Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość malwina

Muzyka a rozwój dziecka

Polecane posty

Gość malwina

Czytałam artykuł w prenalen o pozytywnym działaniu muzyki na rozwój u dziecka pamięci, koncentracji, wyobraźni, itp.  Czy również zauważyłyście takie pozytywne zachowania, czy faktycznie warto "bombardować" malucha muzyką od pierwszych chwil życia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WWffRRaa

Napiszę tak- mój syn od urodzenia 'słuchał' muzyki. Po prostu leciała CICHO  w tle, jak my słuchaliśmy, czyli nie non stop, ale codziennie coś było.

Pamiętam jak karmiłam go piersią a w tle leciał cicho taki raczej spokojny metal (Paradise Lost, moj ulubiony zespół). zawsze z mężem słuchalismy metalu (nadal słuchamy), ale nie tego wyjątkowo skrajnie ciężkiego.  Paradise Lost, Therion, Moonspell, My Dying bride, no też Samael , ja kochalam Tristanię. często stara Metallica. ale często też leciala muzyka klasyczna, albo jakiś tzw ambient, lub Depeche Mode i ten typ co DM.

Syn ma 13 lat. nie ma traumy ;)  jest jednym z najlepszych w klasie z matematyki i fizyki, niezwykle interesuje go html, języki skryptowe , programowanie (po tacie). Po mnie uwielbia czytac. jest zdrowy. :)

pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WWffRRaa

dodam, że syn jest też wrażliwy na krzywdę innych, czy to słabszych czy to zwierząt.  w szkole zwykle stawał w obronie młodszych dzieci. raz pobil się (ale nie jakos poważnie) z chłopcem w parku bo tamten chłopiec chciał kopnąc gołębia który miał problemy z  lataniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate

Na razie jestem w ciąży i wiem, że jak słucham muzykę poważną po południu w czasie mojego "leżakowania" to dzidzia uspokaja się i tak nie wariuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iubire

Bombardować na pewno nie. 

Zależy też jaka to muzyka. Heavy metal np. źle wpływa na wibracje naszych organizmów, jeszcze do pół godziny po zaprzestaniu słuchania, jesteśmy w stanie nierównowagi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amelinium

moj mąż tez lubi metal " Rammstain, The parple " itd. też nie jakoś skrajne darcie mordy, a raczej jeszcze muzyka.. córka od urodzenia słyszała , to przeplatane np z Andrea Bocelli i jest wredna, pyskata, z polskiego i z matmy totalna noga.. To chyba bardziej od dziecka zależy, niżeli od muzyki, ale próbuj, zawsze warto choćby przybliźyć do doskonałości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa

Dziecko lat 5 i szeroki wachlarz zainteresowań. Bardzo lubi matematykę, logikę, nauki przyrodniczo-humanistyczne. Widać, że jest bardzo dociekliwa i ciekawa, ale żeby nie było że jest dzieckiem idealnym. Ma swoje humory i to jakie . Muzyka jest w domu cały czas i raczej lubimy rytmy lat 60-70, nie unikamy również muzyki klasycznej. Może coś w tym jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jest bardzo fajna muzyka dla dzieci w pomelody, moje uwielbiają. Autorką jest Ania z kanału mamy lamy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula

Jestem mamuśką wychowaną na piosenkach z "Domowego przedszkola" tam Margolcia i Miś śpiewali cudne. Przez okres ponad 20 lat nie miałam problemów z nauką, ciągle jestem ciekawa świata i  ludzi. Teraz będąc w ciąży muzyka rozchodzi się po mieszkaniu, trochę testuję z rodzajem muzyki, obserwując reakcje dziecka. Jak na razie repertuar Grechuty i SDM są na początku listy przebojów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 godzinę temu, Gość Amelinium napisał:

moj mąż tez lubi metal " Rammstain, The parple " itd. też nie jakoś skrajne darcie mordy, a raczej jeszcze muzyka.. córka od urodzenia słyszała , to przeplatane np z Andrea Bocelli i jest wredna, pyskata, z polskiego i z matmy totalna noga.. To chyba bardziej od dziecka zależy, niżeli od muzyki, ale próbuj, zawsze warto choćby przybliźyć do doskonałości.

Chyba deep purple ignorantko muzyczna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ja zamierzam od narodzin "katowac" dziecko dobra muzyka, aby potem nie sluchalo eski albo disco polo. Muzyka=inteligencja. Ma to bardzo duzy przeklad na spostrzeganie swiata przez dziecko, dorastanie. Z dzieciakow sluchajacych rapu, disco polo nic nie bedzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 godzinę temu, Gość ewa napisał:

Dziecko lat 5 i szeroki wachlarz zainteresowań. Bardzo lubi matematykę, logikę, nauki przyrodniczo-humanistyczne. Widać, że jest bardzo dociekliwa i ciekawa, ale żeby nie było że jest dzieckiem idealnym. Ma swoje humory i to jakie . Muzyka jest w domu cały czas i raczej lubimy rytmy lat 60-70, nie unikamy również muzyki klasycznej. Może coś w tym jest.

I taka muzyka moze bardzo pozytywnie wplynac na dziecko. Inne mamusie puszczajace dziecku radio eska spychaja je od samego poczatku w czarna dziure intelektualna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bianka

Nasza córka uczęszcza na zajęcia taneczne od 2 lat, ale czy jest mądrzejsza od rówieśników trudno stwierdzić, bo ma dopiero 4 lata. Widzę natomiast że poprzez muzykę lepiej wyraża swoje emocje i ma niezły muzyczny słuch 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Mój brat grał bratowej w ciąży Mozarta, na domowym pianinie. Gdy urodzil im się syn,  nie bylo problemu z jego usypianiem- brat zagral Mozarta, kawaleczek, dziecko już spało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
9 godzin temu, Gość Iubire napisał:

Bombardować na pewno nie. 

Zależy też jaka to muzyka. Heavy metal np. źle wpływa na wibracje naszych organizmów, jeszcze do pół godziny po zaprzestaniu słuchania, jesteśmy w stanie nierównowagi. 

Bzdury piszesz. Heavy metal nie, ale klubowa jeb jeb, dup dup już tak? Weź się trochę zastanów co piszesz, bo heavy metal to nie tylko ultra brutal death metal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

U nas każdy trochę innej muzyki słucha i maluch to słyszy. Swoje piosenki też ma. Ma niecałe dwa lata i nuci niektóre swoje ulubione melodie i część słów zna również po angielsku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iubire
1 godzinę temu, Gość gość napisał:

Bzdury piszesz. Heavy metal nie, ale klubowa jeb jeb, dup dup już tak? Weź się trochę zastanów co piszesz, bo heavy metal to nie tylko ultra brutal death metal.

Puszczasz dziecku heavy metal, że tak ruszyło cię to na napisałam? 

"Haevy metal np.", czyli jako jeden gatunek muzyki z wielu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drota

Obycie z muzyką to nie tylko słuchanie jej, ale również uczestnictwo w zajęciach tanecznych lub też nauka gry na instrumentach. Zawodowo zajmuję się rytmiką i zauważam, że dzieciaczki które uczestniczą w zajęciach z muzyką, są bardziej skupione i kreatywne. Mają nieograniczoną wyobraźnię i  i duże pokłady empatii. Potrafią wyrażać swoje emocje i są bardziej otwarte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwina

Dziękuję bardzo za "rozjaśnienie" moich poglądów na powyższy temat , podjęliśmy z mężem decyzję rozpoczynamy przygodę z muzyką 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooooo

Jest polaczenie miedzy gra na fortepianie a pojmowaniem matematyki, nie pamuetam,jak to dokladnie dziala na rozwoj polkul mozgowych, trzeba sobie doczytac, w kazdym razie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja tam słucham i hard rocka i gram z dzieckiem na pianinie. Nie będę dziecka w kloszu trzymała i rezygnowała na 15 lat z tego, co lubię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muzyka ma duży wpływ na rozwój dziecka, zwłaszcza jeśli chodzi o rozwój słuchu, ale też motoryki. Dlatego już od najmłodszych lat warto stawiać na ciekawe piosenki, które rozwijają malucha. W tej księgarni dostępne są piosenki dla niemowląt https://eduksiegarnia.pl/piosenki  . Są one połączone z pokazywankami, dzięki czemu dziecko rozwinie się ruchowo i słuchowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2019 o 10:11, Gość Iubire napisał:

Bombardować na pewno nie. 

Zależy też jaka to muzyka. Heavy metal np. źle wpływa na wibracje naszych organizmów, jeszcze do pół godziny po zaprzestaniu słuchania, jesteśmy w stanie nierównowagi. 

A po jakim czasie wrota do piekieł sis zamykają? 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×