Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Karolina28

Testament, choroba nowotworowa

Polecane posty

Gość Karolina28

Witam Was serdecznie. Prosze o pomoc prawnika lub kogos kto zna sie na rzeczy. Mam 28lat i zaawansowanego, nieoperacyjnego raka zoladka. Nie moge jesc, bardzo chudne i zdaje sobie sprawe ze niedlugo odejde. Mam 11miesieczne dziecko. Segment ktory mam z mezem jest wart 500tys i w akcie notarialnym jest zawarta informacja ze moja czesc to 350tys a 150tys wspolna moja z mezem. Martwie sie o moje dziecko, ze jesli maz sprowadzi sobie kogos po mojej smierci to ta osoba jako nowa zona mojego meza bedzie miala prawo do tego co przysluguje mojemu dziecku. Moje dziecko ma tez pieniadze na koncie moim i meza na ktorym odkladamy mu pieniadze na przyszlosc- ma juz 5tys. Czy ktos orientuje sie czy zapis w testamencie wystarczy aby bezposrednio po mojej smierci moje dziecko stalo sie spadkobierca mojej czesci czyli 350tys i tych 5tys ktore ma na koncie? Mam dobry kontakt z mama i z tesciowa ktore sa bardzo za moim dzieckiem i nie pozwolily by go skrzywdzic, moze swoj testament oprzec na mamie i tesciowej jako osobach ktore bede upowaznione do dysponowania srodkami mojego dziecka dopoki nie osiagnie 18lat (nie chce zeby dysponowal tym moj maz ktoremu jakas bezwartosciowa osoba wypierze mozg i on z wywieszonym jezorem zrobi dla niej wszystko lacznie ze sprzedaza segmentu a przez to roztrzaskaniem funduszy mojego dziecka). Wiem ze bede musiala udac sie do notariusza w tej sprawie ale jakbym wiedziala juz dokladnie co i jak to byloby super. Bardzo was prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Bez testamentu dziecko dziedziczy twój udział na równi z mężem.

Jeśli napiszesz testament na rzecz dziecka, to odziedziczy całość - twój udział w domu (ale nie konkretną wartość, ale wyliczony udział % ) + wskazane oszczędności. Twój udział w domu to 85%, bo skoro dom był wart 500 tys, to twoje jest 350 plus połowa ze 150 tys. 

Możesz wyznaczyć twoją matkę wykonawcą testamentu (z teściową daj sobie spokój). Nie wyznaczaj 2 wykonawców, bo mogą mieć sprzeczne interesy, czy może to rodzić problemy formalne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podaj dalej

Testament swoje a prawo swoje. W polskim bandyckim państwie może niestety, może stety wola w testamencie nie jest 100% wiążąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulkaa

mozesz napisac testament na dziecko, ale nie jestem pewna, czy maz nie bedzie sie ubiegal o zachowek mimo, ze czesc tego domu i tak dostanie. Poczytaj kodeks cywilny, dzial spadki.

I masz racje, ze sie boisz, ze jakas baba go moze omotac. Chlopy sa glupie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulkaa

...chociaz moze od dziecka bedzie mu trudno ubiegac sie o zachowek, bo to dziecko i ono nie ma mozliwosci zarobku. Ale nie jestem prawnikiem, wiec nie wiem, jak to jest.Poczytaj sobie o dziedziczeniu z ustawy i testamentowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×