Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Strach przed tabletkami antykoncepcyjnymi

Polecane posty

Gość Gość

2 tygodnie temu urodziłam córeczkę, oczywiście po połogu wizyta u lekarza i chciałbym zacząć brać tabletki. Mam 27 lat i nigdy nie miałam styczności z jakąkolwiek hormonalną metodą antykoncepcji,  zawsze prezerwatywy lub od kilku lat brak zabezpieczenia. Nie chce zajść w drugą ciążę w przeciągu najbliższych kilku lat a prezerwatywy to wiadomo różnie bywa dlatego zdecydowałam się na tabletki ale jakoś nie potrafię się przekonać cały czas martwię się że jakoś.nie zadziałają a nie możemy sobie pozwolić na drugie dziecko na razie. Wiem że ryzyko ciąży biorąc tabletki codziennie jest raczej znikome ale jednak jakiś tam niepokój we mnie siedzi. Czy któraś z Was zaszła w ciążę pomimo antykoncepcji hormonalnej ( tabletki,wkładki, spirale) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kajaaa

Jeżeli masz takie obawy to opatrz się we wszystkie formy antykoncepcji. Oprócz tabletek uzywaj jeszcze prezerwatywy. Możesz tez zastosować płyny plemnikobojcze. Pamiętaj również by pilnować kalendarzyka. Możesz wyznaczać sobie dni płodne różnymi testami, a dzięki nim ich unikniesz. To już powinno cię w 100% upewnić ze jesteś bezpieczna, bo nawet jeśli jedna forma antykoncepcji nie jest całkowicie pewna to już 4 na pewno tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×