Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pluj

Jak schudnąć po cesarskim cięciu

Polecane posty

Gość Pluj

Jak schudnąć po CC? Obecnie jestem 6tygodni po porodzie , zostało mi z ciąży 12kg przytyłam w ciąży 18kg z czego 10kg w ciągu miesiąca , czy macie jakieś sposoby na schudnięcie czuje się okropnie i jestem cała opuchnięta , jakby opuchlizna z ciąży ze mnie nie zeszła nogi i ręce są opuchnięte ,twarz tak samo, brzuch jest płaski, jak schudnąć i pozbyć się tej wody z organizmu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kochana. Trzymałaś swoje maleñstwo w brzuchu 9 miesięcy. Twoje ciało zmieniało się przez 9 miesięcy! Myślisz że wrócić do starej siebie w 2-3 miesiące? Oj uwierz że nie. Może są tu jakieś kobitko którym się to udało, bo nie mówię że to nie możliwe. 

Daj sobie czas. Dopiero kiedy poczujesz się na siłach zacznij ćwiczyć ale też nie od razu jakiś maxymalny wysiłek. Zdrowa dieta, spacerki na początku powinny pomóc. Z czasem może jogging, basen, jakieś cardio. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pluj

Po poprzedniej ciąży wróciłam do swojej wagi w szybkim tempie bo miesiąc po porodzie, tylko wtedy nie byłam wogole opuchnięta w ciąży i rodziłam naturalnie, teraz w ciąży brałam bardzo duże dawki luteiny i stąd może ten nadmiar wody . Wiem że po CC nie można szybko zacząć intensywnie ćwiczyć , mam nadzieję że zejdzie ta woda z czasem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość xxx

Ta opuchlizna to przez tę pogodę spotęgowana. Wystarczy tylko karmić piersią, ale to trwa. Organizm zrobił zapasy na karmienie dziecka przez około rok. W obu ciążach przytyłam 16 kg. Po karmieniu byłam tak chuda, że aż sąsiadka się martwiła. No i chodzić dużo na spacery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Myśle ze zdrowe odżywianie działa cuda sama po cc wróciłam do wagi sprzed ciąży po miesiącu teraz ważę 4 kg mniej po kolejnym miesiącu z tym ze ja przytyłam 9 kg w ciąży. Unikanie smażonego, soli i pieczywa działa cuda na pozbycie się wody z organizmu do tego duzo wody pic i spacery. W ciąży tez unikałam może dlatego tak mało przytyłam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Haha

Wody? To nie zadna woda 😂 trzeba było nie żreć w ciąży to byś nie przytyła 18 kilo 🤦

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abc
10 godzin temu, Gość Gość xxx napisał:

Ta opuchlizna to przez tę pogodę spotęgowana. Wystarczy tylko karmić piersią, ale to trwa. Organizm zrobił zapasy na karmienie dziecka przez około rok. W obu ciążach przytyłam 16 kg. Po karmieniu byłam tak chuda, że aż sąsiadka się martwiła. No i chodzić dużo na spacery.

Zgadzam się.  Ja też przy karmieniu piersią wróciłam do wagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koni

18kg to jeszcze nie tak dużo niektóre kobiety więcej przybierają i wracają do formy po porodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nana

Ja przytyłam, właściwie to opuchlam w ciąży, jadłam normalnie, a waga dobiła do 18 kg na plusie. Karmię piersią, w pologu tak się pocilam w nocy, że musiałam zmieniać koszule, bo byłam zlana potem. Po pół roku od cc weszłam w stare dżinsy, a przy pierwszym dziecku sn to po miesiącu schudłam.

Będzie ok, wszystko wróci do normy. Tylko ćwiczenia na brzuch to podstawa. Nawet mój ginekolog to mówił, że jak tylko polog minie, wszystko jest ok to ćwiczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×