Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pytanko

Kalafior - rozszerzanie diety 5-miesiecznego dziecka

Polecane posty

Gość Pytanko

Dziewczyny, zaczynam rozszerzanie diety mojemu 5-miesieczniakowi. Na razie była tylko marchewka. Czy mogę mu podać kalafior (zmiksowany na gładko), czy lepiej na razie wprowadzać "bezpieczne" dynie itd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nie, nie możesz. Marchewki też nie. Dietę się rozszerza półrocznym dzieciom. Nie młodszym. Wiedza nie boli. Ciężko poszukać informacji w internecie? Potwierdzonych, najnowszych. I dzieciom na mm, i dzieciom na piersi jedzenie wprowadza się po 6 miesiącu. Ciężko poczekać miesiąc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
4 minuty temu, Gość Gość napisał:

Nie, nie możesz. Marchewki też nie. Dietę się rozszerza półrocznym dzieciom. Nie młodszym. Wiedza nie boli. Ciężko poszukać informacji w internecie? Potwierdzonych, najnowszych. I dzieciom na mm, i dzieciom na piersi jedzenie wprowadza się po 6 miesiącu. Ciężko poczekać miesiąc?

Mój pediatra uważa inaczej. Powiedział że można rozszerzać po 4 miesiącu. Syn był już na mm. Autorko, ja kalafiora jeszcze nie dawałam ale z tego co czytałam nie należy on do warzyw szczególnie uczulajacych więc chyba możesz spróbować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Według mnie lepiej rozszerzać wcześniej, mam porównanie. Pierwszą córkę chciałam odchować tak książkowo, więc dopiero po pół roku dawałam jej pierwsze papki i efekt był taki że niechętnie chciała jeść, dopiero jak wyszły ząbki to gryzła warzywka, ale papek z łyżeczki nie akceptowała. Druga córka dostała pierwsze gotowane jabłuszko jakiś tydzień przed skończeniem 4 miesiąca i je naprawdę wszystko (co może dziecko w jej wieku) i łyżeczką i łapkami. Już w wieku 8 miesięcy jadła bez problemu chrupki kukurydziane i bezcukrowe herbatniki. No ale może takie dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Z kalafiorem bym jeszcze poczekała chwilkę, bo po nim są wzdęcia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytanko
9 godzin temu, Gość Gość napisał:

Nie, nie możesz. Marchewki też nie. Dietę się rozszerza półrocznym dzieciom. Nie młodszym. Wiedza nie boli. Ciężko poszukać informacji w internecie? Potwierdzonych, najnowszych. I dzieciom na mm, i dzieciom na piersi jedzenie wprowadza się po 6 miesiącu. Ciężko poczekać miesiąc?

Nie będę się tu wdawać w zbędne dyskusje, owszem znam aktualne zalecenia, w ich ramach są ujęte również "oznaki świadczące o gotowości do rozszerzenia diety". Uważam że moje dziecko je spełnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytanko
3 godziny temu, Gość gość napisał:

Z kalafiorem bym jeszcze poczekała chwilkę, bo po nim są wzdęcia. 

No właśnie wzdęć się obawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
10 godzin temu, Gość Gość napisał:

 

To daj brokuły a z kalafiorem jeszcze poczekaj. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×