Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Ktoś

Moja córka chce być chłopcem

Polecane posty

Gość Ktoś

Witam

Od jakiegoś czasu (około dwóch lat) mam problem ze swoją 13-letnią córką. Ubzdurała sobie, że chce być chłopakiem. Uparła się na chłopięce ciuchy, złości się gdy mówię do niej po imieniu, omija mówienie w formie żeńskiej. 

Niedawno przyszła do niej koleżanka i mówiła do niej w męskiej formie. Myślałam, że mnie coś trafi.

Jak była mała to może nie szalała za różowym, lalkami i ...enkami, lubiła pluszaki i czasem pobawiła się klockami. 

Ja jej staram się tego zabraniać, no ale nie wiem czy robię dobrze, bo ostatnio zobaczyłam ślady samookaleczania na jej rękach. Nie chcę żeby się okaleczała, ale chcę żeby była dziewczęca jak jej koleżanki z klasy.

Ja chcę żeby ona była normalna, chciała pójść do psychologa, jak myślicie da to coś?? Może od małego powinnam była jej uczyć kobiecości i nie pozwalać na zabawę z chłopcami? W czym popełniam błąd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nom

Może to młodzieńczy bunt nie wiem powinnaś była kupować jej lalki w dzieciństwie jak nie to pasme

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DEU

Hej wiem coś w sprawie, masz dwie opcje.

1. To po prostu weź ja do terapeuty i niech ten coś z działa jak to nic nie da ewentualnie terapia konwersyjna. Jak Ci zacznie ...ic z teczowych ksiazeczek ...y. Nie przrjmuj sie - Ty jestes rodzivem - Ty rzadzisz. Jako trans bedzoe miala ...ne zycie

2. Jeżeli Ci nie pasuje wersja dominanta zaakceptuj to. Tylko wtedy nic nie zmienisz a tak możesz co najmniej 5 lat jeszcze powalczyć. Ważne jest też czy ona to akceptuje.

Pozdrawiam 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anonimek'

N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anonimek

A za dziewczynami się ugania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DEU

WALCZ NIE PODDAJ SIE. WIERZE W CB CZLOWIEKU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Boże ludzie nie wierzę w was. Jeśli to trans to nie wyleczycie go żeby był z powrotem dziewczyną XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DEU

Jak się dalej będzie samookaleczala wsadź ja do szpitala bo inaczej po pewnym czasie masz jak w banku próby samobójcze. W lżejszych przypadkach pomagają leki  😉 weź pod uwagę też.,  że tzw. Cięciem się może Cię szantażować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DEU
2 minuty temu, Gość gość napisał:

Boże ludzie nie wierzę w was. Jeśli to trans to nie wyleczycie go żeby był z powrotem dziewczyną XD

Konwersyjna !!!! To brednie wikipedia wp itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DEU
Przed chwilą, Gość DEU napisał:

Konwersyjna !!!! To brednie wikipedia wp itd.

Ps ona nigdy nie była chłopcem;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eee

jak sie spodoba jej kolezanka zostanie lesbijka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DEU

I załóż sobie od razu że tu będziesz miał zaraz kupę zboczeńców którzy ci będą pisać że to piękne i że tego nie wyleczysz ale to Twoje dziecko - jeszcze dziecko. Możesz jeszcze leczyc poza tym odwidzi jej sie pewnie zpbaczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DEU
Przed chwilą, Gość eee napisał:

jak sie spodoba jej kolezanka zostanie lesbijka 

Przesrane ma wtedy chłopak do reszty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eee

ja widzialem dwie najlepsze kolezanki na facebooku ma zdjecie jak sie calowaly w usta nawet na profilowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzzzzzzzzzzz

Tepi ludzie sa na tym forum, tu nie poszukasz pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eee

mi sie wydaje ze to przesada poprostu ona jej sie podoba dlatego unikam kontaktu kolezenskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eee

wskazuje na to ze to lesbijbki i geje nie ma czegos takiego jak kolega kolezanka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ktoś

Nie wiem czy lubi dziewczyny, unika tematu związków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezły gość w temacie

Moja też. Taki mamy klimat, w gimnazjum moich córek (jednym z najlepszych w mieście) panowała moda na bycie homo (ściślej: les) i to był lans, wszystkie fejmy snobowały się na to. Co zrobisz, jak nic nie zrobisz... Poszukaj psychologa specjalizującego się w takiej problematyce, terapeuty i uzgodnij z córką, czy do niego pójdzie. Jeśli się zgodzi, weźcie obie udział w spotkaniach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Pani córka (a raczej syn, jeśli chce żeby się tak do niego zwracano) może być osobą transpłciową.

Jego koleżanka zwraca się do niego w męskich zaimkach, ponieważ Pani syn czuje się komfortowo kiedy się do niego tak mówi. Może Pani tego nie rozumieć - jest to pewnego rodzaju euforia, czujesz się wtedy lepiej i jak prawdziwy ty. Mogę się domyślić, że Pani syn ma żeńskie imię - np. Ala, Kasia, Marysia. Własnie dlatego nie podoba mu się zwracanie się do niego po imieniu.

Od dziecka zachowywał się jak stereotypowy chłopiec, nie bawił się lalkami itd. Nie ma w tym absolutnie nic złego! 

Co do śladów samookaleczania. Sama się cięłam ze względu na brak akceptacji mojej orientacji. Należy zabrać Pani syna do psychologa i okazać wsparcie, ponieważ cięcie się to poważny problem i znak depresji. Pani syn nie czuje się dobrze ze swoją płcią biologiczną i szczególnie przy braku akceptacji z Pani strony, może nawet próbować popełnić samobójstwo. To bardzo ważna sprawa!

Pani "córka" jest chłopcem. Nie zmieni tego Pani. Żadną terapią szokową, żadnym kościołem. Nie da się nauczyć kobiecości - jeśli ktoś się kobietą nie czuje, to nią nie jest. Kupowanie lalek nic by nie dało. Nie jest to absolutnie Pani wina i proszę się nie obwiniać. Tak działa tożsamość płciowa.

Jedyne co może Pani zrobić to wspierać i akceptować syna. Jeśli nie będzie Pani pozwalać mu być sobą i zabroni noszenia męskich ubrań i krótkich włosów, doprowadzi to tylko to dalszych problemów. Pani syn i tak zmieni swoje ciało po 18. To od Pani zależy, czy otrzyma wsparcie i miłość, czy tylko chłód i nienawiść.

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Pani córka (a raczej syn, jeśli chce żeby się tak do niego zwracano) może być osobą transpłciową.

Jego koleżanka zwraca się do niego w męskich zaimkach, ponieważ Pani syn czuje się komfortowo kiedy się do niego tak mówi. Może Pani tego nie rozumieć - jest to pewnego rodzaju euforia, czujesz się wtedy lepiej i jak prawdziwy ty. Mogę się domyślić, że Pani syn ma żeńskie imię - np. Ala, Kasia, Marysia. Własnie dlatego nie podoba mu się zwracanie się do niego po imieniu.

Od dziecka zachowywał się jak stereotypowy chłopiec, nie bawił się lalkami itd. Nie ma w tym absolutnie nic złego! 

Co do śladów samookaleczania. Sama się cięłam ze względu na brak akceptacji mojej orientacji. Należy zabrać Pani syna do psychologa i okazać wsparcie, ponieważ cięcie się to poważny problem i znak depresji. Pani syn nie czuje się dobrze ze swoją płcią biologiczną i szczególnie przy braku akceptacji z Pani strony, może nawet próbować popełnić samobójstwo. To bardzo ważna sprawa!

Pani "córka" jest chłopcem. Nie zmieni tego Pani. Żadną terapią szokową, żadnym kościołem. Nie da się nauczyć kobiecości - jeśli ktoś się kobietą nie czuje, to nią nie jest. Kupowanie lalek nic by nie dało. Nie jest to absolutnie Pani wina i proszę się nie obwiniać. Tak działa tożsamość płciowa.

Jedyne co może Pani zrobić to wspierać i akceptować syna. Jeśli nie będzie Pani pozwalać mu być sobą i zabroni noszenia męskich ubrań i krótkich włosów, doprowadzi to tylko to dalszych problemów. Pani syn i tak zmieni swoje ciało po 18. To od Pani zależy, czy otrzyma wsparcie i miłość, czy tylko chłód i nienawiść.

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×