Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Gość

Czy wentylator/wiatrak faktycznie bierze tyle prądu?

Polecane posty

Gość Gość

Nigdy raczej nie korzystałam z tego typu urządzeń. Teraz jestem na końcówce ciąży więc w sumie leżę w domu bo siły ani ochoty żeby gdzieś w ten gorąc wyjść to ja nie mam. Mąż kupił mi taki wiatraczek/ wentylatorek taki w sumie nie za duży nie za maly stojący żebym mogła się chlodzic. Przyszła oczywiście znana nam wszystkim kobieta dobra rada czyli teściowa i do mnie czy wiem ile takie coś ciągnie prądu? I że się nie wypłace jak mi przyjdzie rachunek. I coś tam gadała pod nosem. Czy taki wentylator faktycznie tyle tego prądu zużywa? Czy ktos może ma jakieś porównanie czy w sezonie gdy uzywaliscie faktycznie dużo więcej zapłaciliscie za prąd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

No pewnie jakieś całe 2 czy 3 grosze za godzinę pracy (chyba, że to jakieś urządzenie przemysłowe), zbankrtutujecie ani chybi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

No już bez przesady. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwinka90

Wentylator nie dużo. Precyzyjnych wyliczeń niestety nie umiem podać. My mamy dwa w mieszkaniu i po 17 chodzą non stop do późnych godziny wieczornych. Rachunki mamy spoko. Mamy dwie taryfy i tańsza zaczyna się dopiero o 21, więc wg mnie taki wiatrak nie bierze za dużo prądu.

Za to moi znajomi mieli taki przenośny klimatyzator na wodę. Włączali go 2 h przed snem w sypialni. I mieli spore rachunki a mieszkanko 39 m. Może robili błąd, bo pod wieczór ich mieszkanie było już mocno nagrzane i taki klimatyzator by schłodzić tą ich sypialnie ciągnął mnóstwo prądu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

..., a ty durna krowo pod górkę miałaś do szkoły??

nie potrafisz na tabliczce znamionowej przeczytać poboru mocy urządzenia? policzyć ile kosztuje godzina pracy urządzenia? to nie jest wiedza tajemna

i jeszcze to "na końcówce ciąży" 😮 co to za język; jak widać patola bez szkoły się mnoży 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yhm

Trochę skąpidło ta Twoja teściowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zła Anna O

https://player.pl/programy-online/pani-gadzet-odcinki,160/odcinek-11,S09E11,36916

w tym odcinku Anna Ibisz-Nowak mówi o wentylatorach i podaje przybliżone koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość gość napisał:

..., a ty durna krowo pod górkę miałaś do szkoły??

nie potrafisz na tabliczce znamionowej przeczytać poboru mocy urządzenia? policzyć ile kosztuje godzina pracy urządzenia? to nie jest wiedza tajemna

i jeszcze to "na końcówce ciąży" 😮 co to za język; jak widać patola bez szkoły się mnoży 

I myślisz że mnie tym jakoś uraziłaś?😂😂😂😂 nie nie potrafię, pod górkę miałam do szkoły i w ogóle patologia 

,,durna krowo" co to za język 😯 patola bez szkoły się mnoży 😂😂😂😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia

Mój wentylator ma pobór mocy 45W, też stojący, raczej z tych tańszych więc na pewno nie energooszczędny. Przez ten tydzień chodzi włączony przez nawet 16 godzin na dobę, też końcówka ciąży, termin na początek lipca... te 16 godzin pracy mojego wentylatora to koszt 45 groszy, więc moim zdaniem nie jakoś zawrotnie dużo jak na to że mogę jakoś funkcjonować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o taaaak :D

Pewnie, że tak. Masz się męczyć?? Teściowej bym powiedziała, że to nie fanaberia a konieczność. Ona nie odczuwa tych upałów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gramofon

be tesciowa miala taki za czasow PRL i to luksus byl 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nie jestem w ciąży, ale mam kłopoty z krążeniem. W kazdym pokoju chodzi na okrągło  stojący wentylator 4-łopatkowy. Wyłączam tylko wtedy, gdy wychodzę z domu. W zeszłym roku zapłaciłam po lecie ok.15zł więcejniż zwykle. Moje zdrowie jest cenniejsze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ale wiesz ze to ze jestes w ciazy, nie znaczy ze kazdy temat powinnas zamieszac w tym dziale?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowoczesne urządzenia są zazwyczaj energooszczędne. Ale jak nabiera się ich dużo w całym domu, to i tak będą generowały wysokie rachunki. Sposobem na zoptymalizowanie opłat jest wybór odpowiedniej taryfy u dostawcy prądu. Tutaj https://eon.pl/dla-domu/portal-o-energii-dla-domu/taryfa-g11 macie informacje o taryfie G11 jest najpopularniejszą taryfą wśród gospodarstw domowych w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×