Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Azalia

Trojaczki

Polecane posty

Gość Azalia

Mamy z mężem jedno dziecko. Postaraliśmy się o drugie. A będą trojaczki. Nie wiem jak nas będzie stać na 4 dzieci. Mąż zarabia najniższą, ja trochę ponad dwa. Kto się nimi zajmie jak będę chciała wrócić do pracy? Skąd weźmiemy pieniądze na rzeczy dla dzieci, na przeżycie. Mamy własne mieszkanie, trzypokojowe ale tylko 60 metrów. Jeszcze lekarz mówi że prawdopodobnie jeden z synków nie ma dłoni albo nawet całego przedramienia. Mój mąż podchodzi do tego nieodpowiedzialnie, cieszy się, denerwuje mnie gadaniem że im więcej dzieci tym lepiej. Mówi że ja zrezygnuję z pracy i będę zajmować się domem. Jak on sobie to wyobraża, z wszystkimi pięcset plusami i tak dalej w 6 osób za cztery tysiące wyżyć? Gdzie sam czynsz nas ponad tysiąc wyniesie, bo liczony od osoby. Teraz leże w domu ciąża zagrożona. Pracodawca nasyła na mnie kontrole ZUSu. Boję się o przyszłość. Moi rodzice na pewno nam nie pomogą, rodzice męża nie wiem. Nie wiem co mam robić, doszło do tego że nawet myślałam o oddaniu dzieci. Ale wiem że mąż mi nigdy nie wybaczy. I synek siedmioletni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

współczuje. A ten maz mocny tylko w niewybaczaniu, czy sie zajmuje dziecmi?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość gość

Przy waszych zarobkach druga ciaza była nieodpowiedzialna. Teraz płacz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dwas

Jakim cudem maz zarabia najnizsza?  Bez jaj, ale u mnie w okolicy w kazdym zakladzie produkcyjnym jest 2500 minimum. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćiu

nic nie płacz, tylko rozważ mozliwości. Przy czwórce dzieci masz 2000 z 500+ , do tego 400zł i pewnie jeszcze jakies dodatki chocby na dziecko z rodziny wielodzietnej to kolejne 300zł (łacznie). rodzinne, dostaniesz tez 6tys becikowego. Fakt zarobki nie są ciekawe, ale mozesz ubiegac sie o dofinansowanie do mieszkania, a np Lidl na karte duzej rodziny daje 10% zniżki do zakupów. 

Dostaniesz róznież dofinansowanie do złobka i przedszkola. Wrócisz do pracy, skoro zarabiasz wiecej, a mąż niech zostanie z dziecmi, albo znajdzie prace dopasowana do godzin przedszkola, złobka. - zgłoś sie do "szlachetnej paczki" poproś o ubranka chocby uzywane dla dzieci, łozeczka , pampersy, mleko itd. Jakoś niebawem bedzie "nabór"

powodzenia zycze i głowa do góry, dzieciaki to największy skarb.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karp
33 minuty temu, Gość gośćiu napisał:

nic nie płacz, tylko rozważ mozliwości. Przy czwórce dzieci masz 2000 z 500+ , do tego 400zł i pewnie jeszcze jakies dodatki chocby na dziecko z rodziny wielodzietnej to kolejne 300zł (łacznie). rodzinne, dostaniesz tez 6tys becikowego. Fakt zarobki nie są ciekawe, ale mozesz ubiegac sie o dofinansowanie do mieszkania, a np Lidl na karte duzej rodziny daje 10% zniżki do zakupów. 

Dostaniesz róznież dofinansowanie do złobka i przedszkola. Wrócisz do pracy, skoro zarabiasz wiecej, a mąż niech zostanie z dziecmi, albo znajdzie prace dopasowana do godzin przedszkola, złobka. - zgłoś sie do "szlachetnej paczki" poproś o ubranka chocby uzywane dla dzieci, łozeczka , pampersy, mleko itd. Jakoś niebawem bedzie "nabór"

powodzenia zycze i głowa do góry, dzieciaki to największy skarb.

 

niestety do szlachetnej paczki nie załapią się dlatego że 500 plus też jest wliczane do dochodu.Ja mam 5 dzieci,nie pracuje,mąż zarabia 2 tys .i nie załapaliśmy się do szlachetnej paczki.Mam rodziców w Stanach,gdyby nie to,że wysyłają mi 4 tys.pln co miesiąc to bym musiała iść do pracy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćiu
1 minutę temu, Gość Karp napisał:

niestety do szlachetnej paczki nie załapią się dlatego że 500 plus też jest wliczane do dochodu.Ja mam 5 dzieci,nie pracuje,mąż zarabia 2 tys .i nie załapaliśmy się do szlachetnej paczki.Mam rodziców w Stanach,gdyby nie to,że wysyłają mi 4 tys.pln co miesiąc to bym musiała iść do pracy .

przez wzglad na trojaczki moga sie załapac!w kazdym razie spróbowac mozna. Poki co 500+ jeszcze nie maja na te dzieci i nie sa to ludzie którzy"narobili dzieci mimo ze ich nie stac"a los poprostu sprawił im niespodzianke i ta pomoc im sie "nalezy"  Ciebie pognałabym do roboty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lena

Niedlugo urodze chłopca, mogę zostawić dla Ciebie ubranka po nim. Wyślę Ci za darmo. Nic wielkiego, bodziaki z Lidla, tk maxa, pepco, dwa rożki itd. Daj namiary do siebie jeśli chcesz. Nie łam się dziewczyno, wsyztsko się poukłada, Ty masz teraz leżeć i dbać o siebie, a mąż niech szuka lepszej pracy, bo dzieci trzeba utrzymać, to nie jest zabawa w dom! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

nic tylko pogratulować rozsadku😂 najniższa krajowa i drugiego kaszojada się zachcialo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
57 minut temu, Gość Karp napisał:

niestety do szlachetnej paczki nie załapią się dlatego że 500 plus też jest wliczane do dochodu.Ja mam 5 dzieci,nie pracuje,mąż zarabia 2 tys .i nie załapaliśmy się do szlachetnej paczki.Mam rodziców w Stanach,gdyby nie to,że wysyłają mi 4 tys.pln co miesiąc to bym musiała iść do pracy .

500 plus nie wlicza się do dochodu,kto ci tych glupot naopowiadal 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Djsjs
1 godzinę temu, Gość Karp napisał:

niestety do szlachetnej paczki nie załapią się dlatego że 500 plus też jest wliczane do dochodu.Ja mam 5 dzieci,nie pracuje,mąż zarabia 2 tys .i nie załapaliśmy się do szlachetnej paczki.Mam rodziców w Stanach,gdyby nie to,że wysyłają mi 4 tys.pln co miesiąc to bym musiała iść do pracy .

Ja pier/dole- jeszcze z 5 sobie dorob!!! Rozumiem przypadek taki, jak autorki,  ale jak ktoś bezmyślnie klepie dzieci, a je na nie nie stać, to powinien być sterylizowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćiu
41 minut temu, Gość Lena napisał:

Niedlugo urodze chłopca, mogę zostawić dla Ciebie ubranka po nim. Wyślę Ci za darmo. Nic wielkiego, bodziaki z Lidla, tk maxa, pepco, dwa rożki itd. Daj namiary do siebie jeśli chcesz. Nie łam się dziewczyno, wsyztsko się poukłada, Ty masz teraz leżeć i dbać o siebie, a mąż niech szuka lepszej pracy, bo dzieci trzeba utrzymać, to nie jest zabawa w dom! 

W sumie ja tez oddam okolo 60 sztuk bodów, bluzeczek , spodenek po chłopcu do rozmiaru 80 i zabawki dla niemowlaka , małego dziecka. Warunek jest taki, ze pokażesz skan- zdjecie ksiażeczki ciążowej, w sumie i tak wysyłając paczkę poznam nazwisko, więc nic nie tracisz. potem na ten adres moge co jakiś czas przesyłać ubranka i zabawki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karp
36 minut temu, Gość Gość napisał:

500 plus nie wlicza się do dochodu,kto ci tych glupot naopowiadal 

niestety jeśli chodzi o szlachetną paczkę to się wlicza, próbowałam starać się o to rok temu ,rozmawiałam z liderem szlachetnej paczki i Jano mi powiedział, że500 plus się do tego wlicza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że w Szlachetnej Paczce wlicza się 500+.

A autorce się trochę dziwię, że przy mężu, który zarabia najniższą krajową, świadomości wysokiego czynszu zdecydowała się na kolejne dziecko już abstra...ąc od tego, że teraz będą trzy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pola

Z 500+ mieli by 1000zl więcej bo pewnie nie dostawali na 1 dziecko , dali by radę w 4 , że wyszły trojaczki to już nie jest tak kolorowo , mam nadzieję że dzieciaczki zdrowe będą 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Azalia
Dnia 28.06.2019 o 10:37, Gość Dwas napisał:

Jakim cudem maz zarabia najnizsza?  Bez jaj, ale u mnie w okolicy w kazdym zakladzie produkcyjnym jest 2500 minimum. 

Mąż był nauczycielem historii, teraz pracuje w muzeum jako przewodnik... takei zarobki :(

Przepraszam za długie nieodpowiadanie.

Dnia 28.06.2019 o 06:29, Gość Gość gość napisał:

Przy waszych zarobkach druga ciaza była nieodpowiedzialna. Teraz płacz. 

No tak, ale przy dwójce dzieci czynsz byłyby w okolicach 700 zł. U nas 350 zł przy jednej lub dwoch os + 195 zł każda kolejna osoba. Na pewno dalibyśmy sobie radę. Mielibyśmy rzeczy po starszym dziecku, a tak? Kupić 2 nowe łóżeczka, dużo ubrań... I najgorsze to mieszkanie, mamy 60 m, nasza sypialnia to było malutkie 7 m, pokój starszego dziecka duży, około 18 ale też, z jednym dzieckiem małym w pokoju by wytrzymał, ale z trójką?

Sama czuję że nie jestem chyba w stanie ich oddać. Kocham te dzieci, naprawdę je kocham, ale bardzo się boję.

22 godziny temu, Gość Pola napisał:

Z 500+ mieli by 1000zl więcej bo pewnie nie dostawali na 1 dziecko , dali by radę w 4 , że wyszły trojaczki to już nie jest tak kolorowo , mam nadzieję że dzieciaczki zdrowe będą 🙂

Tak, mieliśmy za duży dochód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćiu
2 minuty temu, Gość Azalia napisał:

Mąż był nauczycielem historii, teraz pracuje w muzeum jako przewodnik... takei zarobki 😞

Przepraszam za długie nieodpowiadanie.

No tak, ale przy dwójce dzieci czynsz byłyby w okolicach 700 zł. U nas 350 zł przy jednej lub dwoch os + 195 zł każda kolejna osoba. Na pewno dalibyśmy sobie radę. Mielibyśmy rzeczy po starszym dziecku, a tak? Kupić 2 nowe łóżeczka, dużo ubrań... I najgorsze to mieszkanie, mamy 60 m, nasza sypialnia to było malutkie 7 m, pokój starszego dziecka duży, około 18 ale też, z jednym dzieckiem małym w pokoju by wytrzymał, ale z trójką?

Sama czuję że nie jestem chyba w stanie ich oddać. Kocham te dzieci, naprawdę je kocham, ale bardzo się boję.

Tak, mieliśmy za duży dochód.

na olx szukaj, łozeczka ludzie oddają za darmo, ubranka też. Ja ostatnio potężny karton ubranek sprzedałam za 50zł okolo 100 sztuk, spiochów, pajaców i innych bodziaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Azalia
2 minuty temu, Gość gośćiu napisał:

na olx szukaj, łozeczka ludzie oddają za darmo, ubranka też. Ja ostatnio potężny karton ubranek sprzedałam za 50zł okolo 100 sztuk, spiochów, pajaców i innych bodziaków.

na razie z olx znaleźliśmy wózek na troje dzieci, najbardziej mnie wkurza jak ktoś pisze że odda za darmo, przyjeżdżamy z mężem a on woła 100, 200 złotych. Niby mało ale człowiek zdenerwowany od razu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Azalia
Dnia 28.06.2019 o 12:40, Gość Lena napisał:

Niedlugo urodze chłopca, mogę zostawić dla Ciebie ubranka po nim. Wyślę Ci za darmo. Nic wielkiego, bodziaki z Lidla, tk maxa, pepco, dwa rożki itd. Daj namiary do siebie jeśli chcesz. Nie łam się dziewczyno, wsyztsko się poukłada, Ty masz teraz leżeć i dbać o siebie, a mąż niech szuka lepszej pracy, bo dzieci trzeba utrzymać, to nie jest zabawa w dom! 

dziękuję, zabyczymy jak sie ułoży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Azalia

A druga sprawa, jestem już w czwartym miesiącu lekarz mówi że nie widać na razie płci. Ogólnie ponoć wszystko dobrze tylko trochę małe dzieciaczki. Czy to normalne? U syna poznaliśmy płeć w 13 tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oli

Może są tak odwrócone że nie widać płci , u mnie nie było widać chyba do 5 czy 6 miesiąca w pojedynczej ciąży bo tak ukrywała , pewnie robią dokładne USG przy trojaczkach bo to ciąża podwyższonego ryzyka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vtedd

To odkup uzywane ubranka unisex.

Ja w 2 ciazach pojedynczych plec poznalam po 30 tc dopiero.

A maz niestety, musi zmienic prace choc by na zaklad produkcyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćiu1
3 minuty temu, Gość Vtedd napisał:

To odkup uzywane ubranka unisex.

Ja w 2 ciazach pojedynczych plec poznalam po 30 tc dopiero.

A maz niestety, musi zmienic prace choc by na zaklad produkcyjny.

lepiej nie, póki co dostanie -macierzynskie (kosiniakowe) przez pierwszy rok maż jej bedzie dużo bardziej potrzebny w domu niżeli dodatkowe kilka stówek. Niech lepiej ma na tyle lekką pracę, i w ciagu dnia , od do , nizeli na trzy zmiany - bo oboje beda niewyspani , a taka zmiana rytmu wykonczy faceta. Z reszta na produkcji ciezej niz w muzeum. 

Juz teraz mozesz robic zapasy pampersów, ja ostatnio w biedronce kupiłam Dady za 15,99 -paczka, byly na promocji normalnie kosztują 24,99. Kupiłam więcej paczek, zużyje się a 9zł na paczce to dużo. 

Ja sie nie znam na fb, ale tam sa ponoc jakies grupy wsparcia, mnustwo ludzi będzie chcaało oddać ubranka, posciele zabawki po swoich dzieciach , trzeba tylko poszukać. 

Do 2-3 miesiaca zycia cała trójka moze spać w jednym łożeczku, póki nie zaczną się przewracać na boki. Masz jeszze kilka miesiecy by wszystko zorganizować. Wez sie w garsc i działaj , poki jeszcze mozesz.

Bedzie dobrze, byleby rączką się w koncu znalazła na USG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ABC

Dasz radę. Pisz tu będziemy Cię wspierać. Zobacz ile teraz rodzice tych szescioraczkow dostali prezentów i pieniędzy. Możliwe ze wam tez władze i urzędy pomogą. Może wam przyznają mieszkanie większe a swoje sobie wynajmiecie i będziecie mieć dodatkowy dochód. Jeżeli faktycznie synek nie ma dłoni lub ręki to będą wam przysługiwać różne dodatki dla niepełnosprawnego dziecka. Będziecie mieć zasiłki, karte dużej rodziny, różne ulgi. Możesz się zalogować do grup dla wielodzietnych rodzin, tam jedni drugim pomagają. Napisz z jakiego województwa jestes. Mam 5 miesięcznego synka i bardzo dużo 3/4 miesięcznych dzieci wśród rodziny i znajomych. Myśle ze po porodzie moglibyśmy Cię wspomóc kilkoma rzeczami. Może by się tez udało jakieś pieniążki zebrać. Pisz tu. Będę wchodzić na Twój temat. A Mąż niech nie szuka jakiejś bardziej absorbującej  i męczącej pracy bo jego pomoc będzie Ci bardzo potrzebna, bardziej niż pieniądze. Na pewno jak zgłosisz w mopsie to Ci dadzą na pierwsze miesiące opiekunkę do pomocy. Zapytaj tez czy w tym przypadku położna nie mogłaby przychodzić częściej o faktycznie pomagać a nie tylko przeszkadzać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ABC

Acha i napisz czy w twojej miejscowości jest paczkomat bo to by było duże ułatwienie przy wysyłaniu paczek a nawet wtedy nie musisz podawać adresu i nazwiska tylko nr telefonu i e-mail 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xera

Ja też mam trochę rzeczy po synku, chętnie oddam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Dnia 28.06.2019 o 12:05, Gość Karp napisał:

niestety do szlachetnej paczki nie załapią się dlatego że 500 plus też jest wliczane do dochodu.Ja mam 5 dzieci,nie pracuje,mąż zarabia 2 tys .i nie załapaliśmy się do szlachetnej paczki.Mam rodziców w Stanach,gdyby nie to,że wysyłają mi 4 tys.pln co miesiąc to bym musiała iść do pracy .

Wstyd brać od rodziców którzy pewnie pracują ciężko  - patologia 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fesd

Ty teraz z tym wizkiem wyskoczylas. Tak, najlepiej za darmo brac. A 100 czy 200 zl za wozek to niska cena.

Sama wystawilam ostatnio spacerowke za 120 zl po jednym dziecku, w stanie idealnym, to tez mi sie ludzie targowali. Nie, za darmo oddam, bo mi z nieba spadlo moze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
4 minuty temu, Gość Gość napisał:

Wstyd brać od rodziców którzy pewnie pracują ciężko  - patologia 

 

Tez znam taka ksiezniczke i ksiecia tylko, ze u nich, ani jedno, ani drugie nie pracuje.  Maja dwie malenkie chalupki i wjedna wynajmuja, a druga zamieszkuja z 4-ka dzieci.  Rodzice im nawet swieta na zamowienie w paczkach przesylaja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
3 minuty temu, Gość Fesd napisał:

Ty teraz z tym wizkiem wyskoczylas. Tak, najlepiej za darmo brac. A 100 czy 200 zl za wozek to niska cena.

Sama wystawilam ostatnio spacerowke za 120 zl po jednym dziecku, w stanie idealnym, to tez mi sie ludzie targowali. Nie, za darmo oddam, bo mi z nieba spadlo moze.

Jezeli ktos pisze, ze odda za darmo to niech nie zada pieniedzy.  Wiedzac, ze ktos chce te 100-200 zlotych to moga sobie miedzymi ludzmi z tymi ofertami powybierac i moze wybrac inny wozek niz ten "niby za darmo"  Mam nadzieje, ze go nie kupili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×