Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Nin

Czy wasze 6-7 latki potrafią?

Polecane posty

Gość Nin

Dodawać i odejmować powyżej 20 ? 

Odczytywać godzinę na zegarze?

Moja 6 latka od weź idzie do 1 klasy i się zastanawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Tak, potrafil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Mój potrafił takie rzeczy w wieku 4-5 lat. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bbbbbbbb

moja potrafila w tym wieku duzo, ale do szkoly poszla jak miala 5 lat 2 miesiace,wiec to tez inna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Phy

Moja juz jako plemik to potrafiła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

O matko. Pracuje z dziećmi. W zerowce dodawanie i odejmowanie to forma ZABAWY! Ważne, żeby rozumiał, co to znaczy i znał cyfry. W pierwszej klasie wszystkiego się nauczy bez problemu mając takie podstawy. W grupie 20 sześciolatków zegara nikt nie umie czytać. Tłumaczyłam, uczyłam, ale wszystkie się gubią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lik

Wszystkie odpowiedz to żarty... Żadna nie odpowiedziała normalnie. Tylko ta osoba od przedszkola.

Moja 6 i pół latka dodaje i odejmuje takie liczby ale na konkretach, liczydle. 

Choć widzę że nie do końca rozumie jeszcze system jednostek i dziesiątek.

Na zegarze zna pełne godziny i pełne popołudniowe. Z minutami gorzej. 

Nie wiem skąd to oburzenie pytanie jakby brzmiało conajmniej czy robi obliczenia procentowe czy z niewiadomymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój syn idzie teraz do pierwszej klasy , umie czytać- nie jakoś super płynnie,  ale dodawanie i odejmowanie idzie mu bardzo dobrze . Pomnozy też razy 2 i 3 . Bardzo wcześnie załapał cyferki więc może dlatego , a na zegarze się nie zna . Jedynie pełne godziny umie odczytać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Mój w zakresie 20 liczył jak był w zerowce-5 lat. W 1 klasie-6 lat liczył w zakresie 50. Co do zegara to pełne godziny znał w wieku 3-4 lat i wiedział kiedy jest piętnaście po czwartej , ale to dlatego że nienawidził przedszkola i czekał do 16:15 aż go odbiorę. Pełnych godzin nauczył się na kostce drewnianej-miała tarczę zegara. W grupie przedszkolnej wiem że był jedyny który znał się trochę na zegarku. Za to nożem i widelcem zaczął się sprawnie poslugiwac jak miał 9 lat....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bbbbbbbb
3 godziny temu, Gość Lik napisał:

Wszystkie odpowiedz to żarty... Żadna nie odpowiedziała normalnie. Tylko ta osoba od przedszkola.

 ja tez odpowiedzialam normalnie! nie mieszkam w Polsce i moje dziecko zaczelo szkole podstawowa majac 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Onna

5 i pół. Dodaje, czyta (wolno, ale jednak), pisze (z błędami ort). Na zegarku się nie zna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Weronika

Czyta po literce składając słowo, liczy i odejmuje spokojnie do 20 a nawet i 100 ale to na  łatwiejszych przykładach w stylu 100-30, 50+20. Na zegarku się nie zna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam 6 latkę. Czyta płynnie, wykonuje działania w zakresie do 100, umie pisać, zna się na zegarze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....

Mój syn właśnie kończy 5 lat, w przedszkolu odejmuja I dodają w granicach 30. Policzyć potrafi do ponad 100, tzn poznal juz zasady wiec wie jak kontynuowac powiedzmy liczenie od 240.. wie ze dalej jest 241... wie ze po 730 jest 731 itp. nie dziela I nie mnożą. O godziny sie pyta, widac zaintwresowanie ale jeszcze nie jest w stanie tego pojąć. W przedszkolu rozmawiqja o tym, w formie luznej zabawy. tygodniowo dostają ok 3 bardzo proste książeczki do czytania. Ok 8 stron, 1 lub 2 zdania na każdej stronie. Sam potrafi też przeczytać już każdy nie za dlugi wyraz, literujac go w pamieci lub na glos. Ale to wzzytskie dzieci w jego grupie potrafią więc zakładam ,  że to taka norma. twoja 7 latka powinna adekwatnie więcej. Pozdrowienia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....

No i piszą, proste wyrazy ze słuchu potrafią napisać, z błędami ort, ale piszą. Mają małe zeszyciki gdzie raz na tydzień dostają parę słówek do napisania. Ja jestem zadowolona;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Mój już znał tabliczkę mnożenia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Mój skończy 7 lat za miesiąc, jest po pierwszej klasie. Godziny zna, ale w minutach czasem się gubi. Dodaje i odejmuje w pamieci do 1000, ale matematyka zawsze była dla niego latwa,  gorzej z polskim,  bo gubi litery, ogólnie największy problem, to brak skupienia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×