jej bratem bodajże. I on, ten Szkot-przyjaciel mego męża, mówił, że nie stać go by kupować coś w Londynie... a zarabiał w Londynie około 70,000 funtów rocznie.  jego narzeczona jakoś połowę tego...

zatem nie snuj bajek, że możesz kupić cos w 2-3 strefie....

Mam wrażenie, że swoje opinie opierasz tylko i wyłącznie na swoich znajomych Szkotach 🙂

Jakbyś czytała uważnie, to wiedziałbyś że napisałam o kupnie mieszkania w 2/3 strefie z moim facetem (połączenie 2och dość dobrych, jak na Londyn, pensji). Dodam też, że już teraz mam uzbierany spory depozyt, który sobie ładnie rośnie. Znam swoje możliwości i zarobki, więc spokojnie. 

Ja rozumiem, że Polacy potrafią tylko wątpić, szukać dziury w całym i zazdrościć, ale może praktykuj życzliwość? Na dobre ci to wyjdzie. Pozdrawiam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bimba
5 godzin temu, Gość Mark napisał:

Kupno nieruchomości to najlepsza inwestycja. Ceny idą bezustannie w górę i miżesz w ciągu kilku lat dużo zarobić.

Owszem - jeśli kupujesz za gotówkę!!!

Ale jeśli masz do spłacenia 800 000 funtów kredytu na nieruchomość która w dniu zakupu kosztowała 500 000 i chcesz ją sprzedać za pięć lat bo jej cena wzrosła do 700 000 to ile zarobisz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misiepysiew

Niekoniecznie. My sprzedaliśmy po 10ciu latach (dom 2 bed, garaż, ogród, Londyn, 3 strefa), kredyt na £190k, sprzedaliśmy za £550k. Nie wspominając już o tym, że rata kredytu była śmiesznie niska i przez większość czasu płaciliśmy £400-500 za miesiąc. Za pokój w naszej okolicy płaciło się więcej. Także nam wyszło bardzo dobrze z nieruchomością. Teraz mieszkamy w Kanadzie gdzie za kasę z poprzedniego domu kupiliśmy już za gotówkę dom mamy jeszcze sporo w banku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KamilAAAAa
5 godzin temu, Gość Misiepysiew napisał:

Niekoniecznie. My sprzedaliśmy po 10ciu latach (dom 2 bed, garaż, ogród, Londyn, 3 strefa), kredyt na £190k, sprzedaliśmy za £550k. Nie wspominając już o tym, że rata kredytu była śmiesznie niska i przez większość czasu płaciliśmy £400-500 za miesiąc. Za pokój w naszej okolicy płaciło się więcej. Także nam wyszło bardzo dobrze z nieruchomością. Teraz mieszkamy w Kanadzie gdzie za kasę z poprzedniego domu kupiliśmy już za gotówkę dom mamy jeszcze sporo w banku. 

tak, tak, w 3 strefie w Londynie mieszkanie za 190 tysięcy funtow  -nawet jeśl ito było 10 lat temu - weź się puknij  w głowę. za 390 tysięcy to jeszcze bym uwierzyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KamilAAAAa

a skąd wiem? bo w Londynie mieszkam (wynajmuję mieskzanie z mężem w 4 strefie), i  mam tu dwie koleżanki, które z partnerami/męzami kupiły  małe (poniżej 60 m kw) mieszkania 4 i 5 strefa, jakoś 211-2013 rok za sporo powyżej 250 tysięcy. 4 i 5 strefa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sewer rats

Tylko durnie mieszkają w tych zatłoczonych szambach i jeszcze płacą takie kolosalne sumy za ten przywilej, trzeba być szczurem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość newwen
Dnia 11.06.2019 o 07:55, Gość Ujejeh napisał:

Mam dość dobrą pracę, tak (szału nie ma, ale wystarcza na wszystko). Wiem, że są wysokie ceny ale jeśli będę kupować to tylko w Londynie bo to zawsze można sprzedać z niezłym zyskiem lub wynająć jak się chce podróżować. Kupować będę jak moj facet dołączy do mnie, bo teraz sama to jedynie mogłabym kupić coś w 4-5 strefie. My chcemy w 2-3. 

W jakiej branzy pracujesz jesli mozna zapytac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qqqxxxxxxxxxx

Za cale UK sie wypowiedziec nie moge, ale w Szkocji jest super.

ale oczywiscie Polacy z marnym jezykiem i marna praca beda mowic inaczej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Assa
Dnia 17.06.2019 o 16:55, Gość qqqxxxxxxxxxx napisał:

Za cale UK sie wypowiedziec nie moge, ale w Szkocji jest super.

ale oczywiscie Polacy z marnym jezykiem i marna praca beda mowic inaczej...

Sama znajomosc jezyka angielskiego to zdecydowanie za malo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pyrtek

Język angielski bardziej chyba ceniony w PL jako dodatkowa umiejętność niż w UK gdzie każdy na ulicy go zna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Konrad
Dnia 8.06.2019 o 14:49, Gość jak w Polsce napisał:

jak w Polsce

Co ty pitolisz.Zarabiam 3500 na produkcji a opłat mam 1000 zł w tym czynsz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Salvationa
Dnia 11.06.2019 o 22:01, Gość KamilAAAAa napisał:

tak, tak, w 3 strefie w Londynie mieszkanie za 190 tysięcy funtow  -nawet jeśl ito było 10 lat temu - weź się puknij  w głowę. za 390 tysięcy to jeszcze bym uwierzyła.

My w 2009 kupiliśmy właśnie 2bed za £185k w 3 strefie i teraz dom jest warty ponad £550k jak nie więcej. Sąsiad sprzedał taki sam za £600k. Także wszystko możliwe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basia

Kupno nieruchomości w UK to pewna inwestycja. Na tym jeszcze nikt nie stracił nawet jeżeli kupił na kredyt. Jak możesz kupić to nawet się nie zastanawiaj. W ciągu pięciu lat to co zainwestowałaś wzrośnie conajmniej o 100%. Nie ma znaczenia w jakiej strefie kupisz, bo wszędzie ceny idą bezustannie w górę. Wynajmiesz komuś jeden pokoik i już mieszkasz za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marek

Ja tu jestem dopiero od trzech lat (Manchester) ale już zbieram kasę żeby coś kupić. Nie będę inwestować w PL, bo tam to czysta strata. Tysiąc razy lepiej inwestować w UK. No i język przydatniejszy, bo możesz nim się porozumiewać po całym świecie. A polski to ptasiokrzyk. Nikt tego nie używa, bo wstrętnie brzmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szkocja
Dnia 8.06.2019 o 22:39, Gość lubię jeść cytrynę napisał:

Ciekawe gdzie 😛

bo na pewno nie w pięknej Szkocji,

a praca jest.

nie w szkocji??? malo widzisz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie deszczowo buhahaha
Dnia 11.06.2019 o 10:08, Gość qqqqxxxxxxxxx napisał:

typowe myślenie. haha

w Szkocji jak w Polsce- czasem pada, czasem leje, czasem nie spadnie ani kropla przez miesiąc.

tu jest raczej wietrznie i pochmurno, jak już, nie jakoś strasznie deszczowo.

rok temu w czerwcu/lipcu była susza...

Za to jest tu pięknie i czyste powietrze, czysta woda można pić prosto z kranu (nie w calej Szkocji).

pozdrawiam

nie deszczowo....to chyba z domu nie wychodzisz i praca-dom ,dom -praca 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qqqxxxxxxxxxxx
1 godzinę temu, Gość nie deszczowo buhahaha napisał:

nie deszczowo....to chyba z domu nie wychodzisz i praca-dom ,dom -praca 

wychodzę, wychodzę - pracuję poniedzialek-piątek 8:30-17. w każdy weekend spacery lub rowery lub mini wycieczki za Edynburg. lub raz na jakis czas na jedną lub dwie nocy w Highlandy. wiem, jaka jest tu pogoda. owszem, pada ale co - w Polsce nie pada? przynajmniej nie mamy tu w Szkocji raz 25 raz 38 jak teraz w Polsce. dziś mamy 20 stopni, lekkie zachmurzenie, lekki wiaterek wysoka wilgotność - wspaniały spacer mieliśmy.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jajsjjjjj

E tam, jak już mam dość tej ochydnej pogody w Londynie. Na początku lipca 10-19 stopni i deszcz, wiatr, zero słońca. Wróciliśmy ze słonecznej Polski i nadal gęste chmury. Nic dziwnego, że Angole spędzają życie w pubie i mają niedobór witaminy D. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krystyna

Za to w PL macie wspaniały klimat. Co chwilę jakieś kooorwa trąby powietrzne, wichury, potopy i oberwania chmury. Grad jak kurze jaja....Całe wsie zniszczone, zatopione a w zimie ludzie koorwa zamarzają na ulicy. Jak nie woda to ogień szaleje i pali wszystko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak napisze o
15 godzin temu, Gość Jajsjjjjj napisał:

E tam, jak już mam dość tej ochydnej pogody w Londynie. Na początku lipca 10-19 stopni i deszcz, wiatr, zero słońca. Wróciliśmy ze słonecznej Polski i nadal gęste chmury. Nic dziwnego, że Angole spędzają życie w pubie i mają niedobór witaminy D. 

chyba zapomnialas/es o upalach rok temu,  ponad miesiac ani kropli desczu, wszyskto wyschlo, trawa spalona, w calym UK.  lubisz takie cos? spoko. masz prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wwwsssssssssss
18 godzin temu, Gość Jajsjjjjj napisał:

E tam, jak już mam dość tej ochydnej pogody w Londynie. Na początku lipca 10-19 stopni i deszcz, wiatr, zero słońca. Wróciliśmy ze słonecznej Polski i nadal gęste chmury. Nic dziwnego, że Angole spędzają życie w pubie i mają niedobór witaminy D. 

MI SIE POGODA W SZKOCJI OGOLNIE PODOBA, NIE LUBIE UPALOW ANI NIE LUBIE   TEZ   -15 ZIMA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalle
Dnia 24.06.2019 o 08:54, Gość Krystyna napisał:

Za to w PL macie wspaniały klimat. Co chwilę jakieś kooorwa trąby powietrzne, wichury, potopy i oberwania chmury. Grad jak kurze jaja....Całe wsie zniszczone, zatopione a w zimie ludzie koorwa zamarzają na ulicy. Jak nie woda to ogień szaleje i pali wszystko. 

I tak co roku! Albo zima stulecia albo susza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jajsjjjjj
Dnia 24.06.2019 o 09:45, Gość tak napisze o napisał:

chyba zapomnialas/es o upalach rok temu,  ponad miesiac ani kropli desczu, wszyskto wyschlo, trawa spalona, w calym UK.  lubisz takie cos? spoko. masz prawo.

To akurat nie jest typowa pogoda dla tego rejonu. Typowy klimat w UK to chmury i deszcz, bez konkretnych pór roku. Ja wolę jak jest konkretna pogoda. Jak jest zimno to ma być -20, jak jest ciepło to słońce i nie ma schodzić poniżej 20. Na szczęście znalazłam miejsce dla siebie i niedługo wypad z tego mokrego, smutnego kraju dla alkoholików. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak. Londyn i okolice Londynu są bardzo drogie. Jak na razie utrzymujemy się z jednej pensji bo jestem w ciąży i nie długo rodze. Mieszkamy w Woking. Partner zarabia £1800-£2000 po podatku i spokojnie nas stać. Jednak chcemy oszczędzić a żeby to zrobić to wydaje mi się że najlepszą inwestycją jest kupno własnego domu i właśnie taki mamy zamiar.

Jeśli ktoś jest mądry to kupi dom gdzieś bardziej na południu Havant/Portsmouth a pracowac będzie bardziej na północy przy Londynie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kirowero
13 minut temu, Użytkowniczka napisał:

Jeśli ktoś jest mądry to kupi dom gdzieś bardziej na południu Havant/Portsmouth a pracowac będzie bardziej na północy przy Londynie. 

... a jeszcze madrzejszy przeniesie sie do Edynburga lub Glasgow. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×