Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mamusia

Kiedy fotelik przodem do kierunku jazdy?

Polecane posty

Gość Mamusia

Hej Drogie Mamy, 

Napiszcie proszę kiedy wasze pociechy posadzilyscie  w foteliku przodem do kierunku jazdy. Interesuje mnie praktyka dlatego Was pytam. Wiem, że im później tym lepiej, ale moja córka wyrosła już z fotelika 0-13kg, a dodatkowo chce siedzieć prosto (10mc). Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jak najdłużej to niż znaczy roku nawet tylko do 2,3 lat. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Przeciez dla starszych dzieci też są foteliki tyłem do jazdy. Więc kup taki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamusia

3 latek ma jechać tyłem? Nieźle. A ja myślalam już o foteliku na przód. A jakie foteliki polecacie dla większych niemowlaków? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja polecam obrotowe, droższe ale wygodne. Tylko takiemu maluchowi lepiej na początku nie pokazywać, że można też przodem:). Moja córka ma prawie trzy lata, na początku jeździła tylko tyłem, teraz w mieście pozwalamy jej przodem, ale na trasie wie, że nie ma dyskusji i ma jechać tyłem. Dodatkową zaletą fotelika obrotowego jest łatwe wsadzanie i wyjmowanie dziecka bo fotelik można ustawić bokiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja wożę od 9 Msc przodem. Od kiedy jeździ przodem nie ma ryku, bo tak to krzyk był straszny. Zalecenia zaleceniami, a nie każdego stać na drogie foteliki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Mój syn na jesieni skończy 6 lat i nadal jeździ tyłem RWF.  Tak 6 lat i tyłem. Za kilka tygodni mu zmieniamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
17 minut temu, Gość Gość napisał:

Ja wożę od 9 Msc przodem. Od kiedy jeździ przodem nie ma ryku, bo tak to krzyk był straszny. Zalecenia zaleceniami, a nie każdego stać na drogie foteliki.

9 miesięcy to mało, albo masz bardzo duże dziecko albo za szybko zmieniłaś fotelik. Obecnie foteliki tyłem do kierunku jazdy są na tyle popularne że ich ceny sa niższe także to żaden argument. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
19 minut temu, Gość Gość napisał:

Ja wożę od 9 Msc przodem. Od kiedy jeździ przodem nie ma ryku, bo tak to krzyk był straszny. Zalecenia zaleceniami, a nie każdego stać na drogie foteliki.

Ależ one są niewiele już droższe od tych niby tanich. Naprawdę wybrałaś zły przedmiot do oszczędzania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
21 minut temu, Gość Gość napisał:

Ja wożę od 9 Msc przodem. Od kiedy jeździ przodem nie ma ryku, bo tak to krzyk był straszny. Zalecenia zaleceniami, a nie każdego stać na drogie foteliki.

no cóż, nie dla wszystkich jak widać bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze, a że niedawno kupowałam to wiem, że różnice w cenie nie są ogromne, wystarczy się w rynku rozeznać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abc

Dziecko powinno jeździć tylem do 4 roku zycia, tak jest najbezpieczniej.  Byl taki program nawet w tv. Male dziecko ma ciezką główkę i  jadac przodem w razie chocby silnego hamowania glowa moze oderwac sie od kręgosłupa.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Testy testami, a zna ktoś statystyki , jakieś porównania prawdziwych wypadków, w których dzieci jechały przodem i tyłem oraz zakres obrażeń? Pytam bez podtekstów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diana

mój 3 latek tyłem w concord reverso plus...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Mój do 5rz jeździł tyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abc

 

22 minuty temu, Gość Gość napisał:

Testy testami, a zna ktoś statystyki , jakieś porównania prawdziwych wypadków, w których dzieci jechały przodem i tyłem oraz zakres obrażeń? Pytam bez podtekstów. 

 

Testow i porównań jest sporo chocby na centrumfotelikow.pl ale czy sa jakies statystyki tego to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abc

 

 

Niezależne badania rzeczywistych wypadków drogowych prowadzone przez Volvo i Folksam pokazują, że Twoje dziecko, do osiągnięcia wieku 4 lat, ma 5krotnie większą szansę na przeżycie i/lub uniknięcie poważnych obrażeń w przypadku siedzenia tyłem do kierunku jazdy niż przodem do kierunku jazdy. Badania wypadków drogowych prowadzone przez Volvo pokazują, że wśród dzieci, siedzących tyłem do kierunku jazdy w grupie wiekowej 0-4, jedynie 8% odniosło obrażenia i potrzebowało pomocy medycznej. Dla dzieci siedzących przodem do kierunku jazdy w tej samej grupie wiekowej aż 40% dzieci potrzebowało pomocy medycznej.”*

Statystyki mówią same za siebie…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
7 minut temu, Gość Abc napisał:

 

 

Testow i porównań jest sporo chocby na centrumfotelikow.pl ale czy sa jakies statystyki tego to nie wiem.

Testy to wiem i znam, ale chodzi mi o realia. Szukałam kiedyś, ale nie znalazłam i to mnie trochę dziwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc1234

Ja mam 4 latka i woze tyłem. Następny fotel kupuje tez tyłem. Dziecko co miesiąc dostaje 500 plus, wiec 3 wypłaty tego świadczenia wystarczyły mi na fotelik tyłem.

Cytat

 

Starsze dziecko ma 7 lat i jeszcze jeździ tyłem. Minikidem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×